Útulok Bratislava

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod lucik » Štv 08.12.2011 11:32

tak.. to už si urobí každý obraz o ňom a jeho "rozhľade" sám... ja si dám teplý čaj a budem dýchať.. :ahoj:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod hafanana » Štv 08.12.2011 13:29

:-) no tak ked si vydychana, mozeme to uzavriet

len btw. poca, si vyprosujem aby mi dakto vypisoval nech ne :censored: , vdaka :-)

tak k veci

ja som pisala o mojich obavach a uvahach, mozno som si ich mohla nehat pre seba, ale nie o tom ze je to fakt, ak je to tak ako pises, tak sa to da napist aj vysvetlujuco, nie hned sa oborit ze zalezdebil stylom, ale ja to chapem, tiez byvam horkokrvna a prchka, preto som aj napisala o caji a dychani, ale nevrav ze ti neprospel :-P


ja len uvazujem, na to ma kazdy pravo, aj na nazor, aj na konspiracne teorie
lebo, pokial viema prezentuju to aj sami, do nemecka vozia cistokrvne psy
tito boli vsetcia orieskovia
potom, utulky su plne ale kde uz nema byt miesto ak nie vo velkej slobode, financne dotovanej, kym ostatne utulky su mensie a uplne zivoria, mi pride divne ked take kvantum psov sa presuva do ineho utulku, lebo sloboda nema miesto, nie? ale na druhej strane, fakt je , ze vtedy zbalili celkom dost velke mnozstvo psov v nejakej dedine na madaroch, tak snad to bol taky presun, ale preco si ich potom vybera teta a neberie co jej vyberu pracovnici slobody? mea culpa, ze prilis analyzujem

esteze su tu mili ludia co to cloveku tak pekne vysvetlia a siria nam osvetu vludnym slovom :-)

mier

a este poca mozno teple ponozky no

cele co som vlastne chcela je ze nie starr, som si ista ze ich do 24 hodin nezabijaju, ked su zivotaschopne :ahoj:
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod lucik » Štv 08.12.2011 13:57

ale prečo robíš závery a vytváraš konšpiračné teórie, keď nemáš šajnu o čom píšeš?
nevieš, kam tie krížence išli, navyše nevidela si to ty, ale ešte niekto ďalší, kto ti to sprostredkoval, tak o čom? načo vymýšľať, komu to pomôže? ak ju to zaujímalo, prečo sa neopýtala?
rôzne útulky spolupracujú s rôznymi organizáciami v zahraničí, tak keď sa nám podarí z nášho útulku umiestniť psíky (či už v SR alebo v AT), tak prečo neuvoľniť miesto v SZ v BA alebo niektorej karanténe? takisto napríklad ak máme miesto pre veľké psíky a máme plno malých a niekde je to naopak, vymeníme, o tom predsa práca útulkov je - poskytnúť tým chudáčikom psíkom čo najlepšie podmienky, nie aby sa museli malé psy triasť vonku v kotercoch a veľké tlačiť niekde po 4 v jednom koterci. veď je to super, keď si dokážu organizácie pomáhať..
Ak máš záujem vidieť do toho viac, prečo sa nevyberieš do nejakého útulku pracovať, pomáhať, starať sa o tie psy a vidieť ako to tam funguje? Ľahké je domýšľať si, ohovárať a súdiť, keď sa k tebe dostanú trikrát prekrútené a domyslené a vymyslené info..

a tiež tvoje "odporúčania" o čaji a teplých ponožkách nikomu nepomôžu, nevymýšľaj si hlúposti a čiň sa priamo - pomáhaj.. potom si možno uvedomíš, čo takáto práca obnáša, začneš si vážiť, čo tí ľudia pre tie psy robia a budeš uvažovať trošku inak..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod hriva » Štv 08.12.2011 16:36

urcite ich nezabijaju. raz sme hladali uteceneho psa z DO. behal bezprizorne po ceste, nejaky pan sa ho ujal a odniesol do SZ. tam fenecka pobudla asi dva dni kym sme ju tam objavili. maju tam vnutri take specialne koterce pre najdenych psikov kde su istu dobu, ani zaujemcom o adpociu ich neukazuju. po nejakej dobe idu asi na kastraciu a potom do vonkajsich vybehov
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod starr » Štv 08.12.2011 18:15

Ďakujem vám za odpoveď.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod Domca » Uto 24.04.2012 17:28

Videli ste uz ten ,,genialny,, napad s agility?? https://www.facebook.com/media/set/?set ... 041&type=3 :oo:
Akoze od SZ som uz zazila vela ale toto...robit ,,agility,, so psami ktori ked vyjdu z koterca sa chcu v prvom rade prebehnut, su nesocializovani, velakrat na tom velmi zle po psychickej stranke...je totalny amaterizmus a nezopdovednost... :nie: Ja agility nerobim, ale viem ze taky pes musi byt hlavne po psychickej stranke v pohode a musi mat nejaku vazbu s majitelom...Nehovoriac o tom, ako tie prekazky vyzeraju...ta hojdacka... :oo: :hmm: ...jedine co tym mozu dosiahnut je to, ze ak po osvojeni nejakeho psika bude chciet majitel robit agility je mozne ze pes mu na ziadnu prekazku uz nevylezie... :au:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod LenkaLeo » Ned 10.06.2012 11:05

V Bratislavských novinách písali, že v septembri vyprší mestu zmluva so SZ na odchyt túlavých psov, tak sa ide realizovať stavba nového útulku pre Bratislavu (nie pod "vedením" SZ). Ktovie, či sa to zrealizuje, a ako to celé dopadne. :nwm:
Obrázok
LenkaLeo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 369
Bydlisko: Martin

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod red-wolf » Štv 11.10.2012 17:22

Caute, chcem sa spytat, neviete mi nahodou povedat, ci by sa dalo v utulku na Poliankach zamestnat? alebo aspon robit vypomoc? nemyslim len vencenie ale skor krmenie a podobne. uz som to pred tym robila v utulku na Roznavskej ale ten sa zrusil a rada by som sa k tomu vratila len neviem ci by ma na Polianky zobrali predsa len tych vypomahacov je tam asi dost...ci? :smile:
red-wolf
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod Domca » Štv 11.10.2012 17:37

To sa musis opytat rovno tam...bud ist osobne, alebo zavolat....Ale podla toho co viem od viacerych ludi, su tam dost neprijemni, uz len ked niekto donesie nejake granule tak sa k nemu spravaju priam otrasne.... :hmm: Ale ak by tam mal byt niekto so vztahom k zvieratam bolo by to len dobre :yes: Drzim palce :no:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod red-wolf » Štv 11.10.2012 18:18

No ja viem, minule som ta isla len vencit a zabudla som si venciarsky tak som sa chcela dohodnut ze tam necham obciansky ked uz som sa tam trepala skoro hodinu a taka mila pani tam bola sa robila strasne dolezitou a poslala ma kade lahsie cize :censored: ...ale pojdem to asi aspon vyskusat len je naozaj skoda ze tam nerobia ludia s vacsiou empatiou. ked takto jednaju aj s tymi zvieratami tam tak dakujem pekne... :ua:
red-wolf
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 11.10.2012 18:21

Ťažko povedať, ja som si naposledy zabudla preukaz, ani ho odomňa nikto nepýtal. Asi som vyzerala seriózne. :lol: A mala som so sebou aj vlastného psa, možno preto. :hi:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod Silvuch » Pia 12.10.2012 6:50

tak ja tam chodim bez preukazu uz dlhe roky, ale mna poznaju... :joint:

dost pozde, ale hafanana
povedzme si uprimne, v nemecku aj rakusku utulky su tiez a plne, isto nemaju potrebu vlacit vychodoeuropske psy

bola si tam?? nie, v rakusku a nemecku nemaju plne utulky.. tam su vsetky psi kastrovane, cize utulkacov maju nedostatok.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod Domca » Pia 12.10.2012 16:28

No vela Nemeckych a Rakuskych organizacii spolupracuje s nasimi utulkami.....Takze oni plne utulky rozhodne nemaju, tam je celkovo ina mentalita....Beru psikov napr zo Skalice, Kezmarku, Zvolena....Ale aj SZ tam vozi psy.....

Offtopic: Skor by sa to dalo povedat o susedoch Cechoch.....ti tiez maju preplnene utulky, psy su tam aj 6 rokov, od steniatka.....ale vkuse sa tam vozia tie nase psy....ako ved ok, pomahaju ale to je ako nosit drevo do lesa...a potom sa ceskym zachranarom Slovaci cuduju ze nadavaju ze sa k nim vkuse vozia psy....no ved bodaj by aj nie....
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod ariel » Pia 12.10.2012 17:15

Domca, s tym suhlasim a najradsej mam tie osocovania zo strany Cechov na nasu adresu, je to cudne, ze maju tiez plne utulky, ale o nasich psov sa idu potrhat...a samozrejme dovoz rovno domov....
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod Domca » Pia 12.10.2012 17:32

Offtopic: Ano, ved to je nova moda :ach: Ono zo zaciatku to zacalo Zvolenom....ked sa tam psy utracali, tak pomahali Cesi s docaskami....a teraz vela ludi chce psa zo Slovenska lebo si myslia ze mu zachrania zivot....A pritom maju tak nadherne psy v utulkoch....Ako nehovorim ze si nemame navzajom pomahat, ale tak aj to by chcelo urcit nejake hranice....
A takisto naposledy, Cesi niekdy co za vyplody davaju....dobre ze nie stylom ze tu psy v tych utulkoch neviem ako tyrame....a pritom kolko z nich sa prave vdaka dobrovolnikom dostalo do xxx krat lepsieho stavu....


SZ je samostatna kapitola samozrejme, tam tie ksefty so psami idu jedna radost :hmm:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky