Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Akvaristika

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Akvaristika

Poslaťod kellee » Uto 28.11.2017 14:20

Offtopic:
Margita píše:ved sa stahujete,ci uz nie? :angel:

jasne :ua: a preto sa chlap rozhodol kupit pozemok vedla domu, aby postavil garaz
nasiel tisic preco nemozeme odist
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod clupko » Uto 28.11.2017 14:30

hm, tak to moje akvarko bolo malicke, mozno tak 120L? a ja ako decko som si vyberala rastlinky stylom "tato sa mi paci", filtroval to len otec, a to podla ceny. tak ako to tu citam, dufam, ze som tam tie ryby 15 rokov netyrala :hi: rastlinky sa mnozili, rybky tiez, tak snad boli ok.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Uto 28.11.2017 14:34

Netvrdim ze to fungovat nemoze (ja mam a mal som tiez bezudrzbove akva - paradoxne som mal minicka bez techniky stabilnejsie ako väcsie akvarka s technikou). Mozno si akurat trafila spravnu konfiguraciu... Ale taketo pripady su skor vynimkou ako pravidlom...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Uto 28.11.2017 14:45

Martin, vyznas sa do PMDD?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Uto 28.11.2017 14:55

kellee píše:Martin, vyznas sa do PMDD?

Kedysi som si ho zarabal :smile: Ale u mna s hnojivami bol vzdy najväcsi problem v tom ze ich treba pridavat pravidelne :heh:
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Uto 28.11.2017 14:59

ja som kupila, za ako dlho bude asi vidiet nejaky vysledok?
mam rastliny v jednom akva strasne biedne, teda okrem valisnerie a rozkatca ci ako sa vola- presne tie, ktore tam nechcem velmi, ostatne bieda
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Uto 28.11.2017 15:11

No chcela by som pekné zelené akvárko. Veľmi sa mi páčia tie s kobercovkami a veľa rastlinami, že mi to pripomína nejaké kopce, lúky a tak. Viem že to je až časom pre tých skúsenejších ale časom by som sa možno vypracovala :lol: Začať plánujem s nejakými základnými rastlinkami a pár rybkami možno krevetky.
Inak čím viac o tom čítam, tým mi to príde zložitejšie ale teším sa veľmi ked sa k tomu dokopem.
Pozerala som aj na bazosi nejaké používané v celkom priatelných cenách len každé čo je aj so skrinkou je prevažne svetlé alebo až biele. Ja by som radšej tmavé.
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Uto 28.11.2017 15:24

kellee píše:ja som kupila, za ako dlho bude asi vidiet nejaky vysledok?
mam rastliny v jednom akva strasne biedne, teda okrem valisnerie a rozkatca ci ako sa vola- presne tie, ktore tam nechcem velmi, ostatne bieda

Zavisi na tom o ake rastliny ide, v akom su stave, ci nastavis vhodne davkovanie, v akom pomere mas ostatne faktory... Netreba vidiet v hnojeni zazrak. Tak ako sa nim da pomoct, tak sa nim da aj mnohe pokazit. V zasade plati aj pri PMDD, ktore je prezentovane ako jednoduche hnojenie, ze treba pridavat iba to co tam chyba a iba v mnozstve aby sa z nedostatku nestal zas nadbytok...
Dobra pomocka bola niekde na akva.sk k stiahnutiu - kalkulacka pre vypocet davkovania podla nameranych hodnot, rastlin a pod. Kedysi som ju pomahal vytvorit (v jej prvej verzii).

DiamonD píše:Pozerala som aj na bazosi nejaké používané v celkom priatelných cenách ...
Tu by som bol opatrnejsi. Aj to akvarko ma svoju zivotnost (dlhsiu ci kratsiu, podla toho ako bolo skladovane a cim je lepene)...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Uto 28.11.2017 15:44

nepotesil si ma, ale tak pouzivam este kratko, tak uvidim, ze co to spravi. akvarko som prerabala a po prerabke mi zacalo stagnovat, co je cca pol roka a odvtedy sa nejde prebrat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Str 29.11.2017 9:09

Ďakujem za rady :jop:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Ned 10.12.2017 18:28

riasy :slzy:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Ned 10.12.2017 18:34

Hnedé ci zelené?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Ned 10.12.2017 19:56

Okrem farby aj typ rias a parametre akvaria...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Pon 11.12.2017 9:28

zelene, typ netusim, idem kuk net. a akvarko musim odmerat, toto si nikdy neviem zapamatat. Ale celkom velke.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Pon 11.12.2017 10:09

Typ rias staci v podstate blizsi popis. Parametre akvaria neznamenaju iba rozmery, ale aj osvetlenie, pripadne namerane hodnoty latok, rastliny, osadka - proste vsetko co ma vplyv na ich rast...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia