Kedy začať?

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Kedy začať?

Poslaťod 9niki&angie9 » Štv 26.02.2009 16:59

tento prvý mesiac a nieco som s nou doma. celý den tak sa jej venujem.. ked ona je pri tom taka stastná.. ale od kedy som ju naucila hanbit sa( zakryt ocko) tak to robi vzdy ked na nu pozriem a mam daky pamlsok alebo ked medzi poovelmi cakam..
v sekcii cvičné videa som pridala videjko.. :aaa: :aaa:
9niki&angie9
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kedy začať?

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 16.04.2009 20:46

ja som ju to tiez naucila, a robi to vzdy ked chce moju pozornost (pyta sa von, chce sa hrat...)
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Kedy začať?

Poslaťod GaS » Sob 05.09.2009 14:28

Ja by som chcela zacat ucit nejake kroky moju starsiu,ma 2 roky ale rada sa predvadza, tak snad nebude problem :lol:
GaS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Most pri Bratislave, Studene

Re: Kedy začať?

Poslaťod 01dieselgirl » Sob 05.09.2009 15:10

GaS píše:Ja by som chcela zacat ucit nejake kroky moju starsiu,ma 2 roky ale rada sa predvadza, tak snad nebude problem :lol:

ved 2 roky je idealny vek :jop: ...kludne s nou mozes cvicit ked ju to bude bavit :ahoj:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: Kedy začať?

Poslaťod GaS » Ned 06.09.2009 8:03

Skusime :dancing: :dancing: :dancing: :no:
GaS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Most pri Bratislave, Studene

Re: Kedy začať?

Poslaťod Momoo » Ned 01.07.2012 11:34

Môj cavalier ako 4-mesačný vedel sadni, lahni, daj labku, daj 5, zamávaj, sudy, postoj.. Teraz má dva roky, doučili sme pokloň sa, slalom dopredu, cúvanie, otočky, popros, bang (sprav mŕtveho), preskoky cez nohy ruky chrbát a tak :lol: a este teraz ucime hanbi sa a tak :smile:
Len som sa chcela spýtať, že keby som chcela začať s Dogdancingom tak to mám chodiť do nejakého klubu? Alebo sa mám doma naučiť nejakú choreografiu a hned hlásiť na súťaž? :lol: Moc o tom neviem takže poradte mi pls niekto :nwm:
Momoo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Nitra

Re: Kedy začať?

Poslaťod Cathie » Ned 01.07.2012 15:51

Momoo najlepsie je ist sa predtym pozriet na nejaky seminar, skusky ci sutaz, pripadne nejake spolocne akcie, ktore sa organizuju.. alebo najst vo svojom okoli niekoho, kto sa DD uz venuje viac :smile:

Najblizsie sa organizuju skusky a seminar 4.-5.8. v Trnave, to ani nemas az tak daleko :no: Vrelo odporucam seminar, bude s dvoma uzasnymi a aj vo svete uspesnymi ceskymi dogdancerkami - Petrou Malou a Vandou Gregorovou. Uz sme s nimi seminar raz mali (osobne som sa zucastnila) a ziaden seminar mi toho zatial tolko nedal ako ten s nimi :no: Viac info tu: http://www.dogdancing.sk/novinky/semina ... ugust.html alebo aj tu na DF je o tom tema, uzavierka prihlasok je do 12.7.
A okrem seminarov su na zaciatok super aj vselijake neoficialne sutaze ci fun triedy na sutaziach, ktore su urcene presne na to, aby ste si nieco nacvicili a vyskusali si, ako by vam to slo :smile:

Inak ak chces nacerpat inspiraciu "co a ako" treba trenovat napr na skusky, ake su na psy poziadavky (su tam 3 urovne obtiaznosti v 4 roznych kategoriach dogdancingu), skus kuknut stranku ceskeho klubu - http://www.dogdancingclubcr.cz/clanky/ke-stazeni.html :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Kedy začať?

Poslaťod vavrena » Pon 02.07.2012 15:36

Momoo píše:Alebo sa mám doma naučiť nejakú choreografiu a hned hlásiť na súťaž? :lol:


Alebo aj toto je cesta :no: . Na Slovensku bude súťaž najbližšie až v januári na výstave Wintershow v Trenčíne, takže času na tréning máš dosť.
Ďalší spôsob je onlajn tréning. Natoč cvičenie so psom, či už nejakú choreografiu alebo cvičenie trikov, vyhoď to sem a ak potrebuješ poradiť s cvikmi, hudbou, tvorbou choreografie, pomôžeme.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Kedy začať?

Poslaťod Momoo » Uto 03.07.2012 9:38

Na seminár nemôžem ísť, akurát sme na dovolenke :ua: Tak vyskúšam natočiť niektoré jeho povely a potom to dám sem :lol: A k tej súťaži v Trenčíne - tento rok som tam bola vystavovať a videla som, že sa tam súťažilo na nejaké príbehy ako tému. To treba mať choreografiu na nejaký príbeh? Moc o tom neviem :ua:
Momoo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Nitra

Re: Kedy začať?

Poslaťod vavrena » Uto 03.07.2012 10:19

A prečo si teda neprečítaš, nepozrieš, keď o tom moc nevieš? :nwm: Toľko materiálov ako dnes v živote na nete nebolo, a fakt stačí len zalustrovať do pravidiel, aby si zistila, že tie "príbehy," to je freestyle a príbeh povinný nie je, iba nejaká téma ...
Niečo nájdeš na stránke http://www.dogdancing.sk, ďalšie na stránke http://www.dogdancingclubcr.cz/
niečo som vyvešala aj ja na svoju - http://vavrena.webnode.sk/dogdancing/tipy-a-triky/

No a na yotube je asi milión videí, nielen zostáv z pretekov, ale aj tutoriálov, ako cvičiť, čo cvičiť, tipy na kreatívne cviky, na FB stránku pravidelne vešiame, kde aké ukážky budú, čo je nové a kam sa dá prihlásiť... http://www.facebook.com/pages/Dog-Dancing-Slovakia/146493268697128#
Ak sa dá ešte niečo vylepšiť, ako viac posunúť dogdancing ľuďom, daj vedieť, určite sa chceme zlepšiť v nejakej propagácii.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Kedy začať?

Poslaťod Asta11 » Pia 06.07.2012 20:42

Prosím mám 10 mesačnú velmi učenlivu fenku... :no:
Chceli by sme sa vemovať DOGDANCINGU alebo ho aspon vyskúšať. Prosím poradíte mi kde mám začať? Dakujem :lol:
Asta11
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Kedy začať?

Poslaťod CanTry » Sob 07.07.2012 19:57

trea čítať :) asi v takom poradí by som učil aj ja:
Môj cavalier ako 4-mesačný vedel sadni, lahni, daj labku, daj 5, zamávaj, sudy, postoj.. Teraz má dva roky, doučili sme pokloň sa, slalom dopredu, cúvanie, otočky, popros, bang (sprav mŕtveho), preskoky cez nohy ruky chrbát a tak a este teraz ucime hanbi sa a tak
Napriek všetkému, čo zviera je, stále nie je viac ako človek
CanTry
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Kedy začať?

Poslaťod Iyva » Pia 20.07.2012 10:41

Ja mám (skoro) 6 mesačnú borderku a zatiaľ vie podávať labky, dvíhať predné labky, prosiť, obchádzanie okolo mňa, sudy, slalom medzi nohami+ osmičky, točiť sa, otáčať sa okolo predných paciek (na jednu stranu lepšie ako na druhú, ale vie), plaziť sa a akurát sa učíme cúvanie :)
Myslíte, že keby som to nejako pospájala do krátkej choreografie mohli by sme ísť na nejakú ukážku? Resp. nebudú nejaké ukážky na západnom Slovensku, najlepšie BA+ okolie? ďakujem :)
Iyva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Kedy začať?

Poslaťod Fly Bubble » Pia 20.07.2012 18:07

Iyva píše:plaziť sa a akurát sa učíme cúvanie :)


To myslíš vážne? :oo: So šesť mesačným šteňaťom?! :oo:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Kedy začať?

Poslaťod vavrena » Pia 20.07.2012 18:18

Šteniatka predsa môžu cúvať, a aj plaziť sa. Podľa klubu DDI to majú síce zakázané predvádzať na pretekoch, ale nevidím dôvod, prečo by šteňa nemohlo cúvať.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing