Switch to full style
Sem píšte o športe Dogdancing.
Odoslať odpoveď

Dynamika psa pri cvičení

Štv 09.09.2010 8:22

Ako dosahujete rýchlosť u svojich psov?
A ako by ste sa snažili psa zrýchliť, ak nemá o hračky záujem? Hádzanie maškrty za seba nám nepomáha. One-ba-na-na metóda tiež nepomáhala, keďže pes potom prestal cvičiť úplne, zjavne som mu to nevysvetlila správne :ach: .
Aby bolo jasné - nemáme problém s rýchlosťou vykonávania statických cvikov. Keď poviem "raz" ešte v tej sekunde zdvihne labu. Ale ako docielim obiehanie, aby nevyzeralo, že pritom umrie? Herbie totiž nepovažuje dynamické cviky za ľúbivé cviky, a keďže je za každé obehnutie odmenený, tak mu stačí odklusať to pohodovým tempom. Zakryli sme to akurát voľbou pomalšej hudby :ua: . Lenže ja potrebujem, aby trochu "zborderkovatel"....

Skúšala som aj metódu odmeňovania rýchlejšieho psa. Ale keďže Doby je vždy rýchlejší, Herbie by naml dostať nič, a nebavilo by ho to takto. Teraz odmeňujem oboch naraz, funguje to lepšie, otočky sa zrýchlili, vykonávanie statických cvikov tiež, ale dynamických (obiehanie, pribiehanie, slalomy, skoky cez ruky).... pomalé, nudáááááá! :nwm:

Najnovšia metóda je, že Herbie čaká priviazaný, zatiaľ čo cvičím s Dobym. Keď ho potom odviažem, cvičí s omnoho väčšou chuťou, ale tá rýchlosť pri dynamických cvikoch aj tak nie je ako má byť.
Aké sú vaše skúsenosti, nápady?
Ako ste skúšali psa zrýchliť napríklad v tom slalome či obiehaní?

Re: Dynamika psa pri cvičení

Štv 09.09.2010 17:49

Lepšie zrýchlovať, huckať a chváliť kľudného, vyrovnaného a uvážlivého psa, ako brzdiť a spomaľovať streštené, nevycválané hr hr hovädo :heh: . Psa nahuckáš ľahko, ale zbrzdíš horšie, pretože pes je rýchli, že ho to baví a ty mu vlastne zakazuješ prejavovať sa, tak ako ho to baví práve jeho, čím ho svojím spôsobom v podstate lámeš a ničíš chuť.
Takže určite to neber ako problém. Ja som psa nikdy nepotrebovala zrýchlovať a aj napriek tomu som to robila. Buď za hračkou, ale viac na ňu platil hlas!!! Proste to klasické ki-ki-ri-kí :aaa: . Či šepot, rýchle pohyby a poveli vo vysokom tóne plnom radosti a hry. A chválenie typu aaa ty fešandaaaaa, tak jak na debila xD :heh: :haha: . Psy to skrátka zbožňujú, pre ten zvuk urobia všetko :yes: :pac: :prd: .
Ja naoplátku musím psa dosť spomalovať, hovorím pomaly, čo najtichšie jeden povel, nech sipes ozaj uvedomí, čo robí. Takže mi máme úplne opačný problém a ver, že ste na tom lepšie :no: .

Re: Dynamika psa pri cvičení

Sob 11.09.2010 8:43

hmm...ja mam podobny problem... :smile: ..ked ho motivujem pamlskom..tak sa vacsinou taha lebo ho to az tak nezaujima , ale ked ho motivujem hrackou tak to by sme museli mat takzu hudbu ze proste..neviem najst ziadnu az tak dynamicku.. :nwm: ..no prote za hrackou sa ide zbesniet a vted kusn aj mna ak ju mam v ruke a za pamlskom sa ledva vlecie a aj to ked je hladny.. :ua:

Re: Dynamika psa pri cvičení

Sob 11.09.2010 11:18

Denny, tak cvičte len na hračku, ja s Dobym cvičím striedavo, akurát za hračkou je príliš rýchly menej sa sústredí, takže na tom stále pracujeme :smile: . V tomto máš Vicky pravdu, lebo Doby je príliš besný a nevníma ma, jeho potrebujem ukočírovať a spomaliť, ale na pamlsky sa sústredí pekne.
Ale na druhej strane nie je nič príjemné skákať, kikiríkať, hoci aj postaviť sa na hlavu a erdžať pri tom, ale ten pes to má v paži, a nevidí v tom väčšiu motiváciu ako v olizovaní šťaniek. :ach:
Neviem, ako hlasno už mám volať, ako silno mávať rukami, a ako lepšie Herbovi povedať, že áno, keď toto robíš, si dobrý, a ak to spravíš rýchlejšie, si najlepší pes na svete. Začali sme robiť aj rozcvičku pred cvičením, niekoľko etáp krátkeho rýchleho behu a potom zopár jednoduchých cvikov, stal sa pohotovejším. Spočiatku som videla pokroky, ale teraz sme začali stagnovať, a práve preto neviem, ako mať dynamickejšieho psa, a ako ho presvedčiť, že behať mi pomedzi nohy najväčšia sranda na svete, keď odmenu po cviku aj tak dostane, nech je pomalý alebo nie. Ako zväčšiť tú motiváciu, že odmena bude väčšia, ak o ňu pes nestojí?
Alebo nejaký plán ste nenašli niekde na webe, tipy na sled cvikov, tréningový plán na zrýchlenie psa a na zväčšenie motivácie?
Ja som hľadala veľa, ale nenašla som, aj keď určite niečo také niekde bude, zašiťé v ktorejsi stránke :ua: ...

Re: Dynamika psa pri cvičení

Sob 11.09.2010 19:59

:heh: tak každému vyhovuje niečo iné. Ja bych napríklad radšej hecovala :heh: no a prosím, tu je výsledok...môj pes to práve nepotraboval a vyhecovala som ho tak, že je až v tranze xD :pac: :prd: .
Myslím, že každý so selským rozumom ti povie, že inak ako hrou psa neprebudíš. Hrávala som sa so psom veľa, veľa :heh: aj agresívne, aj keď som kikiríkala, stála na mihalniciach, točila sa so psom donekonečna, až sme obidve skončili na zadku so zavretými očami :haha: a z barákov na mňa kričali, že či som normálna :haha: . A čo??? je to sranda, keď pes na tebe vidí, že sa nehanbíš ukázať radosť nebude otáľať ani on :no: . Proste ani pre mňa lepšia zábava neexistuje. Je to nenahraditeľný pocit, keď z kopca smerom dolú válate spoločné sudy, len pre radosť :haha: , tak som sa nenasmiala ani s najlepšou kamoškou, ak som nejakú niekedy mala, lebo tá psica to dokázala jediná! A ak máte "správny" vzťah, tak psovi by malo byť jedno, čo robíš, vždy by za tebou mal prísť..."Bože! ty máš pravdu! ako to, že mi to nenapadlo skôr?! je to úžasné, si génius" a aj keby si zo seba robila najväčšieho šaška pod slnkom.
Ak je pri hračke moc vyvedený z miery, neviem, či to u vás funguje, ale moja dosť sledovala ruky, takže ja som sa zaobišla bez hračky a iba s rukami som robila (niekedy prudké) pohyby napríklad. A pri rozohratej hre som nenápadne dávala maliliné signály, ten pes to registroval, lebo nebol sústredený na hračku, či pamlsok a v tej rýchlosti a nažhavenosti to spravil ihneď ani nevedel ako :heh: .

Re: Dynamika psa pri cvičení

Sob 18.09.2010 21:05

Saši a čo neodmeňovať každý cvik? Ja teda DD laik, ale agi takmerprofi a tak to fungovalo pri nácvikoch (aj technika klik sem klik tam to hororí) - najprv odmena za každý cvik, potom len za tie lepšie a ak sa faaakt že zadarí, tak jackpot. A postupne zvyšovať náročnosť. :nwm: Pravda, už sa mi pri prduli podarilo aj prepísknuť, takže sme sa museli kus v nácviku vrátiť, ale dneska ten topspin predviedla v parkúre tak, že všetkým oki vypadli :lol:
Nepomohol by takýto systém?

Re: Dynamika psa pri cvičení

Sob 06.11.2010 18:01

dobrá otázka...ako zrýchliť psa pri DD?...ja mám problém rovnaký :ach: Teddyho to baví veľmi ale je pri cvičení pomalý...niektoré cviky spraví až príliš rýchlo ale iné sa zas vlečie (ale to len občas) takéto zlé dni má už síce pomenej ale aj tak chcem aby cvičil ešte rýchlejšie...skúšala som odmeňovať za všetko ale nepomáha...kliker kúsok pomáha že je akčnejší ale niečo čím sa dá ešte zrýchliť nepoznám...bola by som rada keby mi vedel niekto poradiť :angel: za všetky rady som vopred vďačná :hi: + ak by vedel niekto poradiť ako zrýchliť aj na párkure (pri agility) ďakujeeem :ahoj:

Re: Dynamika psa pri cvičení

Sob 06.11.2010 20:53

tiny, neviem ja sa v tom moc nevyznam ale napr aj u montyho vidim ze niektore cviky ma uplne oblubene ze ich spravi z neskutocnou rychlostou a niekedy mu ani neukazem co chcem a hned to s radostkou spravi. a niektore triky bohuzial ma take menej oblubene ako napr. slalom kde ide podstatne pomalsie :nwm: ale tak nieje nejako az velmi spomaleny tak zatial sa ho nesnazim velmi zrychlovat
Offtopic: no a pri agility- niekde sa uz rozoberalo ze westiky maju tvrdu chrbticu tym padom su aj menej ohyblivejsi a trochu aj pomalsi, neviem to naisto ja westika nemam ale aj to moze byt pricina ze je pomalsi... ale u nas sme zrychlovali tak, teda dost nam pomohlo ked sme nebehali cely parkur (napr 10-20 prekazok) ale iba 5 a za to som ho odmenila a vychvalila...nam to velmi pomohlo a uz postupne mame viacej a viacej prekaziek a postupom casu budeme aj cely parkur behat...no len ono by bolo dobre aspon nejake videjko aby sme videli ako a v com je pomaly lebo takto ,,naslepo" sa to neda povedat...este k agility- behate aj v nejako agi klube? niekedy pricinou pomalosti na parkure byva aj to ze niesu v ziadnom agi klube, nechodia na agi cvicak a tym padom aj niekedy neviedia ako na parkure,zostavovani prekazok (parkuru) postupovat ako pravne a za co odmenovat atd... ja som na agi zatial iba taky laik (zaciatocnik) takze asi tazko ti budem radit :lol: mozno sa ozve aj zeanka :jop:

Re: Dynamika psa pri cvičení

Sob 06.11.2010 21:26

mi agi cvičák nemáme a ani nenaštevujeme lebo je od nás najbliší okolo 60km vzdialený :ua: ...ale každý víkend beháme na chate ( tam máme kompletný parkúr v originálnyh velkostiach) a cez leto chdím do agi tábora a tak...Teddy je teda dosť rýchli na to že som sa ho ešte nikdy zrýchlovať na parkúre nepokúšala ale nejak som zistila keď s ním chcem niečo dosiahnuť ( aspoň dostať VZ a ísť na nejakú oficiálku) musím kúsok zrýchliť...on není pri agi až taký pomalý aby mu bolo toto treba len či nejaká motivácia niečo čo proste ho nabudí...už mi totižto došli všetky nápady :hi: ....ale on má pri DD len také dni kedy cvičí pomalšie ale aj keď cvičí rýchlo ešte by to kúsok chcelo rýchlejšie :ha: dúfam že si pochopila čo čom napísala :heh:

Re: Dynamika psa pri cvičení

Ned 07.11.2010 12:56

tak ked sa mu to len niekedy stane ze proste nema ,,naladu" tak ked vidis ze je pomaly, radsej s nim necvic aby si mu to este nesprotivila, ja to tak tiez robievam... ale stalo sa mi to asi 2 x za cely cas co robime DD...

Offtopic: ked som este bola na civaku v Ciferi zrychlovali sme Montyho tak ze som priniesla na cvicak misku aby vedel ze v ten miske nieco ma 2-3 krat som mu do toho dala jeden kusom karku a dala som mu to zjest, potom som tam dala dalsi parok a dala som mu to ocuchat (alebo olizat) a vycvikarka misku zobrala na koniec parkuru- to bola rovinka (2-3 skocky a tunel) rozbehla som sa s nim a ked sme posledne dobehli dostal tu misku s parkom, pri tom bol neskutocne rychli... ale teraz uz misku nemame, ale dost sa nam aj osvedcilo ci pri DD alebo aj AGI ze ked mam napr parok alebo sunku v ruke aby mi ju bolo velmi vidiet aby to tak vyselo, to Monty vidi ze v tej ruke naozaj nieco mam a ze ho len tak nechcem ,,oblafnut" a tiez je dost rychli... no ale skus napisat SS Zeanke ona ti bude vediet poriadit :jop:

Re: Dynamika psa pri cvičení

Ned 07.11.2010 16:49

Offtopic: skúsim to potom pri agility je to dpbrý nápad :yes: :hi:

ale Teddy není pri DD pomalý že by sa vliekol stále...len proste chcem aby nejako zrýchlil :pac: proste nech okolo mňa nejde rýchlim krokom ale aby apoň klusal :heh: proste aby si kúsok švihol :smile:

Re: Dynamika psa pri cvičení

Str 10.11.2010 0:05

zeane píše:Saši a čo neodmeňovať každý cvik? Ja teda DD laik, ale agi takmerprofi a tak to fungovalo pri nácvikoch (aj technika klik sem klik tam to hororí) - najprv odmena za každý cvik, potom len za tie lepšie a ak sa faaakt že zadarí, tak jackpot. A postupne zvyšovať náročnosť. :nwm: Pravda, už sa mi pri prduli podarilo aj prepísknuť, takže sme sa museli kus v nácviku vrátiť, ale dneska ten topspin predviedla v parkúre tak, že všetkým oki vypadli :lol:
Nepomohol by takýto systém?


toto ste babulky skúšali? predpokladám, že nadšené povzbudzovanie a "lietanie do vzduchu" samým šťastím už máte v repertoári :lol: Mne na tom Bo zrýchlila. A klikrom sa mi teraz podarilo zrýchliť aj napríklad otáčanie na mieste. :lol:

Re: Dynamika psa pri cvičení

Str 10.11.2010 9:48

jéééj predvčerom sme sa boli očkovať a bol potom ten deň kus mŕtvi tak som s ním necvičila ale včera ma úplne prekvapil ...cvičil úžastne a šialene lebo som sa sním bláznila a pošťala a podobne :hi: ale pomohlo to...keď sa rozšialime a vštko robíme naozaj len hrou cvičí perfektne :oo: už asi viem konečne ako na neho mám ísť 3:)...zeane ďakujem máš pravdu ...ďakujééém :poklona:

Re: Dynamika psa pri cvičení

Str 10.11.2010 17:21

lebo som sa sním bláznila a pošťala a podobne


:lol: :lol:

Re: Dynamika psa pri cvičení

Uto 23.11.2010 9:43

Co sa tyka besnenia pri cviceni na hracku - to chce cas a trening, aj pracovat za hracku sa pes musi naucit. So Story ked som robila na hracku zo zaciatku, tak videla len hracku, hracku a hrackuuuu a sustredenie nikde. Aj ked som ju prvky ucila, pri navadzani hrackou ho sice spravila, ale kedze mala v hlave len hracku, vyucovacia hodnota nula bodov, nepamatala si to :heh: Po case pes zisti, ze len vtedy, ked prestane slepo besniet a zacne makat, tak tu hracku dostane. Idealne to potom kombinovat - hrackou navnadit, pamlskami ukludnit.

V kazdom pripade jacanie, pistanie, prehnane chvalenie, skakanie.. :lol: Funguje to. Akurat tak clovek musi byt sam nastaveny a reagovat tak napriek tomu, ze od psa na to okamzite odozva nepride. Tazko cakat, ze pes bude besne turbo, ak mu to clovek najprv neukaze :smile:

Mne este na pomale cviky (ano, aj take mame :aaa: ) pomohol veeeelmi kliker. Podavanie labiek, cuvanie, prekladanie labiek.. to su cviky, ktore Story nemusi, nebavia ju, ale vdaka klikeru sa zrychlili.
Odoslať odpoveď