Útulok Bratislava

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Bratislava

Poslaťod Alexis » Pia 19.12.2008 17:52

aj mne by bolo luto kupit psa bez pp nie takeho by som si nekupiiila nikdy aj ked nie vsetci mnozitelia to robia pre peniaze ale aj taak...
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Bratislava

Poslaťod zeane » Pia 19.12.2008 21:24

petronela1233 píše:Pytam sa teoreticky ze ci vam nie je luto kupit si psa s pp ked viete,kolko psikov je v utulku....ja veru nevieem ale asi s pp radsej sice v utulku sa daju najst temeperamentny psy vhodny na agility a dlhe prechadzky.....aale ved to len tak teoreticky uvazujem nic blizsie zatial :smile:


no a kúsok reality... Nikto nikdy nevie čím útulok poznačil vybraného jedinca - viem že v agility sú bežné a vcelku úspešné psíky z útulkov. Na druhú stranu je rovnako veľa a možno aj viac psov - útulkáčikov - pre agility nevhodných - príliš sa boja, nie sú socializovaní (a ani socializovateľní), žiarlia, príliš riešia okolie a tak ďalej a tak podobne...
Ja chcem práve psa na agility a - myslím že sa to týka aj ostatných výcvikov a súťažných disciplín - beriem si psa s PP. Jednoznačne a ani som sa nezamýšľala či by to nešlo inak... Keď to vezmem trochu s humorom - nPP pes nemôže byť majster sveta... Ale vážnejšie. U psa s PP si môžem vybrať chovateľa, matku, mám informácie o otcovi a viem v akom prostredí šteňa strávi prvé týždne života. Nikto mi nezaručí že potvora bude 100% "dobrá" ale pravdepodobnosť je vyššia.

a vôbec - moderátori - nie je tento smer diskusie tak trochu OT? Nedalo by sa to prevexlovať do inej témy, abo vyrobiť tomu vlastnú?
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 23.12.2008 14:30

livia333 píše:Uplne suhlasim s Adavrou. U nas keby bol tomu manzel nakloneny, tak idem do utulkaca. Ale treba mat vzdy na vedomi, ye ten psik uz ma nieco za sebou.

Ulfheiðr to myslis ako doslova "sracku" na psika? chodis vencit svojho psika s utulkovym? Lebo ja som chcela, ze by som si sem-tam, ked budem mat cas, vzala na prechadzku okrem mojej Ady nejakeho psika..


Livia, sory za oneskorenie. Ano, v útulku 99% psov má sračku. Doneseš to hociako, aj na topánke. Práve preto, aby niečo nenachytal, som chodila venčiť bez psa. No ale vidíš, stalo sa aj tak. Já su magoresku. nechám si od tých psoch skákať aj po hlave a to by som sa ozaj musela celý vydezinfikovať pred príchodom.
A možno to tak nebolo, ale čo som to konzultovala s viacerými luďmi, tak sa všetci zhodli, že som to dovliekla. Lebo hnačky u nás začali záhadne pár dní potom, čo som začala chodiť a vyvrcholili po venčení psíka, z ktorého sa to len tak lialo. Doslova. Odvtedy je pokoj. Venčiť som ešte nebola, ani neviem, či to mám skúšať. Alebo skôr pokúšať?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Bratislava

Poslaťod vavrena » Uto 23.12.2008 23:36

Ulf: Keď som niesla ocinovi psíka z útulku, aj ten mal hnačku... :nwm: "Vylial" to zo seba v BA, v Starom meste, pred divadlom PO Hviezdoslava. Všade okolo ľudia a myslela som, že sa prepadnem od hanby :ua: . Proste pozbierať niečo bolo nemožné.. z čoho to tie psy môžu mať? Jasné, že hneď mi napadne "veď zo stravy," ale fakt ich kŕmia sračkoidným jedlom? Ale potom by si to nemohla preniesť na svojho psíka, tak čo v tom môže byť???
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Bratislava

Poslaťod Sunny » Str 24.12.2008 20:31

Toto by zaujímalo aj mňa. Bola som kuknúť hafov a tiež tam mali všetci sračku. Nebol to útulok, boli to závodné psi :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Bratislava

Poslaťod Efa » Uto 30.12.2008 13:00

Tobin píše:Na 95% som sa rozhodol.... Hned po vylieceni kotercaku dievcatko idem zoznamit s Tobom, otestovat a ak secko klapne, budeme traja!
Obrázok


Offtopic: Ozaj tobin ako dopadlo toto tvoje rozhodnutie?
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Bratislava

Poslaťod fibi1212 » Uto 30.12.2008 17:06

vavrena píše:z čoho to tie psy môžu mať? Jasné, že hneď mi napadne "veď zo stravy," ale fakt ich kŕmia sračkoidným jedlom?


...hnacka moze byt aj zo zmeny prostredia...napriklad: v pondelok doobedu je este v utulku,ale uz poobede je s neznamymi ludmi v (mozno) neznamom dopravnom prostriedku,vecer pride do neznameho bytu/dvora a stres je na svete- a tym aj urychlena peristaltika criev... :ua:
...necitala som si celu diskusiu :hi: iba tieto posledne prispevky :hi: ...ak psikovia hnackuju aj v utulku,tak moze ist o nevhodnu stravu-napriklad doobedu maju granule a vecer varene...alebo o nejaku chorobu(podla toho aka je ta hnacka)
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: Bratislava

Poslaťod vavrena » Uto 06.01.2009 23:28

http://slobodazvierat.sk/Utulok-Bratisl ... cheers_pi1[page]=1

Pozrite Hrušku. Je to pes-hermafrodit. Znamená, že má oboje orgány???? Vyzerá hrozne, chúďatko... ani nechcem vedieť, čo všetko sa stalo tomu šteniatku :plac:
A je tam teraz veľké množstvo šteniatok, krížené ovčiaky, ridgebacky, malé krížence...........
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Bratislava

Poslaťod dia76 » Str 07.01.2009 12:53

čo sa týka hnačky - no, ja som videla, čo dávajú jesť psom v BA útulku...žltý neidentifikovateľný blevajz..sorry, za výraz..
nič v zlom, ale ja by som to svojmu psovi nikdy nedala. Neviem, či som mala iba smolu, nechodievala som tam každý deň, ale vyzeralo to zle..

tá Hruška je skutočné chúďatko..ale ako to, že hermafrodit???
jedno majú však tieto šteniatka dobré - vďaka novému útulku sú aspoň v teple. Keby mali v takýchto mrazoch tráviť celý deň vonku, neviem, neviem.
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava

Poslaťod zeane » Str 07.01.2009 20:20

vavrena píše:http://slobodazvierat.sk/Utulok-Bratislava.ql1.0.html?&L=0&tx_aecheers_pi1[page]=1

Pozrite Hrušku. Je to pes-hermafrodit. Znamená, že má oboje orgány???? Vyzerá hrozne, chúďatko... ani nechcem vedieť, čo všetko sa stalo tomu šteniatku :plac:
A je tam teraz veľké množstvo šteniatok, krížené ovčiaky, ridgebacky, malé krížence...........


Hej, hermafrodit znamená sučkopsa :ahoj: Občas sa matka príroda takto zahrá a proste sa takýto mutantík narodí :nwm: Mám pocit že tým (hermafroditizmom) šteniak nijako netrpí... Vyzerá primerane vydesene - a neprimerane znivočene chúďa... Držím mu palček a Bo packy :yes:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Bratislava

Poslaťod Amaguk » Str 07.01.2009 20:24

chudato male, zjavne ma nejaku koznu chorobu, svrab alebo nieco take :plac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bratislava

Poslaťod kemkem » Str 04.02.2009 10:17

Ahojte,

Trochu z ineho sudka, mam flexinu asi meisac pouzivanu + popruhy na menshieho psika, o chvilu sa zbavim aj vankusoveho pelechu. Mala mi rastie ako z vody a chcel by som tie veci niekomu dat. Utulok sa mi zda najvhodnejshim odbercom, len neviem ci o taketo veci maju zaujem. Preto by som sa xel opytat ci neviete ci by nieco takto chceli nech zbytocne nerieshim cestu?

Dik
kemkem
Nováčik
 
Príspevky: 37
Bydlisko: Blava

Re: Bratislava

Poslaťod Abby » Str 17.06.2009 21:06

Mám takú malú otázku. :smile: Keď sa ide do útulku a vystúpi sa pri Tescu, ako sa dá dostať do útulku bez toho, aby sa muselo ísť cez štvorprúdovú cestu? Nie je tam niekde nejaký prechod? Alebo podchod? :smile:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Bratislava

Poslaťod mika » Str 01.07.2009 14:50

Mate niekto psa, resp. kastrovanu fenku z utulku v Ba? Kamoska si vzala fenku (Marty, v utulku ju vedu ako Miladu-este je na strankach), tvrdili, ze je kastrovana, ale zacinam o tom pochybovat, nema jazvu (aj ked je mozne, ze jej to robili na boku, tam ju jazvu asi nenajdem), lenze fenka ma pupocnu kylu, ktoru jej mohli pri kastracii odstranit :hmm: Takto sme ju museli znova uspavat.
Zobrala si aj psa Okiho, ten je tiez kastrovany, ale na nom to je vidiet.
Ake su v tomto vase skusenosti?
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Útulok Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 28.08.2010 11:17

http://slobodazvierat.sk/index.php?eID= ... 78418c6405

durhý Viggo, :plac: ešte aj s bielym písikom. ( a opäť ako NO, vtipné)
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky