Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne útulkov.
Odoslať odpoveď

Ako založiť útulok?

Pon 20.11.2017 16:01

Ahojte, chcem sa spýtať či nemáte niekto skúsenosť so zakladaním útulku? Je potrebné mať nejaké vzdelanie? Koľko to asi môže stáť?
Budem rada za vaše rady, tipy, nápady,...

Re: Ako založiť útulok?

Pon 20.11.2017 16:56

Koľko máš rokov?

Útulok sa zriaďuje veľmi ťažko, je podstatne jednoduchšie zriadiť OZ, ktoré by bralo psy do starostlivosti. Čo potrebuješ na založenie OZ, si môžeš vygoogliť. No a priestory - v rámci OZ môžeš mať psy aj doma. Priestory na útulok, kapacita zvierat a starostlivosť o ne, a financovanie, je tá ťažšia otázka.

Re: Ako založiť útulok?

Pon 20.11.2017 23:34

A k tomu vsetkemu aj vela roznych povoleni od roznych institucii (SVaPS, RUVZ, pravdepodobne aj MZP, od obce atd.) S tym suvisi splnenie roznych podmienok pre ziskanie tychto povoleni...

Offtopic: Nieco mi hovori ze to 2002 v mene by mohol byt rok narodenia...

Re: Ako založiť útulok?

Uto 21.11.2017 21:59

Okrem vyssie spominaneho dodam, ze su potrebne aj vhodne priestory, inak sa budu susedia burit, cize najskor bude potrebna kupa pozemku dalej od ludskych osidleni - prva investicia. Potom je potrebne zabezpecit priestory - vonkajsie a/alebo vnutorne, a pripravit rozpocet pre psy - cena krmiva na kg hmotnosti - ine pre stenata, stare a chore psy, ine pre zdrave. Potom kastracia, odcervenie, testy pre kazdeho psa, rezerva na operacie, lieky a ine osetrenia. Ceny sa odvijaju od cien veterinarov v regione, a vyberu znacky krmiva.

Re: Ako založiť útulok?

Str 22.11.2017 7:34

A hlavne, zabezpečiť financovanie oveľa skôr, než sa začne vôbec zakladať OZ, resp. teda riešiť povolenia. A neustále naháňanie sponzorov, to je veľmi veľmi náročná vec a zaberie kľudne aj hodiny denne (kým sa to aspoň trochu zabehne).
Odoslať odpoveď