Karanténna stanica Banská Štiavnica - OZ Túlavá labka

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Karanténna stanica Banská Štiavnica - OZ Túlavá labka

Poslaťod Darma » Uto 03.03.2009 15:16

davam do pozornosti novovzniknute OZ Tulava labka, v Banskej Stiavnici, ktore zatial pomaha s propagaciou psikov v mestskej KS Banska Stiavnica. :foto:

stranka http://www.tulavalabka.sk

momentalne OZ predava Velkonocne pohladnice, ktorych kupou toto OZ podporite :no: ich ponuku najdete tiez na stranke,

jedna pohladnica sa predava za 0,50€ plus postovne :fizel:
Darma
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: OZ Túlava labka, KS Banská Štiavnica

Poslaťod vikki » Ned 26.04.2009 10:22

Ahojte, zachvílku budu v ponuke na zakupenie aj vtipné, ale i seriozne pohľadnice Banskej Stiavnice so psíkmi. Sledujte nasu stranku :dancing: mame aj krasne steniatka k adocpii :ahoj:
Viki
vikki
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Šurík túži po novom domove

Poslaťod linda » Štv 28.05.2009 12:42

http://www.psysos.sk/index.php?praca=da ... lej=zostan

Meno: ŠURÍK
Pohlavie: psík
Rasa: x Boxer
Vek: narodený : r. 2002 - 7 - 8 r
Farba: hnedý - žíhaný
Veľkosť: stredne - väčší

Obrázok
linda
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Šurík túži po novom domove

Poslaťod linda » Štv 28.05.2009 12:43

Viac info: www.tulavalabka.sk

V karanténnej stanici sa ocitol ďalší prekrásny psík. Bol nájdený na ulici podvyživený, slabý, bojazlivý...opustený. Nemal asi šťastie na majiteľov. Psík už pomaly začína chápať, že existujú aj ľudia, čo majú radi psíkov. Už je veselý, smútok v očiach pomaly zmizol. Tento starší fešák už pribral, je milý, vďačný, priateľský. Hodí sa k rodinnému domu aj k deťom, aj k starším ľuďom. Znesie sa s inými psíkmi. V karanténe mu najčastejšie robí spoločnosť jedno z Packiných šteniatok, ktoré k nemu prelezie cez mreže a svorne trávia voľné chvíle.
Kto daruje krásny domov tomuto sympatickému psiemu pánovi? Keď si ho adoptujete, určite neoľutujete. Je to pokojný a harmonický psík, ktorý avšak zbožňuje loptičku a aport.
:16: :22:

Príbeh Šuríka
Po ulici beží stredne veľký psík. Teda bežal pred pár dňami, dnes sa už len akosi bezvládne vlečie. Kedysi obňuchával so záujmom všetkých ľudí, no dnes akosi apaticky hľadí do zeme. Niekto opäť zašomre čosi ako: „Čo tu robí ten pes? A prečo tu len tak behá? Čo ak je besný???“ S nechuťou sa odvráti a nadávajúc na útulky a túlavé psiská pokračuje ďalej. Tento prazvláštny žíhaný kríženček si ho však nevšíma. Mechanicky kráča ďalej. Bezcieľne sa potuluje a premýšľa. Aspoň sa tak javí. Občas sa po dlhšom hľadení „do prázdna“ strhne a bojazlivo obzerá dookola. Po pár sekundách sa uistí o beznádejnosti situácie a utiahne do seba. Premýšľa čo bude dnes večerať, ak vôbec. Zacíti zaujímavý pach. Už tak dlho nemal v ústach poriadnu stravu...možno dnes? Nasleduje pach lačne ho vťahujúc do seba. Už je tak blízko...možno za stromami... Od radosti sa mu darí rezkejšie kráčať ba zavrtieť chvostíkom. Vyzerá akoby každú chvíľu i priasť začal. A ten intenzívny pach! Tak lahodný, tak silný. Cíti, že už je tam. No zneistie. Za skupinkou stromov sedí partia ľudí a s veselou vravou sa zhovára. Možno až príliš veselou na triezvy stav?! Psíkovu pozornosť zaberá však jedlo opekajúce sa na ohni. Hlad prehluší inštinkt navrávajúci zostať na mieste a nepohnúť sa ani o milimeter. Až radostne zakňučí vďaka vyhliadke na voňavú večeru. Rozbehne sa medzi ľudí. Vtom ucíti silný úder. Zarazene zostane stáť namiesto toho, aby utekal čo najďalej. O pár sekúnd ho zasiahne spŕška ďalších úderov letiacimi kameňmi. Konečne vezme labky na plecia snažiac sa zmiznúť burácajúcej partii. Zoslabnutý a zranený bezcieľne kráča po ulici. Kedysi obňuchával so záujmom všetkých ľudí, no dnes akosi apaticky hľadí do zeme. Niekto opäť zašomre čosi ako: „Čo tu robí ten pes? A prečo tu len tak behá? Čo ak je besný???“ S nechuťou sa odvráti a nadávajúc na útulky a túlavé psiská pokračuje ďalej. Nie všetci však reagujú takto. Jeden človek mu pomôže dostať sa do KS. Teraz mu treba dať len šancu. Neodpíšte ho kvôli veku, má drahocenné skúsenosti a je ostrieľaný, ako mladý pes nikdy nebude. Tento pán v stredných rokoch má kvality, aké len tak ľahko nenájdete. Nie je vtieravý aj keď má ľudskú spoločnosť rád. Ak hľadáte psiu osobnosť a nie výzor či rasu ste na správnej adrese. Šurík čaká práve na Vás
linda
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Šurík túži po novom domove

Poslaťod linda » Štv 28.05.2009 12:45

Obrázok
linda
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Šurík túži po novom domove

Poslaťod linda » Štv 28.05.2009 12:49

A este jeden obrázok :smile:
Obrázok
linda
Šteniatko
 
Príspevky: 71

OZ Tulava labka

Poslaťod linda » Štv 28.05.2009 12:51

13.6.2009 o 13:00 sa budu na Pocuvadlianskom jazere pod Sitnom v Stiavnickych vrchoch "budit Sitniansky rytieri"
styl - country zabava, malovanie deti a pod.akcie, sutaz o najvacsieho a najmensieho psa atd..

OZ Tulava labka tam bude mat svoju ucast so psikmi z KS v BS (mozno aj s nejakymi, ktori nie su z KS), ktore si bude mozno osvojit. Budeme tam mat svoj stanok.
ak pojdete okolo, alebo sa chystate na vylet do tychto koncin, pridte nas navstivit...

www.tulavalabka.sk
linda
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Šurík túži po novom domove

Poslaťod wewerica » Štv 28.05.2009 17:49

linda je pekne ze chces tomu psikovi pomoct ale nemusela si zalozit temu :no: na taketo pripady uz par tem mame tak to napis tam

nic proti psikovi je hrooozne kraaasny :jop: :hi: :ua:

podobnych pripadov je vela a keby sa mali zakladat vzdy nove temy tak neviem ako by to tu dopadlo :pac: :no:

a precitaj si pravidla hlavne c.7 :ahoj: :ahoj:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Šurík túži po novom domove

Poslaťod linda » Štv 28.05.2009 17:53

aha, ja som sa registrovala len pred chvíľkou, kvôli Šuríkovi. Ma viac rokov tak je záujem oňho malý. Takmer nulový :ua: .
Na psej duši zakladáme témy na každého psíka zvlášť. :smile: ale ďakujem za upozornenie. A kde nájdem všetky pravidlá cca som ich prebehla očami, ale už som zabudla, kde sú. :ahoj:
linda
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Šurík túži po novom domove

Poslaťod wewerica » Štv 28.05.2009 17:58

Offtopic: uplne hore na tejto stranke je taky maly vykricnik na modrej liste a tam je napisane pravidla :ahoj: :ahoj:
ja chodim tiez do utulku tak su aj psiky ktore su tam od zalozenia utulku takze ich nikto nechce :ua:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Šurík túži po novom domove

Poslaťod linda » Štv 28.05.2009 18:00

a kde som mala dať surika? Teda v predaj (ci ako sa vola ta tema) som nasla ze ho mam dat medzi utulky :nwm:
linda
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Šurík túži po novom domove

Poslaťod wewerica » Štv 28.05.2009 18:02

no sak hej ale je tema psia dusa myslim :ahoj:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod linda » Uto 01.09.2009 10:48

Ak by niekto máte vyhliadnutého psíka od nás, prípadne nás chcete podporiť môžete sa na nás ísť pozrieť tento víkend na akciu Dni Sv. Huberta vo Svätom Antone, kde budeme mať stánok (možnosť zakúpiť si ručne robené bavlnené hračky, pohľadnice, odznaky a i.) a tiež zopár psíkov :no: . Ponúkame aj možnosť adoptovať si psíka priamo na mieste.
Tešíme sa na vás :ahoj:
linda
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod Zornička » Uto 01.09.2009 13:30

Ahoj Linda,

Surika chcela podla mojich info Tulava Labka utratit, lebo ho nevedia umiestnit /a kedze to by vam nepreslo/, a tak ste sa ho pokusali supnut do OZ Zachrana zvierat, lebo cez net neviete umiestnit /bohuzial OZ ZZ ma plny stav/... Taka je pravda. A naozaj dobre vaz slova ! Dobre si rozmysli co mi na to odpises, a ci svoje tvrdenia mas ako dokazat ! :nie:
Lebo ja tie svoje ano...
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: OZ Tulava labka

Poslaťod linda » Uto 01.09.2009 13:39

"Surika chcela podla mojich info Tulava Labka utratit, lebo ho nevedia umiestnit /a kedze to by vam nepreslo/, a tak ste sa ho pokusali supnut do OZ Zachrana zvierat, lebo cez net neviete umiestnit /bohuzial OZ ZZ ma plny stav/..."

Prosím? my sme chceli utratiť Šuríka? To máš skade? My v žiadnom prípade neutrácame psy!!! :nie: Skadiaľ máš takéto absolútne mylné info???
linda
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Ďalší

Späť na Útulky