Boj ZA ochranu zvierat

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod erik70 » Uto 16.10.2018 10:39

wer píše:aj rakusaci su v unii a je ich ovela viac a predsa su sebestacni. :no: vsetko sa da, ked sa chce. a presne, treba zacat od seba a nevyhovarat sa :no:

Asi sú múdrejší a nenechali si kecať do všetkého... :no: A tiež tam mám aj rodinu, aj známych a oni sú úplne obyč. ľudia a môžem povedať že nejaké eko, bio ich vôbec netrápi... :nwm: A keď bola tá pani u nás na návšteve tak ma zarazila taká jej veta, že ani nevieme čo máme...u nej predstava, že vybehne do záhrady odtrhne si jabĺčko napr. je úplne ako zázrak...vtedy som si uvedomila, že sa možno máme aj lepšie ako rakušani... :smile:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod Vikiki22 » Uto 16.10.2018 10:59

wer píše:vikiki, e? :ach: ano, platim viac za bio, eko. :nwm: vsak logicky. a..? ty sa zobud. treba podporovat malych domacich farmarov a nie velkochovy. :ach: sa pozri tot za hranice smer zapad - su sebestacni - ludia po veceroch po praci sadaju do traktorov a robia si na svojom... len my vyvazame a potom nakupujeme z polska smejdy. :blee: stat to dopustil, umelo taha ceny dole

JA sa mám zobudiť? :heh: Nie. To, že je to mne a tebe logické, neznamená, že o je všetkým logické. Ľudia nechcú, aby sa ceny dvíhali, lebo na to jednoducho nemajú. Keď narastú, radšej sa popozerajú po niečom lacnejšom. Bohužiaľ, realita Slovenska. A my nikdy sebestační nebudeme práve vďaka ľuďom, pretože sú hnilí pracovať (všeobecne, česť výnimkám). Sme odkázaní na veľkochovy, či sa nám to páči alebo nie.

MisheliQ, s dotáciami pre družstvá všeobecne neviem, ale čo sa hydiny týka, tak sa to = 0.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod gaidheal » Uto 16.10.2018 11:23

wer píše:aj rakusaci su v unii a je ich ovela viac a predsa su sebestacni. :no: vsetko sa da, ked sa chce. a presne, treba zacat od seba a nevyhovarat sa :no:

Majú od štátu dotácie také, že tržba za produkciu je len taký bonus na prilepšenie. U nás sú dotácie od štátu nulové :-/
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod Lindchen » Uto 16.10.2018 11:26

Občas kolegovia robia rôzne omnibusové prieskumy trhu a často vychádza, že ľudia chcú, preferujú voľné chovy, bio a spol., zatiaľčo v inej otázke kdesi ďalej veľká väčšina odpovedá, že sa rozhodujú podľa ceny, že je to hlavné alebo druhé najhlavnejšie kritérium...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod Renata » Uto 16.10.2018 12:27

Vikiki22 píše:A my nikdy sebestační nebudeme práve vďaka ľuďom, pretože sú hnilí pracovať (všeobecne, česť výnimkám). Sme odkázaní na veľkochovy, či sa nám to páči alebo nie....


Vikiki22 ospravedlnuje ta, ze si mladucka :hi: ale toto mas z nejakeho prieskumu? ci? ... lebo ako vseobecne vyhlasenie je to velmi velmi velmi zle ... Naopak stadovita slovac je ochotna pracovat tvrdo, neustale, pod tlakom, v strachu, ze o miesto pridu, na smeny a to vsetko za minimalne mzdy, resp. za mzdy, kde v zahranici/EU, na tej istej pozicii beru 3-4 nasobne platy .. aj s ohladom na zivotne naklady, ktore sa v EU vyrovnavaju
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod erik70 » Uto 16.10.2018 12:42

Renata - máte pravdu aj ty aj Viki...je skupina ľudí, ktorí pracujú presne takto ako ty píšeš...ale na druhej strane je veľký problém aby práce v poľnohospodárstve či už v živočíšnej alebo rastlinnej výbore robili 21 - 23 roční...Každý chce byť itečkár a pracovať v kancli a teple a v suchu a brať úžasný plat...jedna moja kamoška je vedúca na družstve a má nastarosti chmelnice...keby si vedela aký obrovský problém je zabezpečiť ľudí na tieto práce tak by si neverila... :yes: :ach: Keď už jej tam aj niekto príde (je jedno či študent, alebo nezamestnaný) a vidí aká to je robota tak na druhý deň už ho tam neuvidí... :ua: Česť teda takým, ktorí to dajú a vydržia 3 týždne! :jop: Keby nemala partiu dôchodcov z okolitých dedín tak nevie čo by robila...lenže ľudia starnú a ich počet sa každým rokom znižuje... :ua: Ale toto už sme asi dosť OT aj keď si myslím, že v tom živočícharstve je to asi takto nejak tiež..
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod Vikiki22 » Uto 16.10.2018 13:13

Nie je to prieskum, vidím to okolo seba. Dostať mladých do poľnohospodárstva, nedajbože k zvieratám, je takpovediac nemožné. Nemajú o špinavú prácu žiadny záujem, to radšej budú doma sedieť. Za minimálne mzdy robia akurát tak dôchodcovia, príp. ľudia pred dôchodkom. Mladí sa otočia vo dverách. Som vedúca 2 roky a najviac sa trápim práve s ľuďmi, lebo nemá kto robiť. Kde je teda tá tvrdá Slovač? :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod Lindchen » Uto 16.10.2018 13:18

Mladí ľudia ohŕňajú nos aj nad prácou za 5€, kde len sedí a robí si svoje, FB, seriály a pár administratívnych úkonov. Robím výber, takže viem. Pokiaľ ide o tot, tak súhlas s Viki, dnes nikto nechce robiť, kedysi sme si ani ako brigádníci nedovolili len tak neprísť do práce, dnes je to bežné aj u trvalého pracovníka - teda u mladších ročníkov.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod Renata » Uto 16.10.2018 14:21

Vikiki22 píše:.. nedajbože k zvieratám, je takpovediac nemožné. Nemajú o špinavú prácu žiadny záujem, to radšej budú doma sedieť. Za minimálne mzdy robia akurát tak dôchodcovia, príp. ľudia pred dôchodkom. Mladí sa otočia vo dverách....
a vies povedat aj be? za aku mzdu nie su ludia ochotni robit? so zvieratami, u vas napr.?
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod wer » Uto 16.10.2018 14:30

erik70 píše:A tiež tam mám aj rodinu, aj známych a oni sú úplne obyč. ľudia a môžem povedať že nejaké eko, bio ich vôbec netrápi... :nwm: A keď bola tá pani u nás na návšteve tak ma zarazila taká jej veta, že ani nevieme čo máme...u nej predstava, že vybehne do záhrady odtrhne si jabĺčko napr. je úplne ako zázrak...vtedy som si uvedomila, že sa možno máme aj lepšie ako rakušani... :smile:


aj v obycajnom spare to je same bio, eko... oni to maju skor uz ako taky bezny standard. rovnako uprednostnuju vsetko domace, vsade je krajina povodu "Osterreich". a ze je zazrak jablko si odtrhnut v zahrade? pre rakusaka? :oo: :oo: :oo: to kde byvaju ti znami, uprostred viedne? ved tu su vsade vinice, sady... je to kraj marhul - ano, tych maju viac ako jablk :lol: pri kazdej jednej dedine maju hospodarske budovy a tam stroje, ktore vyuziva cela dedina... :nwm: no neviem, od nich sa naozaj mame co ucit...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod elfinka » Uto 16.10.2018 16:03

erik70 píše:Každý chce byť itečkár a pracovať v kancli a teple a v suchu a brať úžasný plat...

:heh:

By ma zaujimalo kde ti vsetci ludia su co chcu byt iteckari, lebo my teda mame problem naberat.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod Margita » Uto 16.10.2018 16:27

Offtopic: viki,ja napr by som rada robila v polnohospodarstve,kludne medzi dobytkom.ale nie mat 300 h mesacne za 500€..
skor si myslim,ze ludia sami nevedia co chcu,ved uz len to,napr,kuracie prsia,ako mozu mat dva kusy kuracich prs vahu ako dve tretiny celeho kurcata :lol: to je isto eko bio

nasla som si v schranke,ze sloboda zvierat bojuje proti nasilnemu krmeniu kacic,a nad tym som sa tak zamyslela na chvilku,ze ved to napriklad nie su ziadne velkochovy,babky tlacili kacice na dedinach a este stale tlacia...a povazuju a povazovali to,za uplne normalne,ziadne tyranie
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod Vikiki22 » Uto 16.10.2018 17:19

Všeobecne v poľnohospodárstve človek nezarobí toľko ako IT-čkár apod., ale ak sa prirátajú všetky príplatky, taký údržbár si napríklad u nás celkom slušne zarobí. Len nejak ľuďom táto práca smrdí. Chcú len hotové - ošklbané, upečené a najlepšie za čo najmenší peniaz. Kto sa o to bude starať a kto to bude chovať, nikoho netrápi. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod erik70 » Str 17.10.2018 6:23

wer píše:
erik70 píše:A tiež tam mám aj rodinu, aj známych a oni sú úplne obyč. ľudia a môžem povedať že nejaké eko, bio ich vôbec netrápi... :nwm: A keď bola tá pani u nás na návšteve tak ma zarazila taká jej veta, že ani nevieme čo máme...u nej predstava, že vybehne do záhrady odtrhne si jabĺčko napr. je úplne ako zázrak...vtedy som si uvedomila, že sa možno máme aj lepšie ako rakušani... :smile:


aj v obycajnom spare to je same bio, eko... oni to maju skor uz ako taky bezny standard. rovnako uprednostnuju vsetko domace, vsade je krajina povodu "Osterreich". a ze je zazrak jablko si odtrhnut v zahrade? pre rakusaka? :oo: :oo: :oo: to kde byvaju ti znami, uprostred viedne? ved tu su vsade vinice, sady... je to kraj marhul - ano, tych maju viac ako jablk :lol: pri kazdej jednej dedine maju hospodarske budovy a tam stroje, ktore vyuziva cela dedina... :nwm: no neviem, od nich sa naozaj mame co ucit...

Áno presne ako píšeš v strede Viedne (a v iných mestách)...lebo každý nemá možnosť bývať na vidieku... :smile: Učiť sa môžeme určite, len to by slovač musela úplne zmeniť zmýšľanie...a vybudované budovy a aj poľnohospodársku techniku sme mali aj my v SR, a v každej dedine fungovalo poľnohosp. družstvo a staralo sa o pôdu, pestovalo, choval sa dobytok...ale prišla doba keď je zaujímavejšie nepestovať a nechať zarásť burinou a bordelom lebo im stačí (myslím obhospodarovateľov pôdy) raz za rok pomulčovať a dostanú také dotácie, že nemusia nič pestovať a mať náklady na všetku činnosť s tým spojenú...a tiež je výhodnejšie, jednoduchšie obsievať monokultúrami ako mať viacero pestrejších osevov... :ua:
A ešte som tak rozmýšľala nad tým eko, bio...na tomto svete je už skoro všetko otrávené - voda, vzduch, pôda...tak čo zdravé my tu chceme jesť?! Ako môže existovať bio jablko bez červíka? :lol: Asi ho poprosia aby láskavo z toho jablka vyliezol lebo tam chcú dať nálepku bio... :no:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Boj ZA ochranu zvierat

Poslaťod wer » Str 17.10.2018 7:09

To nas komunizmus naucil.. ziadna zodpovednost. Tam tie stroje si zaplatia jednotlivci, ziadne jrd..., necakaju s natrcenou rukou. Musi prejst vela rokov, aby sme sa zobudili a robili sami na seba...

Bio jablko bez cervika? No, mala som, cely strom plny. :hi: ale hrusky som vyrezavala :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky