Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Akvaristika

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Akvaristika

Poslaťod martin_s » Pia 15.12.2017 9:57

Filter, resp. filtracnu napln preplachujes pri cisteni akva vo vode ktoru z akvaria odcerpas. Zachovas v nom tak kolonie uzitocnych chemolitotrofnych bakterii. Prve cistenie filtra staci urobit po 2-4 tyzdnoch, potom ho cistis podla toho ako rychlo sa zanasa, t.j. vycistis ked vidis ze sa vyrazne znizil prietok...
Aponogeton naozaj nie je na zaciatok stastna volba... Ked si chcela nieco väcsie, ale nenarocne, tak si mohla siahnut skor napr. po Cryptocoryne aponogetifilia, Echinodorus subalatus, Cryptocoryne wendtii, ... Sice nemaju sietovane listy, ale na zaciatok je to dobra volba... Niektore z nich su aj vo varietach v odtienoch cervenej...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod DiamonD » Pia 15.12.2017 13:36

Ja som si konkrétne pýtala rýchlorastúce a nenáročné rastlinky na začiatok a uverila som predavačovi v domnení že vie o čom hovorí.... Ale už som sa poučila, že najskôr si naštudujem doma čo konkrétne chcem a potom si už pôjdem za tým.
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 15.12.2017 16:48

DiamonD píše:Ja som si konkrétne pýtala rýchlorastúce a nenáročné rastlinky na začiatok a uverila som predavačovi v domnení že vie o čom hovorí.... Ale už som sa poučila, že najskôr si naštudujem doma čo konkrétne chcem a potom si už pôjdem za tým.

mozem ti nieco dat na zaciatok a ked budes chciet vyhodis a nahradis inymi
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 15.12.2017 22:46

DiamonD píše:, veľa študujem ale nemám v tom ešte celkom jasno :smile:

to ja som obcas nemala jasno ani po 20 rokoch :lol: . obcas to napriek snahe vypali inak, je to dynamicky ekosystem :smile: . to vychytas casom.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Ned 17.12.2017 13:59

kellee píše:
DiamonD píše:Ja som si konkrétne pýtala rýchlorastúce a nenáročné rastlinky na začiatok a uverila som predavačovi v domnení že vie o čom hovorí.... Ale už som sa poučila, že najskôr si naštudujem doma čo konkrétne chcem a potom si už pôjdem za tým.

mozem ti nieco dat na zaciatok a ked budes chciet vyhodis a nahradis inymi

To by som bola vďačná ďakujem :smile:

Inak ďalšia otázka. Keď som 12.12. zakladala akvárko spravila som si test vody a vyšiel mi lepšie ako keď som test zo zaujímavosti spravila včera. Vyskočili mi tam dusitany( vo vysvetlivkách som sa dočítala, že voda je znečistená asi od mŕtvych rýb alebo hnijúcich rastlín, no rastlinám sa práveže veľmi dobre darí). Je to len prechodná fáza a upraví sa to samo alebo vymeniť 1/3 vody radšej? :nwm:
Pri zakladaní som tam dala chémiu ktorú mi poradili konkrétne sera aquatan, sera bio nitrivec a tekuté CO2. Tú chémiu na viazanie chlóru a tažkých kovov a nitrifikačné baktérie bude potrebné dopĺňať každý týždeň pri výmene 1/3 vody? :nwm:
Prílohy
16.12.png
16.12 druhé meranie
16.12.!.png
Prvé meranie 12.12
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Ned 17.12.2017 14:52

Je to uplne normalne pri zabehu. Dusitany ti budu este stupat. V priemere najvyssiu hodnotu dosahuju cca 2 tyzdne od zalozenia a potom zacnu klesat ako sa namnozia bakterie ktore dusitany premienaju na dusicnany. Teraz mas pravdepodobne vyssie hodnoty NH3/NH4+... Suvisi to aj s bielym zakalom na zaciatku...
Skus si najst v clanoch (napr. na akva.sk) ako taky zabeh prebieha a co vsetko sa pri nom deje.
Ak nemas v akva ryby tak este s vymenou vody pockaj.
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Snezienka123 » Pon 18.12.2017 23:36

Neviete mi poradiť nejaký tichý vzduchovací kompresor/motorček?
Prípadne asi na akú hlučnosť v decibeloch by som sa mohla orientovať?
Mám taký starý, rada by som vymenila za novší, no potrebovala by som vedieť asi aký parameter hlučnosti vybrať, aby ma nerušil. :nwm:
Obrázok

Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Pon 18.12.2017 23:54

Vzduchovaci motorcek nepotrebujes. Co sa tyka okyslicenia tak staci ked vyvod filtra nasmerujes na zadnu stenu aby sa ti cerila hladina. Teda predpokladam ze nim nepohanas filter... Prevzdusnovanie vody pomocou vzduchoveho motorceka a vzduchovacieho kamienka je velmi malo ucinne. Bublinky by museli byt velmi jemne rozptylene...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Snezienka123 » Uto 19.12.2017 0:04

To ja viem.
Ale mne sa to páči...mám ho desiatky rokov v jednom akva (teda nie ten istý stále v tom istom :lol: )...nebudem bez neho :no:
Obrázok

Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Štv 21.12.2017 17:26

DiamonD mozme sa po sviatkoch stretnut niekde v BB
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 15:51

chumel na uhorke :lol:
Prílohy
180106-DSC_1186.JPG
180106-DSC_1185.JPG
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Sob 06.01.2018 16:46

jeeej, to by mi nenapadlo, dávať im uhorku :smile: :jop: . aj keď, špenát som dávala.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 16:48

spenat som zasadila prave, no kym vyrastie davam im uhorku. do dvoch hodi je fuc, vsetci sa napchavaju
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod usagi » Sob 06.01.2018 16:51

Zaváranú asi nie,že? :heh:

Inak nám sa naša "Hugina" rozmnožila :plac:
Pozornému nie je príroda ani mrtva,ani nemá... (Goethe)

Живи, и жить давай другим...

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 17:03

nieeeee :lol:
kto je hugina?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší