Útulok Bratislava

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Str 03.12.2008 10:16

Som si na stránke spravila niečo takéto, tak to dávam aj sem.
http://www.ulfarr.estranky.cz/clanky/ps ... /vencenie-

len poznámka: plánujem venčiť dva krát týždenne, takže databáza sa bude rýchlo plniť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Bratislava

Poslaťod Silwuska » Str 03.12.2008 10:43

Ulf to je uzasne :jop: kde beries tolko casu?? chodievas aj s vigisom?
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Bratislava

Poslaťod Amaguk » Str 03.12.2008 10:45

Jej, Ulfi, to je super :jop:
Pri Vande sa mi az slzy tisli do oci :plac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Str 03.12.2008 10:55

Silwi: to víš, stačí jeden deň neprísť na fórum :ha: a ísť na dve hoďku do útulku. S Vigošom ani nie, lebo by som musela byť chobotnica na ti evodítka. A úprimne povedané sa bojím, aby niečo nenachytal. Apsoň si od neho odrelaxujem. :smile:

Amaguk: jo Vanda je strašne zlatá. Je naozaj vo veľmi zlom stave. Ale bystrý kukuč, má fakt nádej. Určite to je pes, čo sa bude držať človeka ako kliešť.
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Str 03.12.2008 11:15, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Bratislava

Poslaťod Amaguk » Str 03.12.2008 11:01

tak tak, netreba tolko vysedavat na nete ale udelat neco pro zvirata, ako onoho casu propagoval Jiranek :jop:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bratislava

Poslaťod Silwuska » Str 03.12.2008 11:10

jaaj :ua: keby som tak ten cas co tu travim mohla za tie zvierata vymenit tak by som sa vooobec nejedovala :lol:
Ale inak ulfi kvitujem, velmi pekny "projekt"...takto sa ludia o psikoch mozu dozvediet vlastne to zakladne co potrebuju a to je povaha... :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 06.12.2008 22:45

Tak máme aktualizáciu :ahoj:
p.s. kokos, ak si niekto myslíte, že máte doma nadržanca, choďte si povenčiť Yného, v spoločnosti fenky :pac:

V pondelok sa tešíme na ďalšieho kamoša.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Bratislava

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 17.12.2008 22:50

dnes som čítala toto:

Už vyše týždňa je mladý krásny RR v útulku v Bratislave. Dnes som sa bol naňho pozrieť, je zlatý, trochu teliatko, majiteľ sa mu nevenoval, pravdepodobne alkoholik a vyhodil ho z bytu na ulicu. Psíkovi je v útulku vonku zima, nakoľko vnútri miesto nemá. Ja by som si zo zobral ale už jedného RR z útulku mám. Dúfam, že sa niekto nájde, kto by ho prichýlil. Mne je veľmi ľúto že si ho nemôžem zobrať. Majiteľa párkrát kontaktovali, zatajuje sa, číže zjavne nemá o psa záujem. Psík ma 7 mesiacov a volá sa OKI.
fotky tu:
http://www.rr.sk/modules.php?name=News& ... it_start=0
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Bratislava

Poslaťod Alexis » Štv 18.12.2008 22:48

No neviem ci sa to hodi do tejto temy,ale hadam aj hej :no: .....prosim nazory ci by ste si radsej vzali hafka s pp alebo neakeho z utulku????dakujeeem....
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Bratislava

Poslaťod livia333 » Štv 18.12.2008 23:03

alexis, ak nemas konkretnu rasu, o kt. mas zaujem, tak mozno aj psik z utulku by bola vhodna volba, ale myslim, ze je dolezite mat nejake skusenosti so psikom, pri psikoch z utulku. Ak mas moznost, tak chod par krat vyvencit psika z utulku a sama si o nich mozes urobit svoj vlastny obraz. Ja som svojho casu chcela aj utulkaca, ale manzel bol proti.

Ulfheiðr chodievas tam na slepo, al. dopredu si tam zavolas, ci mozes prist vencit? Ja by som tiez rada chodila, kedze byvam nedaleko, akurat som im pisala pred par dnami, ale zatial neodpisali...picla by si mi do SS ako to funguje??? :smile:
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 18.12.2008 23:32

Livia: šak nemusím ss, na tom neni nič tajné :lol: ale ne. Vážne. Nemusíš nič zisťovať, len si vezmi vodítko primerané veľkosti psov, čo chceš venčiť a ideš. Oni sú vždy radi, keď niekto príde. Môže sa to stať ako mne naposledy, že som za celí deň bola len ja. Nikto neprišiel tak som po pol hodine točila psi, aby sa aspoň niekto dostal von. Za 3 hodiny som bola z toho jak guma, najmä po venčení dvoch naraz :pac:
Ešte odporúčam najmä v mokrom počasí vziať si na seba niečo čo sa môže brutálne zašpiniť. A samozrejme zasmradiť, psíky proste smrdia. No a potom už len povieš veľkosť psíka a ideš. Venčenie prebieha medzi 12:00 a 17:00,v lete do šiestej. Aha a ešte 50 sk na zriadenie venčérskeho preukazu.

Ja osobne teraz zvažujem čo ďalej, lebo som si na psa odtiaľ doniesla perfektnú sračku. Tak fakt neviem.

Alex:
nuž zložitá otázka. V oboch prípadoch však musíš mať presne ujasnené požiadavky na psíka. Veľkosť, srsť, vek, čo s ním chceš robiť, koľko máš na neho času, aký temperament, či civilizovaný pes, alebo divoch, zimný/letný typ, byt/von... je toho vela.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Bratislava

Poslaťod Alexis » Pia 19.12.2008 14:27

Pytam sa teoreticky ze ci vam nie je luto kupit si psa s pp ked viete,kolko psikov je v utulku....ja veru nevieem ale asi s pp radsej sice v utulku sa daju najst temeperamentny psy vhodny na agility a dlhe prechadzky.....aale ved to len tak teoreticky uvazujem nic blizsie zatial :smile:
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Bratislava

Poslaťod adavra » Pia 19.12.2008 14:40

psa s PP by mi nebolo luto kupit, ale bez PP ano :yes: ... bolo by skoda, keby chovatelska "praca" vysla nazmar, len kvoli mnozitelom, ktori zaplnuju utulky
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Bratislava

Poslaťod livia333 » Pia 19.12.2008 15:37

Uplne suhlasim s Adavrou. U nas keby bol tomu manzel nakloneny, tak idem do utulkaca. Ale treba mat vzdy na vedomi, ye ten psik uz ma nieco za sebou.

Ulfheiðr to myslis ako doslova "sracku" na psika? chodis vencit svojho psika s utulkovym? Lebo ja som chcela, ze by som si sem-tam, ked budem mat cas, vzala na prechadzku okrem mojej Ady nejakeho psika..
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Bratislava

Poslaťod Safi » Pia 19.12.2008 15:46

Keby som si kupovala psa, tak s PP, jednoznačne! :jop: Nechcených mám troch a to zatiaľ stačí. Človek by si mal dobre premyslieť prečo a akého psa chce a čo mu môže dať... :yes:
Cesta je cieľ... Safi nemá PP, ale má všetkých 5P: Poslušná,Priateľská,Perfektná,Pobláznená a Presne taká akú sme chceli.:))
Safi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky