Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Akvaristika

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Akvaristika

Poslaťod Silvuch » Uto 12.12.2017 13:44

Neviem definovat, posielam foto. Dokupila som par rastlin a vymenila svetlo za tie ikacke pre rastliny
Prílohy
WP_20171212_07_20_42_Pro.jpg
Naposledy upravil Silvuch dňa Uto 12.12.2017 13:48, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Silvuch » Uto 12.12.2017 13:47

Toto je moj odchov
Prílohy
WP_20171201_06_49_46_Pro.jpg
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Uto 12.12.2017 13:48

to tam mas mangrovy?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Uto 12.12.2017 13:49

Jop
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Uto 12.12.2017 13:50

jeeeejda, hod sem tam foto ako rastu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Uto 12.12.2017 14:43

zatial ziadny listocek, su pomale . :lol:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Uto 12.12.2017 14:45

ale korienky vidno, ja som sa bala to objednat, ze lacne to nie je a len taka palica a nic z toho nebude
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Uto 12.12.2017 14:51

Podla fotky tam nevidim ani tak problem so zelenou riasou, ako so sinicou a ciernou stetinkovou riasou... Tiez problem s odhnivajucimi rastlinami... Oboje mozu byt dosledkom silneho organickeho znecistenia... Pravdepodobne aj v spojeni s tym ze je nerovnovaha v obsahu N-P-K-svetlo... Najtazsie sa zbavuje sinice...
Mimochodom neviem sice ake je to akva velke ale ta Chromobotia macracanthus potrebuje byt jednak v aspon mensom hufe a jednak potrebuje dost priestoru. Paracheirodon axelrodi zas potrebuje nadrz hustejsie osadenu rastlinami...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Uto 12.12.2017 15:01

mne volakedy niekto povedal,ze chova diskusy so zavojnatkami a skalarmi,a ze v pohode :lol: ale by som sa na take ohavne okvarko aj pozrela nazivo :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Uto 12.12.2017 15:19

no to je to, tam bolo vela rastlin a vsetko mi nejak poslo, aj travy som mala dlhe.. a ta Chromobotia macracanthus zila v hufe, ale uz som si povedala, ze ju nechcem, takze sa jej bojim dokupit partnera, lebo to by som zas dopadla ako s tymi africkymi rybami, furt som len dokupovala partnera a nevedela som sa ich zbavit.. Ono totiz to su podedene rybky po byvalom frajerovi, ja uz len dochovavam, som si kupila len tie farebne male a rastliny.

mimo ineho, zas sa mi rozmnozili prisavnici, takze su k darovaniu.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Uto 12.12.2017 15:24

Diskus je kraasna ryba, ale skalare neznaaasam, na tie sa nemozem ani pozerat, asi daka asociacia. takisto, aj ta oranzova mi strasne vadi.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Uto 12.12.2017 15:28

ohavne akvaria su na FB vidiet niekedy az az v jednej skupine, aj take ze zavojnatka v sklenenej guli, co by som cakala ze dnes uz neuvidim uff, alebo 1 neonka v 30L akva k inym rybam.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Štv 14.12.2017 14:27

Tak uz mam aj ja konečne akvarium.Kupili sme setovku diversa startup 80,112l Led svietenie, filter claro 1000. Zatial mam dnu 2 rastlinky a 5 tych riasovych guli.Založene bolo v utorok a svietim cca 6 hodin denne. Dnes som si vsimla na rastlinke nejaku riasu a teraz neviem čo s tym či niečo robit alebo či sa sama stratí. Filter je silny no nastavili sme ho aby robil čo najmenší prud, ale aj tak mi trošku veju listy na rastline je to velka chyba? Viem že filter bude treba menit ale planovala som hk aspon par mesiacov.Okrem toho mam biely zakal vo vode ale to som čitala že je bežne pri novo založenych akva. Dakujem za rady
Prílohy
20171214_104742.jpg
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Štv 14.12.2017 14:34

Tento set je prave ten co som pisal, ze som musel dolepovat pozdlzne vystuhy hore, pretoze sa sklo prehybalo. Rastliny dopln este. Zameraj sa na zaciatku hlavne na rychlorastuce (napr. Valisneria, Ceratophyllum a pod.)... Prud filtra nasmeruj na zadnu stenu akva. Pohyb listov v akva vobec nevadi. Tu riasu mozes mechanicky odstranit - nie je jej vela. Hlavne pockaj s rybami...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Pia 15.12.2017 8:08

Ďakujem včera som dokúpila rastlinky konkrétne Vallisneria australis, Egeria densa a Aponogeton madagascar. Tieto druhy mi poradil pán v chovprodukte. Večer som si ešte doma aj ja o nich prečítala na nete a dočítala som sa, že posledná menovaná je náročná na starostlivosť a pomaly rastie. Nuž tak dúfam, že prežije. Ešte mám otázočku. Kedy prvý krát vyčistiť filter? Po týždni? Čistiť ho vtedy keď aj odkaľujem dno a vymieňam časť vody? Alebo to treba spraviť iný deň?
Ešte raz ďakujem krásne za odpovede, veľa študujem ale nemám v tom ešte celkom jasno :smile:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia