Útulok Nitra

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Útulok Nitra

Poslaťod hruska » Uto 08.03.2016 5:07

Len potom nech utulky nevyplakavaju, ze su plne a ludia neadpotuju.. Viem, ze maju zle skusenosti, ale...
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Silvuch » Uto 08.03.2016 7:53

rakusania maju vsetko prisnejsie, vacsie postihy za nezbieranie, hunde an die leine, skoro vsade, okrem vyhradenych miest, povinny cvicak pre speci psiky, nesmie otravovat susedov vystekavanim, a teda nesmie byt tyrany, na retazi v malom priestore, v aute musi byt zabezpeceny...
a takmer vsetko je kastrovane.... Kde tu maju moznost vzniknut nechcene krizence?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Útulok Nitra

Poslaťod šeltie » Uto 08.03.2016 18:34

Offtopic: ja zasa s tym norskom :lol: len poznatok nori maju v celej krajine jeden utulok aj to je viacmenej karantenna stanica v osle a tym to hasne ... lenže zas je tu časte, že si niekto kupi psa a po roku dvoch ho predava, hlavne borderiek je plny inzertny portal ... ale križencov je tu skutočne minimum a zas tuto neprichadza do uvahy že by majitel psa na verejnosti bil alebosa k nemu choval hrubo
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Mirah » Uto 08.03.2016 20:40

http://www.mojevideo.sk/video/26b26/obc ... enska.html

Podľa tohto videa, ktoré koluje po FB, by som nepovedala, že Nemecko nemá problém s množiteľmi a preplnenými útulkami - keďže to tam bolo priamo povedané - vlastne napísané, neviem nemecky. Netreba si idealizovať ani Nemcov, ani Rakúšanov, aj keď vždy je tráva na druhej strane plota zelenšia...
Mirah
Junior
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Humenné

Re: Útulok Nitra

Poslaťod naja » Uto 08.03.2016 20:47

No ale az take zle to nie je s adopciami zvierat na Slovensku, lebo inak by sme asi zaplavili psami a mackami a inou havedou cele Rakusko a Nemecko. ZAs az taki hrozni nie sme :ach: . Stane sa, ze sa adopcia nevydari, ale kolko sa podari a zvierata su stastne a spokojne aj v slovenskych rodinach. Jenoducho sa treba obrnit trpezlivostou a pri exluzivnejsich zvieratach nedavat tel. cislo :lol: (poucena na vlastnej kozi pri inzerate o darovani ponikov-po necelom dni som zmazala svoje cislo, bo to sa nedalo vydrzat ten naval volajucich "inteligentov" :angel: ).

Mirah, staci kuknut rakusky bazos, kolko bez PP psov :prd: a tie ceny :prd: . Len to urcite nemaju v takom mnozstve ako my, bo inak by slovenski vykupnici neboli taki aktivni :ua: .
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Mirah » Uto 08.03.2016 21:09

Nemienim vyvolávať žiadne hádky, to nebol dôvod môjho príspevku, len sa mi zdá zvláštna "adorácia" ľudí na západe, keď všade je to viac - menej rovnako, všade sú dobrí a zlí a my naozaj nevieme, ako to tam presne funguje. A aj tam sú problémy s neželanými psami, aj tam sú krížence, a tiež sa vozia psy zo zahraničia sem na adopciu (konkrétne chrty) (teraz myslím západ všeobecne, nielen Nemecko a Rakúsko).
A k našim útulkom, zatiaľ nemám žiadnu skúsenosť, ale kolegyňa chcela psa z útulku, skúšala SZ v BA a útulok v KE, do KE už išli v dohodnutý deň po konkrétne šteňa, ktoré si boli predtým pozrieť a tam im povedali, že ide do Nemecka. Nakoniec si našli nejakého kríženca, ktorý bol na darovanie, nie z útulku.
Mirah
Junior
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Humenné

Re: Útulok Nitra

Poslaťod hruska » Uto 08.03.2016 21:12

tiez uvazujem skor tym smerom, vziat si stena na darovanie - ale nie z utulku, kde chcem pomoct a este sa musim doprosovat
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Útulok Nitra

Poslaťod elfinka » Uto 08.03.2016 21:23

Ty to beries ako tvoju laskavu pomoc o ktoru sa musis doprosovat, oni to asi beru ako vyber ludi, ktori maju o psa naozaj zaujem, lebo ked cloveka odradi trocha byrokracie, tak je otazne ci ho casom neodradia povinnosti so psom spojene.
Tazko sa odhaduje clovek z jedneho kratkeho kontaktu :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Útulok Nitra

Poslaťod hruska » Uto 08.03.2016 21:24

ja to chapem, viem, ze maju rozne skusenosti, ale predsa radsej pomozem inde. AKo aj mnohi ini. Ved vezmu rakusaci pysni ze maju oridzo mix za 250-300€ :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Mirah » Uto 08.03.2016 21:42

Ja si vyskúšam aj útulok, keď budem mať podmienky, aby som mohla kritizovať z vlastnej skúsenosti. :smile:
Ale zasa druhá kolegyňa brala v roku 2014 z OZ Pomoc psom zo Strážskeho a bez problémov.
Mirah
Junior
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Humenné

Re: Útulok Nitra

Poslaťod hruska » Uto 08.03.2016 21:44

u mna je to viac veci, mam dost problem aj s kastrackou, uz len preto budem hladat skor inde, resp utulky dost selektovat ak tak
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Mirah » Uto 08.03.2016 21:48

Elfinka, v prípade mojej kolegyne, ktorá chcela psa z KE, nešlo o žiadne byrokratické prekážky, boli v útulku, našli šteniatko, čo sa im zapáčilo, zavolali o deň alebo dva, že ho chcú, či je voľný, či si poňho môžu prísť, odpoveď bola kladná, tak si dohodli deň a čas odberu. A keď prišli, tam im povedali, že je sľúbený do Nemecka. Ich zarazil ten prístup a tiež pre útulok bol problém v tom, že kolegyňa býva v Maďarsku a že oni chodia na kontroly. A do Nemecka tiež chodia kontrolovať?
Mirah
Junior
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Humenné

Predchádzajúci

Späť na Útulky