Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

eBay

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Ebay

Poslaťod Abby » Sob 16.05.2009 10:56

Kúpili ste si už niečo z Ebay? Ak áno, môžete napísať vaše skúsenosti, prípadne čo ste si kúpili atď. :smile:

Myslíte, že je dobrý nápad kúpiť si stamaď notebook :otaznik:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Ebay

Poslaťod Betka » Sob 16.05.2009 10:58

Moja mamina z tade objednáva veci a na mimibazáre predáva :jop: . Už to robí dosť dlho, tak ak by si sa chcel niečo spýtať. ozvi sa :jop:
Betka
Big Dog

Poslaťod Abby » Sob 16.05.2009 10:59

No pravdepodobne, keď si stamaď niečo vyberiem, budem potrebovať poradiť, ako sa to tam objednáva, lebo vyzerá to dosť zložito. :hi: Tak sa ti ozvem potom. :smile:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Betka » Sob 16.05.2009 11:00

Jasne, napíš SS
Betka
Big Dog

Poslaťod Ivanka.P » Str 20.05.2009 8:51

Narovinu ja by som elektroniku nekupovala cez e-bay. Ja som tam kupovala len také detské veci, kočíky, autosedačky, bicykle preste detské veci za pár €. Ale vždy som pre to išla osobne aby som veci videla, lebo aj tie Rakušáčky klamú. Napíšu že super stav a kočík bol polepený oblvaný a zahrdzavený. Vydražila som vždy pár vecí a jedno sobotné doobedie som si to vo Viedni alebo tu za hranicami pobehala.

Raz sme aj auto z nemecka vydražili /už 3roky mi dobre slúži/ ale to sme pre neho išli, a na mieste sme ešte zjednali zlavu 1.000,-€ lebo zase stav nebol dobre popísaný a niektoré veci boli zámerne zamlčané. A ešte je tam vela predajcov kšeftárov, ktorí si sami prihadzujú na svoje dražby iným svojím nickom :ua: takže tak, realita je proste taká a na dobierku ani platbu vopred by som nešla a u elektroniky už vôbec nie.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod čierna oliva » Str 20.05.2009 8:58

priateľ je stály zákazník tejto stránky, kúpil si tam celú aparatúru na gitaru, foťák, tričká a cédečká nepočítam, jediné s čím sa asi oklamal bol kufor na gitaru, lebo mu dotyčný povedal, že bude pasovať a nepasoval
Prečo by mal človek očakávať, že jeho modlitby o milosť budú vypočuté tým čo je nad ním, keď on sám nemá žiadne zľutovanie nad tým čo je pod ním?
čierna oliva
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 20.05.2009 9:09

Mali sme len jednu skúsenosť a to zlú, syn si chcel kúpiť kartu do mobilu, pre istotu si objednal na skúšku len sluchátka za pár €, po zaplatení nám odpísali, že v krajine bolo zemetrasenie (už ani neviem, skade to bolo), takže to bude chvíľu trvať a nič neprišlo, už je to asi 2 roky... :ua:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod rastog » Str 20.05.2009 9:13

e-bay je dobra stranka, len kupit tam notebook ta moze prist velmi draho. ono totiz na slovensku neplati zaruka. notebook ta sice vyjde lacnejsie ako u nas, ale ked sa ti nieco na nom pokazi tak pocitaj s tym ze hodinova sadzba servisov u nas je tak 50€ a k tomu musis pripocitat suciastky co niekedy moze byt aj stovky €. keby si kupila NTB na slovensku, tak tieto servisne ukony su zahrnute v zaruke.
Obrázok
rastog
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod rastog » Str 20.05.2009 9:21

btw. este jedna rada

ked uz vazne chces NTB z USA tak lepsie je ho kupit v znackovom obchode vyrobcu. a nechat si ho poslat nejakou CZ&SK sluzbou napr. http://www.nakupyvusa.sk/ .

napriklad na dell.com sa daju poskladat super NTB za minimalnu cenu.

len ta zaruka....

edit:
este som zabudol.
pri nakupe mimo EU platis na colnom urade v SR na notebooky PLNU DPH VO VYSKE 19% z ceny notebooku+cena dopravy!!! clo je na NTB 0%.
Obrázok
rastog
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Abby » Str 20.05.2009 15:46

Tak to padlo, rozhodla som sa, že si radšej NB kúpim normálne tu u nás v obchode. :ahoj:
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lilli » Štv 21.05.2009 19:44

Ebay mám rada a dajú sa tam kupiť fakt skvele veci. Poznám ľudí, ktorý na to nedajú dopustit. Ja si idtial kupujem napriklad nejake Iron Maiden veci. Niektoré sú fakt vzácne a len málokde sa dajú zohnať.
skúsenosti zatial dobre ale poznam aj ludí, ktorý objednali a došlo im niečo oné. zavisí odkoho to kupujete :no:
Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí !
Lilli
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Monica » Ned 07.06.2009 15:48

Cez ebay sa objednava celkom jednoducho :no:
Hlavne treba sledovat kolko ma predavajuci pozitivnych a kolko negativnych feedbackov...

Moj priatel je zberatel hokejovych kariet, a objednava si z tade skoro kazdy den nieco :heh: :heh: Vsetko prislo a z Ameriky dokonca v rekordnom case :oo: :oo:
Monica
Snoopy
Obrázok užívateľa

eBay

Poslaťod Kača » Uto 20.07.2010 19:01

Môže mi niekto ozrejmiť alebo ukázať nejaké linky čo sa týka tohto "(nákupného) serveru"?
čítala som už pár reakcií na internete, niečo o platbách a tak.
Ale či by mi to vedel niekto vysvetliť "polopatisticky".

Nerozumiem niektorým veciam:
-Vraj je tých eBay-ov trochu "viac": napr. .de, .com, .co.uk, atď... čím sa odlišujú?
-rozumiem tomu tak, že je tam kvantum predajcov, čiže nedá sa urobiť taký nákup že "z každého rožku trošku" aby mi to prišlo ako jeden balík?
-A ako je to s tou prepravou? Koľko môže vyjsť doprava balíka, ktorý má hodnotu akurátnu-aby naň nebolo nabalené ešte aj clo?
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Re: eBay

Poslaťod kikula22 » Uto 20.07.2010 20:38

Kati toto je ten návod čo mi poslala mackie http://www.zive.cz/clanky/navod-jak-nak ... fault.aspx
Inak tiež stale tomu dako nechápem :heh: Kukala som tam jeden tulen na agility za 20 dolarov. Avšak poštovné alebo čo to je by ma vyšlo až 80 dolarov? To akože čo ma byť? :heh:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa

Re: eBay

Poslaťod Jack » Uto 20.07.2010 20:45

Vo väčšine krajím má ebay vlastnú národnú domenu. Vyberáš si podľa toho z ktorej krajiny chceš nakupuvať. Na každej ti všeak ukáže aj ponuky z iných krajín.

Zo štátov EU neplatíš DPH ani CLO, z iných krajov sa to odvíja od ceny tovaru.

Nato aby si mohlanakupovat potrebujes PayPal účet, nato aby si mala PayPal účet potrebuješ Embosovanú kredit-kartu. Niektoré banky ich dávaju k účtom zadarmo iné za mesačný poplatok cca 2.5e

V každej ponuke máš cenu za poštu pre tvoju krajinu. Nie každý napr. z USA posiela celosvetovo (worldwide) ale iba napr. only USA a podobne. Niekde máš poštovne zadarmo ( Väčšinou ázia ) Po nákupe odovzdáš predajcovi feedback podla toho ako si snim bola spokojná.
Jack
Junior

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia