Útulok Nitra

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Útulok Nitra

Poslaťod luciiik » Pon 07.03.2016 19:19

Suhlas so vsetkymi, tiez som sa stretla so vseliakym pristupom, ale povedzme si otvorene, ti co docaskuju sami vedia, aki ludia sa ozyvaju. Necudujem sa ze su niektori uz otraveni. Kolkokrat sa niekto javi ako konecne niekto rozumny a ten to nakoniec odriekne, popripade sa uz neozve. A tento kolotoc tito ludia, ci uz docaskari alebo majitelia utulkov zazivaju denno denne dokola dokola.
Rakusky adopcny poplatok je okolo 250-300 ecok. Plus musia splnat x podmienok, aby si psa mohli zadovazit. Su tam na to zvyknuti, neriesia. Tu je to skoda reci coho su ludia schopni. :au:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Margita » Pon 07.03.2016 19:47

by ma tak zaujimalo,ze co je potom s tymi rakuskymi psami....ci ich po nejakom case odstrelia,alebo ako to tam funguje,ci im utulky nepraskaju vo svikoch
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Silvuch » Pon 07.03.2016 20:06

Rakusania naopak majú malo krizencov. U nich sú všetci kastrovaný, preto pomahaju tu.. Hlavne starí ľudia beru malých krizencekov starých a takých u nich nenajdu.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Margita » Pon 07.03.2016 20:08

to ako ked si niekto kupi psa,tak je hned kastrovany?a tam ako mnozky nie su?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Útulok Nitra

Poslaťod elfinka » Pon 07.03.2016 20:09

Rakusania maju celkom prisne protityracie zakony a lepsiu vymozitelnost prava, takze by som cakala ze beznemu dedinskemu mnozitelovi by rychlo klepli po prstoch. A kde sa nemnozi, tam netreba tolko utulkov.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Útulok Nitra

Poslaťod hruska » Pon 07.03.2016 20:11

tak blizko a predsa tak daleko...
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Útulok Nitra

Poslaťod luciiik » Pon 07.03.2016 20:19

V rakusku maju v utulkoch par psov, ktorych zvacsa niekto hlada, alebo sa hned adoptuju. Jednoducho tam nema psa kazdy, kto si zmysli a ten kto psa ma ho berie zodpovedne, ako pravoplatneho clena rodiny. Krizenec po ktorom tu ako sa vravi ani pes nestekne je pre nich original najkrajsi na svete, akeho nikto iny mat nebude. Proste vravim, uplne naopak ako Slovaci.
Celkom som nepochopila preco by ich mali strielat. :nwm:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod naja » Pon 07.03.2016 20:23

A ja som rada, ze nie vsetky utulky na SR su ako v Nitre :ahoj: (nic proti adopciam do Rakusku a Nemecka)
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Margita » Pon 07.03.2016 20:23

no ze ani nechcem verit tomu ze by boli taki uvedomeli,z tam tie psy jednoucho nie su,
tu sa narodi kazdu sekundu nejaky pes,ktory skonci utopeny,utyrany,obeseny....a tam nie?cim to je?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Útulok Nitra

Poslaťod luciiik » Pon 07.03.2016 20:28

Naja, podobne. :jop: :smile: Chodievam po akciach so Šalianskym utulkom a zvacsa mam s "kolegovcami" z ostatnych stankov(utulkov) len a len dobre skusenosti. :smile:

Margita tazko povedat, mozno by nam vedel povedat nieco blizsie niekto, kto tam zije. Ale ked tam funguje milion inych veci uplne inak ako u nas tak je mozne ze aj tato otazka hafanov. :nwm:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod naja » Pon 07.03.2016 20:43

Ale oni su prave uvedomeli, staci si porovnat taku klasicku slovensku dedinu, kde co pes to katastrofa a dedinu v Rakusku, kde som este nevidela psa na retazi, s nejakou otrasnou, zbitou drevenou budou. Proste to zmyslanie ludi v Rakusku a na Slovesnku je uplne uplne odlisne, my na Slovensku sme este 100 roov za opicami v tomto.
A urcite su aj tu nejake mnozky, nejaky ten tyran, ale skor sa to odhali, je tu viac moznosti, ako proti takymto veciam zakrocit.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Útulok Nitra

Poslaťod wer » Pon 07.03.2016 20:50

A hlavne u nas to je brane ako "normalka". :ach: Susedia sa ani nepozastavia...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Útulok Nitra

Poslaťod naja » Pon 07.03.2016 20:53

Toto je to najsmutnejsie. Aj napr. ten Eddie-zachrana prisla proste neskoro a nechcem vedeit, kolko ludi oklo neho preslo, vedelo o nom a nezajem :ua: .
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Útulok Nitra

Poslaťod wer » Pon 07.03.2016 21:18

no ale druha vec zas je, ze takto nepriamo ten cely biznis u nas len podporuju... len si spomente na tie namackane psy v klietkach, co vezu do zahranicia...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Útulok Nitra

Poslaťod usagi » Uto 08.03.2016 0:48

naja píše:A ja som rada, ze nie vsetky utulky na SR su ako v Nitre :ahoj: (nic proti adopciam do Rakusku a Nemecka)


Toto je skôr Rakúsky útulok :heh: Ale nech si hovorí kto chce,čo chce...vedúca? útulku bola bratova učiteľka,od nej máme násho netopiera najdokonalejšieho a tá žena nemá sviatky,piatky,po robote rovno do utulku a proste žije tými psami,neexistuje aby podnikla hocijaký krok ktorým by im skodila. A proste úplne chapem nechuť adoptovať na Slovensku a len tak,cudzím ľuďom.

Kamarátka mala v Rakúsku veľký problém,keď dala psa cez víkend na reťaz (prišla ju navštíviť sestra s dcérou a jej pes neznáša deti), sused to nahlásil ešte v prvý deň. U nás psy na retaziach zomierajú a aj tak je dobre :ach:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky