Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Útulok Skalica

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Utulok Skalica

Poslaťod Mininka » Str 30.01.2008 17:41

ok :) ved cislo mas :)
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod p.j.jack » Sob 02.02.2008 20:40

Mininka píše:ok :) ved cislo mas :)

tak dnes som mala strasny frmol v praci od 8.30 do 19.30 som makala,padla som doma ako kabela.
Zajtra by som mala cas,ale zasa nemam auto,muz musi ist do prace....nejako mi to kurna stale nevychadza.... :ua:
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mininka » Ned 03.02.2008 11:46

ani ja som nebola ale asi zajtra zajdem....vcera prsalo no dnes idem do prace vecer.
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silwuska » Str 10.09.2008 8:18

Obrázok
http://www.psiadusa.sk/hp033.htm

Joj ludia neny ten bafik milovanucky?? :smile: ach mat tak uz svoje bydleni...(btw. skor to bude krizenec jazvecika ako baseta :nwm: )
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Štv 11.09.2008 19:46

Aj ja si myslím, len tie packy mi idú skôr do baseta, ale v basetoch sa nevyznám, tak nevím
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Štv 11.09.2008 20:12

no tu lavu prednu ma riadne preslapnutu, tak skor to vidim na makku sponku - nedostatocna vyziva :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silwuska » Pia 12.09.2008 7:07

JJ je vidiet pacinky ma hodne deformovane :ua: joj krasny je :plac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Leonek » Ned 14.09.2008 17:02

my so sestrou suhlasime s moderatorom,isli by sme tiez pomoct,je hrozne ,ze utulok je v takom stave,tiez sme tam boli a je nam to luto
Leonek
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Re: Útulok Skalica

Poslaťod starr » Štv 16.06.2011 12:49

Útulok Skalica je podľa mňa super, bola som v ňom osobne a nemôžem na neho povedať jediného zlého slova. Robia tam samí obetaví ľudia, ktorí zvieratá milujú a naozaj sa snažia, chodia im pomáhať ďalší dobrí ľudia a vládne tam taká pohoda a harmónia, že ja osobne som takú ešte v útulku nevidela (zatiaľ som bola iba v dvoch, tak možno aj preto :ha:). Majú tam pekne čisto, psíci si behajú spolu voľne po veľkom dvore (okrem háraviek a prípadných neznášanlivcov samozrejme), no proste mala som z neho veľmi dobrý dojem.

O každom psíkovi tam vedia človeku povedať, nie je to taká "masovka" ako napr. SZ v Bratislave, kde často zamestnanci ani nevedia, ako sa volá a akého pohlavia je pes, ktorého vám dajú venčiť.

Toto je stránka útulku v Skalici: http://utulokskalica.webnode.sk/

Sú aj na FB, kde sú každý deň aktualizované informácie, napr. o nových prírastkoch, o tom, kto si už našiel domov a tak ďalej.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod alkynka » Pia 09.05.2014 21:11

Ja by som chcela povedať len toľko, že žiaľ útulok/ niektoré dievčatá ako napr.sl. Hakošová si nevážia prácu dočasných opatrovateľov, namiesto vdaky za starostlivosť a umiestnenie psíka do rodiny, sa mi dostalo len hrubé a urážlivé jednanie, dokonca aj ponúkaný príspevok na veterinu od budúceho majiteľa psíka bol odmietnutý. Ja sama som zhrozená prístupom ku mne ako DO aj k potenciálnym záujemcom. Ako sa hovorí za dobrotu na žobrotu. Takto som dopadla zato že som pomohla a nedala sa odradiť ani zbytočnou byrokraciou v utulku. Vyškrtli ma dokonca z facebooku a obvinili, celkom bezdôvodne z neserioznosti! / len preto, že som si dovolila označiť ich adopčnú zmluvu za pravne nejasnú a prosila som o opravu, aby sa nedala zneužiť/ Je mi z toho ako funguje tento útulok hrozne, ak sa takto správajú dievčatá aj k iným dočasným opatrovníkom či záujemcom o adopciu, nečudujem sa že im nikto nepomáha. Bojím sa že po tejto zlej a nepríjemnej skúsenosti už nebudem schopná spolupracovať ani s inými útulkami a pomáhať zvieratám. som z toho veľmi nešťastná. Arogancia niektorých dievčat vo vedení útulku ubližuje najviac nešťastným psíkom :-( :-( :-(
alkynka
Okoloidúci

Poslaťod alkynka » Pia 09.05.2014 21:33

chcem sa s Vami podeliť o túto veľmi nepríjemnú skúsenosť, ohľadom nekorektného správania vedenia Utulku Skalica-slečny Hakošovej . Som úplne zhrozená jednaním uvedenej slečny. Zobrala som si od nich psíka, úplne vystresovaného, vychudnutého na kosť a kožu, úplne vyhladovelého a chorého do Do, bol 4 mesiace v koterci, ja som ho celé dni a noci liečila, krmila z vlastných peňazí a za dva týždne som našla seriozneho zaujemcu, ktorý chcel preplatiť aj veterinárne náklady im aj mne stravu.

Akurát v adopčnej zmluve bol zmätok ohľadom pomenovania jednotlivých osôb, v každom odseku boli pomenované ináč. Chceli sme ju len vyjasniť, načo sa na mňa slečna nahnevala a žiada aby som jej psíka vrátila späť do koterca, kde tak vychudol a stále plakal... Povedala že zmluvu neupraví a že ja som neseriozna a psíka si ihned vezme. Nečakala som nejakú veľkú vdaku, robila som to hlavne pre psíka, nebolo mi ľúto ani času ani peňazí ale toto ma úpne dorazilo! Teraz ked psík našiel nový domov- teda mohol by nájsť, ona to chce všetko len kvôli hlúpej arogancii úplne prekaziť???

Neviem čo si mám o tom myslieť a ako postupovať, je to moja prvá spolupráca s útulkom a som z toho zničená.

Poradte mi prosím, čo mám robiť, ved nechcem ublížiť psíkovi, len kvôli takejto osobe vo vedení utulku.
alkynka
Okoloidúci

Poslaťod Fenidean » Str 14.05.2014 21:02

S útulkom Skalica mám veľmi dobré skúsenosti. Mnohokrát som tam bol aj pri podpisovaní adopčnej zmluvy. Tiež som mal možnosť vidieť adopčnú zmluvu a nie sú v nej žiadne zákutia prípadne zámeny mien ktoré by mohli pôsobiť matúco. Vzhľadom na to že som už videl množstvo zmlúv a tiež ako absolvent obchodnej akadémie musím dbať na správnu adresnosť zmluvy môžem len skonštatovať že kto má s danou zmluvou problém je buď mentálne postihnutý alebo paranoidný. To že niekto nevie pochopiť že adopcia sa vykonáva cez útulok a nie priamo z dočasky nie je problém útulku ale danej osoby. V prvom rade je pes majetkom útulku. Bol odvrhnutý od predchádzajúceho majitela a preto sa ho útulok ujal. Adopčná zmluva zabezpečuje aby sa pes dostal do dobrej rodiny a aby sa útulku vrátili aj nejaké správy o živote psa v novej rodine. Tu človek musí pochopiť že nemôžu ísť sami proti sebe spôsobom že zoberú psa od niekiaľ kde sa onho nestarajú a potom ho dajú do rodiny ktorá na prvý pohľad vyzerá byť slušná ale pes bude aj nadalej zanedbávaný. Ak bol záujemca o psa tak bolo v prvom rade úlohou toho kto mal psa v DO kontaktovať útulok a záujemcovi dať všetky informácie o útulku aj kontakt na nich. V žiadnom z prípadov adopcie cez DO či už v Skalici v Prievidzi či v iných mestách som sa nestretol s prípadom kedy by osoba ktorá ma psa v DO doslova vyšachovala útulok a nedbala ani na jeho upozornenia. Vždy bol kontaktovaný útulok a oboznámený o záujemcovi a následne už medzi záujemcom a danou osobou z DO komunikácia neprebiehala. Adopcia prebehla v rámci útulku nie v rámci DO čiže tým že ste vydali psa bez vedomia útulku o tom že kedy a kde bude pes predaný novej rodine aj keď ste boli upozornená na to že konáte protiprávne ste sa dopustili trestného činu krádeže psa. To aké boli vaše úmysly je úplne bezpredmetné vzhľadom na vašu aroganciu a osočovanie pri komunikácii s útulkom a aj so záujemcom. Ďalším faktom je že vzhľadom na to že ste v príspevku použili meno osoby bez jej dovolenia ste sa dopustili osočovania danej osoby a k tomu aj osočovania útulku čo je na slovensku trestný čin. Takže dám vám jednu veľmi dobrú radu. Buď prestante osočovať útulok a menovite osoby v nom. Alebo napíšte ospravedlnenie čím by ste si značne pomohli ak proti vám útulok začne postupovať v právnej rovine vo veci krádeže psa a poškodzovania dobrého mena.
Fenidean
Okoloidúci

Poslaťod RichardD+B » Pia 16.05.2014 8:17

Pani, alebo slečna, vystupujúca pod prezývkou Alkynka sa očividne snaží dehonestovať prácu dobrovoľníčok v Útulku Skalica. Podľa toho čo som videl i v príspevkoch iných útulkov, táto žena nie je ani z ďaleka také chúďatko, ako sa prezentuje.

:vykricnik: :vykricnik: :vykricnik: Chcem sa zastať útulku v Skalici i všetkých dievčat, ktoré v ňom pracujú, i menovanej slečny Hakošovej, sú to mladé ženy na správnom mieste, ktoré bojujú za vyššie ciele a dobro zvierat i na úkor vlastného voľného času, peňazí a mnohokrát i verejného osočovania vlastnej osoby, ako vidíme!!! :vykricnik: :vykricnik: :vykricnik:

Videl som mnoho príspevkov dievčat z organizácií na ochranu zvierat z celého Slovenska, kde sa vyjadrujú o tejto pani, ktorú nebudem verejne menovať vlastným menom na verejne prístupnom webe (na rozdiel od nej, ktorá nemá toho chochmesu a pod vlastným menom a ešte k tomu neprávom a s osobnými útokmi menuje dobrovoľníčku zo skalického útulku), táto pani porušila zmluvu o dočasnej opatere tohto útulku vo viacerých bodoch, na čo bola v rámci slušnosti upozornená, čo sa jej očividne dotklo. Táto pani obvoláva útulky z viacerých miest na Slovensku, zháňa si veľa dočasiek naraz, o ktoré sa nevie postarať.

Prosím, neberte v úvahu tieto jej komentáre, dievčatá zo skalického útulku sú ochotné, milé, obetavé a dôsledné v starostlivosti o zvieratá. Držím im palce v ich činnosti a prajem veľmi pevné nervy! :jop:
RichardD+B
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod Domca » Pia 16.05.2014 14:28

Zaujimalo by ma teda, aky konkretny problem mate so zmluvou.....Velka vacsina zmluv v OZ-tkach a utulkoch je podobnych, resp. zalozenych na podobnom principe. Okrem toho, vy ste mali psa v docaske, t.j. mali ste sa o neho starat, plus mu porobit fotky do inzercie.....Kazdeho zaujemcu riesi utulok, ktokolvek sa vam ozve musite ho presmerovat na dievcata tam a vobec nemate co riesit ako je adopcna zmluva postavena :vykricnik: Funguju tak dlhe roky, nikdy nebol problem. A kedze ste porusili zmluvu o docasnej opatere, maju pravo to riesit, tak isto ako aj zaujemcov, vy na to nemate ziadny dosah, co predpokladam ze ste vedeli za akych podmienok si psa beriete. Tak by som bola velmi rada kebyze nezavadzate a neohovarate ludi co robia pre tie psy prve posledne. Kludne by som tu mohla skopirovat xy veci ako nekorektne ste sa spravali vy,ignorovali pokyny dievcat, atd. ale nebudem sa vyjadrovat za inych.....
The reason people find it so hard to be happy, is that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.

If you want to learn what someone fears losing, watch what they photograph
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Útulky