Pomáhate útulkom?

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Pomáhate útulkom?

Poslaťod matoa » Str 07.06.2017 15:53

1.Ak áno, tak ako?
Chodíte tam osobne, alebo (aj) využívate stránky, ako paf.sk ale preutulky.sk?

S ktorými máte lepšie skúsenosti? Viem, že paf.sk funguje už zopár rokov. preutulky.sk len "chvíľu".
paf má aj dobré referencie priamo od ľudí cez FB: https://www.paf.sk/content/26-recenzie na preutulky som nenašiel žiadne.

Nemám čas chodiť do útulkov, tak reku aspoň takto dačo pomôžem. Cez ktorú stránku by ste poslali krmivo?
Ďakujem
matoa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod naja » Štv 08.06.2017 17:02

Pomahala som financne, uz nepomaham a ani do buducna uz neplanujem pomahat :angel: . Hlavne sa uisti, koho podporujes, ako sa nalozi s tvojimi darmi, nie len bezhlavo davat money kadejakym podivinom-zachrananarcina by mala byt nie len o srdci, ale hlavne o rozume a ten u vela "zachranarov" chyba.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod MisheliQ » Štv 08.06.2017 21:23

Pomahame Ceste za domovom, bud materialne alebo financne, a westikom v nudzi, ked su niekde nejaki v utulku.

Cez tieto stranky neprispievam a nikdy som cez nich nic neobjednala este. Ale uz aj ine eshopy so psimi potrebami maju, ze nakupom u nich prispievate na utulok, tak aj toto kvitujem :)))
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod 123katka » Uto 16.01.2018 20:28

Ahojte ... nenašla som tému ktorá by presne sedela na to čo sa chcem opýtať, tak sa pýtam tu :lol:
Milujem zvieratá, hlavne kone a psy a v budúcnosti by som sa tomu chcela venovať viac. Neviete či sa dá v niektorom zo slovenských útulkov normálne zamestnať ? alebo v zahraničných ? (v európe) akože pracovať tam, dostávať výplatu ... A či je potrebné na túto prácu vyštudovať nejakú výšku ? Veľmi pekne ďakujem :yes:
123katka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Vikiki22 » Uto 16.01.2018 21:55

Ak sa ti to podarí, budeš asi prvá na SK, kto dostáva za prácu v útulku výplatu. :lol: Takéto organizácie sú neziskové, pomáhajú zvieratám nezištne. Ak chceš za pomáhanie zvieratám peniaze, choď študovať veterinu. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod majjuna25 » Uto 16.01.2018 22:08

Vikiki22 píše:Ak sa ti to podarí, budeš asi prvá na SK, kto dostáva za prácu v útulku výplatu. :lol:


A to už prečo? Kamoska pracovala roky na útulku a normálne dostávala vyplatu :)
Teda, výplata je silne slovo, ale ona bola skromná :D
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod wer » Uto 16.01.2018 22:17

Aj ja som bola na pohovore po skole. Normalne pracovne miesto.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod kellee » Uto 16.01.2018 22:51

tiez som mala ist teraz robit do utulku, normalne pracovne miesto :smile:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Lindchen » Str 17.01.2018 6:28

V útulku sa samozrejme dá normálne pracovať, ale ponúkaný plat je, hm, no povedzme mizerný. Raz som videla aj inzerát niekde, bol niekde máličko nad úrovňou minimálnej mzdy. Neviem už, o akú pozíciu išlo, tuším to bolo špecifikované ako ošetrovateľ zvierat.
Môžeš vyskúšať uchádzať sa o miesto sestričky alebo ošetrovateľky na klinike/u veterinára, mnohé vyžadujú len skúsenosti so zvieratami, zaučia.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod kellee » Str 17.01.2018 9:29

u nas je to minimalka
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Margita » Str 17.01.2018 9:49

A sestra u veterinarov tiež za minimalku
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod 123katka » Str 17.01.2018 13:49

Takže netreba vyštudovať výšku ? napr. kynológiu ? a na tu sestru tiež treba školu ?
123katka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Lindchen » Str 17.01.2018 13:52

Nejaká škola v spojení so zvieratami je určite výhoda, niekedy aj nedokončená veterina napríklad. Aj ľudská sestrička je výhodou. Ale ako píšem vyššie, často nepožadujú nič, zaučia.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod wer » Str 17.01.2018 13:55

a kto zaplati vysokoskolaka? :heh: a naco VS? :ha: na krmenie a vencenie? :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod zuzkabluzka » Str 17.01.2018 14:00

Treba si aj premyslieť, či človek z (takmer) minimálnej mzdy vyžije. Suma je uvádzaná v hrubom, treba si dať do nejakej platovej kalkulačky, koľko by reálne prišlo na účet.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Ďalší

Späť na Útulky