Útulok Nitra

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Útulok Nitra

Poslaťod stellka » Str 07.03.2012 19:27

Domca píše:Citala si celu diskusiu?...ked je tam cca od 100 do 200 psov a stovka je vzdy pustena vezmu si pracovnici utulku na triko ze by sa mohlo nebodaj nieco stat?...tolko psov po kope to nieje sranda, k tomu ked tam vstupi cudzi clovek nikdy nevies ako ktory pes moze zareagovat...a potom bude zase kopa :kak: na NR utulok ze tam maju psy ktore hryzu :ach: Ked mame u nas v utulku aj 15 psov nikdy nepustame ludi k nim ked behaju....(a to nieje ani stvrtina z toho co je v NR) jednoducho riziko je prilis velke aj ked tych psov pozname...Vzdy s apozatvaraju do kotercov az potom ludi pustime ale to je pri 15-tich psoch kym by pozatvarali tolko psov kolko ta oni maju cakali by ste pol dna.
Ake ubytovanie by si chcela?...tam nemozes cakat nijaky luxus, este raz si pozri kolko vela psov tam je. To nieje ako pri inych utulkoch s mensou kapacitou a to si treba uvedomit v prvom rade. :nie:

:poklona: konečne inteligentný človek čo sa nad tým aj trošku zamyslel!

Ja viem, že sa vám super hodnotí a poučuje doma za počítačom. Pred pár rokmi som bola taká istá. Poučovala, nadávala, hodnotila... no keď som mala možnosť vyskúšať si to, názor som okamžite zmenila. Málokto sa vie vcítiť do ich situácie. Málokto pochopí, že po tých rokoch a skúsenostiach vám príde totálny nezmysel zatvoriť do kotercov také množstvo psov, len aby sa tam niekto poobzeral. Ľudí je tam málo a zvierat veľa. Nato aby tých zopár ľudí stihlo denne zaobstarať všetko potrebné pre každé jedno zviera, je potrebný systém...nato aby tam títo ľudia nemuseli pracovať do noci, len preto, že si chce niekto poobzerať šteniatka ...
Ja vám to tu nebudem opisovať a ani sa nikoho zastávať, keďže viem, že to aj tak nemá cenu a každý si aj tak vytvorí svoj názor. Niekto z toho, že si prečíta zopár negatívnych komentárov na internete, niekto nazrie cez plot a uvidí len kopu špinavých psov a niekto zase lebo ho pošlú preč, keď si chcel "len" pohladkať psíkov cez bránu.
Nikto sa ale nezamyslí nad tým PREČO to tak je.
Väčšina z vás tu vlastní jedného-dvoch psov. Skúste si predstaviť, že tam na jedného človeka pripadne denne opatriť tak stovku zvierat. Áno mohlo by tam byť aj viac ľudí ... ale to by ich viac muselo vytrvať a zvládať tento každodenný kolotoč. Z tých desiatok ľudí, ktorí sa tam za tie roky povymieňali tam vždy zotrvali len tí ŠTYRIA. Tak sa skúste nabudúce zamyslieť aj nad tým čo by bolo, keby tam títo štyria ľudia nevydržali predtým ako začnete bezdôvodne šíriť nezmysli.
Krátky článok k útulku mojimi slovami: http://bennjamin.weebly.com/other.html
:ahoj:
stellka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod luciiik » Štv 05.07.2012 20:17

Su niekde psici z nitrianskeho utulku uverejneni? NIkde neviem nic najst... :nwm:
Kedze mi to nedalo ze som ich nikde nenasla, napisala som utulku spravu, s ponukou nafotenia a urobenia stranky plus skupiny na fb, so zdielanim ich zvierat. Odpoved mi dodnes neprisla... Tiez sme chceli vencit a chlapec pri brane mi povedal ze to nemoze len tak hocikto... No neviem, mam mat nejaky specialny kurz? :lol: Nitriansky utulok mi uz dlho lezi ako poriadny chrobak v hlave, snad sa mi podari niekedy odhalit tuto zahadu a pozriet sa jej blizsie na zubok.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod šeltie » Pia 06.07.2012 1:34

Nitriansky utulok mi uz dlho lezi ako poriadny chrobak v hlave, snad sa mi podari niekedy odhalit tuto zahadu a pozriet sa jej blizsie na zubok.


naozaj to chceš ? .... bojim sa že budeš moc sklamana ..
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Domca » Pia 06.07.2012 11:14

The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Útulok Nitra

Poslaťod luciiik » Pia 06.07.2012 21:25

Seltie je mi jasne ze to nie je psi hotel, a nejde mi o mna ani o moje sklamanie, ale samozrejme o zvierata. Nikomu nechcem krivdit a verim, ze ludia sa tam vkladaju do roboty s nimi telom aj dusou, len vsetci vieme ze len o tom to nie je. Nitriansky utulok, aj cela Sloboda zvierat ma vela zaujimavych praktik... A ak teda zvierata len na branu, tak by mala byt vacsia snaha o ich zdielanie. Nie len nemecky pisana stranka a psy do rakuska a bohvie kam este... Neviem, len sa mi to nepaci a cele mi to akosi nesedi. :ua:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Momoo » Pia 13.07.2012 12:21

Minulý rok sme tam volali, ohladom pomoci (venčenie psov a tak). Pani sa nás opýtala, že koľko máme rokov, keď sme povedali že 14, povedala že až od 15, pozdravila a zrušila nás..
Momoo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod luciiik » Pia 13.07.2012 13:44

Rusia tu viac ludi ako sa zda... Ja som im pisala mail, bola som osobne, dokonca na stranku v nemcine na fb co mi dala domca, som im napisala a odozva ziadna... Nemam pocit ze je tam vsetko s kostolnym poriadkom. :ua:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Madnesska » Ned 09.09.2012 9:57

No a to som sa tešila, že pôjdem študovať do Nitry budem chodiť venčiť psíkov z útulku ale ako tak pozerám tie komenty asi sa toho nedočkám :ua:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Útulok Nitra

Poslaťod luciiik » Ned 09.09.2012 10:06

Madnesska skusit to mozes. Mozno uspejes, vencenia tam tusim stale prebiehaju, neviem, o toto som sa az tak nezaujimala. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Domca » Pon 10.09.2012 16:17

Ja len na margo toho veku....Aj u nas v utulku pokial nema clovek minimalne 15 tak ho ,,zrusime,, s tym ze ak chce prist pomoct nech pride s niekym dospelym...Len ludia si stale neuvedomuju ze ked sa hlasia hlavne neplnolete deti zodpovednost za ne maju pracovnici utulku.... :ach:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Cathy » Sob 02.03.2013 13:38

Nasli sme psika, je agresivny, chceme ho dat do utulku. Treba tam vopred zavolat alebo ho tam len zaniest a oni si ho vezmu? teda, ci si ho vobec vezmu :ach:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Útulok Nitra

Poslaťod stano269 » Sob 02.03.2013 13:54

Zavolaj im najprv :yes: A pravdepodobne ho zoberú.. baby zo školy našli tiež v meste psíka s obojkom, zavolali tam a oni si preňho aj prišli. :smile:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Cathy » Sob 02.03.2013 14:02

Zavolam teda :smile: napisala som im email, ale zavolam im a uvidim :smile:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Útulok Nitra

Poslaťod luciiik » Ned 03.03.2013 17:06

Cathy urcite daj vediet ako zareaguju. Som zvedava ci bude aspon jedna dobra skusenost, kazdopadne drzim palce. :jop:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Viki2431 » Sob 21.06.2014 8:57

Madnesska píše:No a to som sa tešila, že pôjdem študovať do Nitry budem chodiť venčiť psíkov z útulku ale ako tak pozerám tie komenty asi sa toho nedočkám :ua:

Toto isté som čakala aj ja! .. idem do NR do školy jee konečne budem môcť nejak pomôcť tým psom! ...
Prídem... 1. krát prídem pred útulok, zavolám a povedia nám , že je zima, že psy sa nevenčia :au:
Prídem 2. krát, zavolám, čakám tam hodinu a pol, príde a povie že je veľmi teplo. :plac:
Prídem 3. krát, zavolám,čakám 2 hodiny, príde, povie "donesiem vám psy" donesie 2 psy ktoré sa ani trochu spolu neznesú a "prineste ich za hodinu" .. dik! :foto: ... Radšej som si adoptovala svojho utulkača z Breznianskeho utulku a budem sa venovať naplno tomu! :) :lol: teda,ak sa s mojou znesú :D Dnes sa prvý krát stretneme :)
Boh nám dal psy,pretože vedel, že takého priateľa medzi ľudmi nenájdeme
Viki2431
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky