Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne útulkov.
Odoslať odpoveď

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 19:57

na ktorej škole si bola? Nie na Šindolke? Ja som akurát končila, keď rok po nás otvárali odbor kynológie. Všetci na to frflali, nebolo to celé dobre pripravené, časť predmetov vzali z veterinárstva, časť z agropodnikania (??), plus niečo pridali. A aj to všetko len pre to, že teraz je to moderné a chceli si nahnať študentov. A oni sa naozaj našli.

Veterina bola veľmi fajn odbor, prax síce mnohým z nás otvorila oči, že to nie je len ťuťuli muťuli, zlaté zvieratká, ale že sú aj hospodárske zvieratá, že im treba vykydať hnoj, občas niečo utratiť, pitvali sme, aj sme sa namakali, kým sme nanosili seno... ale malo to svoje čaro, celá tá škola, síce neraz po členky v hnoji a neraz sme s otvaenými ústami kukali, ako to na družstvách naozaj funguje a skúšali si na tých vzieratách rôzne úkony a museli sme aj pitvať, pol roka tuším sme chodili na bitúnok a hrabali sa v bravčových polovičkách a hľadali kysty :joint: ale bolo to super, aj sme sa veľa učili, ale tú školu som zbožňovala. Škoda, že to nie je už to, čo bývalo

inak aj v agi je kopa samozvaných trénerov :angel:

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:09

nepiti pate napiteme ti pitomku :lol: :lol: :lol:

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:14

lenze je rozdiel BA a BR plus okolie. pre mna dost znamena na nase miesto 3 ludia,z coho jeden je mimo. ked mam problem, ze dvoma idem urcite, a je tu este par takych, ktori vedia a vyznaju sa, ale ich metody mi nevyhovuju a aj taki, ktori nemaju paru o inom ako o nejakom jednom druhu vycviku a psov, ktore su neperespektivne sa zbavuju,

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:15

moschino píše:na ktorej škole si bola?
pol roka tuším sme chodili na bitúnok a hrabali sa v bravčových polovičkách a hľadali kysty :joint:

Chodila som na hnojarinu do Trnavy...a rok a pol sme chodili umývať vajcia do biogalu :prd: a dvakrát sme v lete museli prísť okopať záhradku :ha:

Ale boli aj dobré momenty, napríklad keď sme mali mať týždeň súkromnú prax, kt.sme si mali vybaviť. Buď v nejakých chovkách, útulkoch, príp.na veterine. Ukecali sme profáka, ktorý to mal na krku aby dovolil mne a trom spolužiačkam praxovať u mňa doma, veď aj my máme chovku :heh: :heh: Týždeň sme chodili venčiť psy a válali sme si šunky. Na konci praxe sme mali odovzdať denník...to tam bolo nezmyslov! ako sme vyberali krycieho psa pre Vevu (ten už bol dávno vybratý), že sme sa prehrabovali papiermi a snažili sa orientovať v rodokmeňoch, boli sme očkovať psy, učili sme sa ako trénovať základnú poslušnosť... :haha:

Reálne to vyzeralo takto :haha:
https://www.youtube.com/watch?v=8aPMq6ucww4

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:22

kellee píše:lenze je rozdiel BA a BR plus okolie. pre mna dost znamena na nase miesto 3 ludia,z coho jeden je mimo. ked mam problem, ze dvoma idem urcite, a je tu este par takych, ktori vedia a vyznaju sa, ale ich metody mi nevyhovuju a aj taki, ktori nemaju paru o inom ako o nejakom jednom druhu vycviku a psov, ktore su neperespektivne sa zbavuju,

Tak to mas viac nez ludi za ktorymi by som sla ja v celom Brne a okoli :joint:

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:25

ako aj my sme niekedy hviezdili :lol: vzali nás aj okolávať slnečnice v najväčšom úpeku, zatiaľ čo roboši pod stromom chrúmali horalky, alebo ostrihávať vinič, zatiaľ čo snežilo alebo na agráči upratovať skanzen a ja som si pomýlila obrus zo stola s handrou a roztrhla ho a namočila do diavy :ha: alebo ako nás naložili do busu, vyložili na poli a išli sme naháňať poľné zajace a hnať ich do siete, kde ich chytili a predávali potom niekam do francúzska, kde ich vypustli, lebo ich mali málo, ešte nám nadávali, že im škodu robíme, ak nejaký zajac ušiel pomedzi nás, že sme sa po ňom nehodili :ha: malo to svoje čaro veru, aj keď som sa panicky bála praxí, kde nás nemenovaný profesor (nech mu je zem ľahká), nahnal medzi jalovice, čo sa báli viac ako my a vykopávali vždy, keď sme sa priblížili. A že odoberte krv z 3 rôznych častí tela (pod chvostom, jugulárka...) :prd: alebo skupinku báb, kde sme mali 4 z 5 krámy, že očkovať mladé býky :prd: sranda bola veru, spomienky, vrátila by som sa niekedy. Nie, Margit? Dobre nám bolo, do frasaaaa :ha:
Naposledy upravil moschino dňa Str 17.01.2018 20:35, celkovo upravené 1

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:35

A ja ze preco nam zmizli zajace.

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:39

Aj nás vyhnali do kukurice v najväčších horkách a šup...zbierajte zvyšnú kukuricu. Alebo...prvá prax v útulku: "no, ktorá je to tá Koníková, čo má psov?" Som sa tak so sklopenými ušami prihlásila a chlapík mi na to vraví, že si mám zobrať pitbulla von....že ho nikto nevenčí, lebo neznesie psy a strašne sa ťahá. Tak ho to mám odnaučiť a nevracať sa skôr ako za hodinu. Kuknem na neho, že či mu pripadám jak nejaký Cesar Millan alebo čo :ha: :pac:

Ale ja už by som sa na strednú nevrátila, na výške sa mi páči viac..teda, až na pár detailov :heh:

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:40

vy hyeny!!
ale ano,ja sa nestazujem,mna to pri hospodarskych zvieratach bavilo,videla som plakat kravu,prvy a dufam,ze aj posledny krat
mne sa praca so zvieratami paci- s hospodarskymi
ale inak strava dobra,intrak tiez ja na Sindolku ani pol zleho slova :lol: ale ozivili sme capa,masaz srdca umele dychanie a Vlado ozil
alebo ked sa jahniatka rodili,alebo si pamataaaaaam chceli sme dostat svinu do vybehu aj s malymi tak cca 50m to mohlo byt spoluziak (myslim Miso) chytil ciciaka za nohu a utekaaaaaaaaaaal :heh: vrieskal ako keby ho z koze drali a svina nasrata letela za nim
a dennik praxe sme si museli pisat :heh: a s tymi zajacmi ,som tam mala napisane ze sa chytilo asi 50 zajacov a mi to preskrtla a velkym a s vykricnikom napisala 46 :heh: :heh:

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:42

elfinka píše:
kellee píše:lenze je rozdiel BA a BR plus okolie. pre mna dost znamena na nase miesto 3 ludia,z coho jeden je mimo. ked mam problem, ze dvoma idem urcite, a je tu este par takych, ktori vedia a vyznaju sa, ale ich metody mi nevyhovuju a aj taki, ktori nemaju paru o inom ako o nejakom jednom druhu vycviku a psov, ktore su neperespektivne sa zbavuju,

Tak to mas viac nez ludi za ktorymi by som sla ja v celom Brne a okoli :joint:


dvaja ludia sa ti zdaju vela? :oo:

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:47

mala som narodky,sedela som na izbe za stolom pila kavu ,jedla kolac a zapalila som si cigaretu bolo asi devat hodin vecer,zrazu sa len otvorili dvere a tam vychovavatelka "Kristina!!!!!!!!!!ty fajcis!!!!!!!!!"

alebo ina chodila kontrolovat ci davat vecierku ci co ,ja na balkone a len pocujem "Margitfafliova,margitfafliovaaaa,kde je ta margitfafliova,ja vyjdem s kludom Anglicana z balkona "Tu som" -toto sa dialo tak 3x do tyzdna :heh:

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:49

A to kde bola ta skola? Ked na intraku obe?
To su inak super spomienky taketo skolske :ha:

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:53

Pokracujte, dobre sa to cita :heh: Ja na strednu nemam ale ze ziadne zabavne spomienky :heh: Som ju prezila. To je cele, co k nej mozem povedat :haha:

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 20:54

v Nitre, :lol: len Peta mala prax s inou skupinou ako ja,ale z triedy asi 90% byvalo na intraku a to sme boli na jednej chodbe,niekolko izieb a len tvoji spoluziaci,ono to bolo super aj v tom kd si potrebovala nieco do skoly,ulohy poznamky,alebo ist s niekym von na kofolu
sme tam boli ako taka velka rodina :heh: alebo sme mali na zachode ukrytych niekolkych chalanov a psa :heh:
cely rok sme so spoluziackou (tanou) zbierali cig krabicky a na konci roka v posledny vecer sme ich z balkona zo 7meho poschodia vyhodili :heh: :heh:
ta ista raz doniesla psa,stena akozemaltezaka,odisli na prax a psa mi nechali,ja rano na balkon,vosla som dnu,pes sa mi stihol vysrat rovno pred balkonove dvere,bohaaa mi tak noha letela,som sa skoro zlamala
malo to cele svoje caro,ale hlavne tym ze sme boli na intraku

Re: Pomáhate útulkom?

Str 17.01.2018 21:02

Kamoska studovala veterinu v Brne a svojho casu tam mala aj psa. Rozpravala ako ho pasovala cez vratnicu. :lol:
Odoslať odpoveď