Útulok Nitra

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Útulok Nitra

Poslaťod simm » Pia 17.08.2007 8:03

Regionálne centrum Slobody zvierat v Nitre poskytuje domov zvieratám, ktoré sa ocitli v uliciach nášho mesta a v jeho okolí bez domova a pomoci. Ostáva im len jedna možnosť - ticho trpieť. Práve preto vzniklo naše Regionálne centrum, ktoré im poskytuje domov a následne hľadá domov nový - spoľahlivý. Mnohé sú len zatúlané, mnohé však opustené, hladné, podvyživené, často choré, týrané, s vážnymi poraneniami.

Prevádzka útulku je náročná. Okrem každodenného zabezpečovania potravy a liekov je nutné útulok stále dobudovávať. Zvieratá musia byť po príchode do centra zavakcinované, mnohé z nich veterinárne ošetrené. Nezriedkavé sú operácie a vážne chirurgické zákroky. Centrum dlhodobo spolupracuje s MVDr. Pavlíkom a MVDr. Salayiom. Predsedníčkou Regionálneho centra Slobody zvierat je PaedDr. Georgia Kubíčková.

Na činnosti nášho Regionálneho centra sa zúčastňujú 2 tímy. Dospelí aktivisti, ktorí sa v rámci svojich možností podieľajú na činnosti Regionálneho centra a mládežnícky tím, ktorý tvoria študenti vysokých, stredných i základných škôl v Nitre.Jednou z konkrétnych úloh mládeže v našom útulku je venčenie, či už v areáli útulku, alebo vychádzkové. Takzvaným "venčerom" sa môže stať každý, kto má záujem o dlhodobú činnosť. Musia to však byť zodpovední, mladí ľudia, s dobrým prospechom v škole. Mladší ako 18 rokov musia priniesť povolenie od rodičov prípadne prídu po prvýkrát v ich sprievode. Venčenie sa uskutočňuje medzi 16. až 18. hodinou každý deň.

Okrem priamej činnosti so zvieratami, veľký význam vidíme aj v osvetovej práci so širokou verejnosťou, a tiež v práci s mládežou, ktorá môže správnym prístupom k tejto problematike v budúcnosti mnohé zmeniť.

Spolupracujeme s Magistrátmi miest Nitra, Levice, Šaľa, Vráble, Topoľčany, Šahy. S KRPZ a ORPZ v Nitre, Mestskými políciami v Leviciach, Šali, Vrábľoch, Topoľčanoch a Šahách, ako aj s Hasičským a záchranným zborom. Podieľame sa na riešení problematiky Túlavých zvierat a poskytujeme servis v danej problematike.

K efektívnej a stále náročnejšej činnosti však potrebujeme skvalitnenie podmienok v našom útulku, ktorý podmienkam Nitry a okolia nestačí - to znamená rozšírenie počtu kotercov, nevyhnutné rozšírenie karanténnych priestorov, vybudovanie administratívnych priestorov atď...

Ubezpečujeme, že naša činnosť nie je len dočasným rozmarom. Náš cieľ je vybudovať pevný útulok, ktorý by našej Nitre a okoliu pomáhal riešiť túto problematiku na príslušnej úrovni.


tieto info som cerpal z tejto stranky.. :http://www.utuloknitra.sk/
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 17.08.2007 8:13

Nitru som dala aj do témy útulky slobody zvierat :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod simm » Pia 17.08.2007 8:42

Lenka.Buddy píše:Nitru som dala aj do témy útulky slobody zvierat :no:


sorry nevsimol som si... cital som len nazvy..
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 17.08.2007 8:47

neva.v pohode..pridám ešte KS keď budem mať čas
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod eur » Ned 26.08.2007 7:39

Nuž napísané pekne ALE :vykricnik: prístup voči evidentným záujemcom otrasný, snaha o spoluprácu... pravdepodobne len s rakuskom :hmm: - a ta dotyčná slecna s hnilým úsmevom by si mala nastudovat konverzaciu a psichologiu!! Kto ma zaujem o psa z tohoto utulku moze dufat, ze sa mu to podari skor nahodou!! Nema sancu si vybrat sam- bola som videla som!! NO KOMENT :hmm: :hmm:

Je tam kopec krasnych psov- i cistokrvnych

NO pristup dotycnych!! presahuje chapanie normalneho cloveka! Chapem , ze sa lahko kritizuje a malo ludi prispieva k dielu - vlastnou pomocou- ale doposial neviem stravit sok z pristupu "personalu" :vykricnik:
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod Sirík » Ned 26.08.2007 14:37

eur píše:Nuž napísané pekne ALE :vykricnik: prístup voči evidentným záujemcom otrasný, snaha o spoluprácu... pravdepodobne len s rakuskom :hmm: - a ta dotyčná slecna s hnilým úsmevom by si mala nastudovat konverzaciu a psichologiu!! Kto ma zaujem o psa z tohoto utulku moze dufat, ze sa mu to podari skor nahodou!! Nema sancu si vybrat sam- bola som videla som!! NO KOMENT :hmm: :hmm:

Je tam kopec krasnych psov- i cistokrvnych

NO pristup dotycnych!! presahuje chapanie normalneho cloveka! Chapem , ze sa lahko kritizuje a malo ludi prispieva k dielu - vlastnou pomocou- ale doposial neviem stravit sok z pristupu "personalu" :vykricnik:



Suhlasim s eurom...ja som tam sice nebola ale dost som o tom pocula a minule sme museli my zo ZM ist do NR po 2 starych psikov, lebo taka starsia pani musela do domova a mohla si len jedneho vziat a mala 3 psikov a volala s NR utulkom a viete co oni povedali ze su plny o com pochybujem lebo ako boli v bajlande tak si ludia tam chodia brat psikov
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Kika85 » Štv 14.02.2008 21:17

Cauko !!

Neviete nahodou este nieco o utulku v nitre :otaznik:
Bivam v Wiedni, a poznam uz par rakusanou, ktory maju psa z nitri...ale cez rakusku organizaciu,
ktora cestuje pravidelne do utulku a uz roki tam pomaha...Ja by som tam chcela zajst, pozret si psika, ale zatjal voooobec NIC o Utulku Nitra neviem najst v internete :otaznik:

help please !!!
Kika85
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Jack » Štv 14.02.2008 21:47

Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Kika85 » Štv 14.02.2008 22:10

:ahoj: Diki, ale bola som uz na tejto stranke ...zda sa mi trosku malo informacie :ach:
Je to napriklat privatna organizacia (hovori sa v rakusku)? Kolko psi tam maju? Je ich tam tak malo odfotenich...
atd. :otaznik:
Kika85
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 15.02.2008 10:28

máš tam,že na stránke sa ešte pracuje :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Útulok Nitra

Poslaťod ejmy » Štv 21.02.2008 21:29

ahojte, ak by ste chceli viac informácií o útulku v Nitre, tak som našla ešte jednu rakúsku stránku, zdá sa, že tá narozdiel od slovenskej funguje a priebežne ju aj aktualizujú... http://nitra.ant4.com/tiere.php
ejmy
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Kika85 » Pia 22.02.2008 16:56

Nuz, ale neni to divne, ze si musim pozriet rakusku stranku, ked to je slovenski utulok :pac:

Tu este jeden link : http://www.animalhope.at/

alebo : http://www.animalhope-nitra.at/

kamoska z wiedni pracuje v tej organzacie a pravidelne cestuju do nitri pre psou...
beru asi kazdy druhi tyzden minimalne 15 psikou do opatrovacich rodin a rakusanja platia
150,- euro/pes ... :oo:
Kika85
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Sirík » Pia 22.02.2008 17:50

sila ako obchoduju so psami :hmm:
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Kika85 » Pia 22.02.2008 22:23

kedze som uz zacala :

kamoska, ktora patri k tej organisacii mi dala par informaci, ze za kazdeho psa,
ktoreho beru z utulku platja presne 50,- Euro...dostanu k nemu iba EU-Pass a je ockovani (myslim, ze personal utulku dava inekciu :oo: )...zoberu psikou do rakuska a tam ich daju osetrovat u rakuskeho zverolekara
(lebo vela z nych niesu zdravi)...potom ihned pridu do opatrovacich rodin a inzeruju psa v webe...
Organizacia pita potom za psa 150,-Euro (ale nic z toho neni pre vlastne vrecko!!!!platia za to rakuskeho veterinara
a drahe operacie, reklamu pre nitrianskych psou v rakusku atd.)...
Su to vsetko dobrovolni ludia, ktorym ide o zachranu tych chudacikou v nitre :angel:
A mozem to povedat z istoti, lebo mam kontakt aj k druhim pomocnikom.

Prepacte moju slovencinu, ale zijem uz od malicka v rakusku :hi:
Kika85
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Útulok Nitra

Poslaťod maggie » Str 30.04.2008 11:50

tak prave som sa vratila z utulku v nitre....sklamana...ja viem,ze robia,co sa da a asi musia mat na veci nejake pravidla,ale predsa....chceli sme ist s kamaratkou vencit,nuz lenze,prisli sme,nikde nikoho...tak sme volali na cislo uvedene na brane a tam nam pani povedala,ze az po tretej...nuz lenze my ani jedna bohuzila poobede nemozeme,ani dnes,ani inokedy...potom prisiel nejaky chalan,tak sme sa ho pytali,ze ci by sa nedalo vencit a on ze nie,ze mame volat na to cislo,lebo len ta pani moze vydat psikov...tak,ze ci mozme aspon pozriet..ani to nie,lebo oni ludi ku psom nepustaju,iba date priblizny popis a oni ho prinesu k brane...hm...zvlastny postup..ja neviem teda ale myslim si ze vacsina ludi nejde do utulku s tym,ze chce nieco konkretne,proste pride,vidi a povie toho chcem!mozno len preto,ze mu olizal ruku!co im mam povedat,ze chcem peruanskeho nahaca krizeneho s pitbulom?otras...sedeli sme tam s kamoskou vonku pred utulkom este hodnu chvilu,no ale nic teda,odisli sme sklamane prec....a teda co sme videli cez branu,maju tam fakt peknuckych psickov...a to tam kamoska bola uz druhykrat a nic,lebo minule jej ta zenska povedala,ze nie,lebo sa musi registrovat,a to len v pondelok!!! :nechutne: :blee:
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Ďalší

Späť na Útulky