Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Akvaristika

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Bazénové filtrácie

Poslaťod muffin » Str 22.07.2009 16:14

Ahojte..mame doma bazen s pieskovovu filtraciou a chceme k tomu kupit ak sa da nejaky automaticky davkovac chemie. Ze ja iba doplnim chemiu a ono si to samo tam da ked bude treba. Pomozte mi pls kde sa to da kupit alebo kolko to stoji alebo daky link na nete. :no: dikes
♥MUFFIN♥DAG♥
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba. (Josh Billings)
muffin
Junior
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Bazénové filtrácie

Poslaťod tera » Štv 23.07.2009 15:25

neviem, kde sa to da zohnat ale my mame klasicku, kartusovu filtraciu. a neviem, ci do pieskovej treba chcemiu ( v TV-shoppingu to hovorili :lol: ) ale my davame len chlor (take male biele krystaliky) a teda nic moc nemeriame....ale mam kamarata, ten ma bazen v zemi a ti meraju este aj Ph :no:
tera
Big Dog

Poslaťod Lena » Štv 23.07.2009 18:19

aj my meriame pH...ale to len tak či pridám savo abo nie...a ešte keď bolo moc vysoké tak sme znižovali aby sme mohli dať vločkovač aby stratila ten mútny nádych :no: mama našla svoje staré zdravoťácke veci a tam aj pásiky na ktoré sa ciká ktoré ukazujú pH-no nevyuži to :haha:
Lena
Big Dog

Poslaťod muffin » Pia 24.07.2009 8:30

dik....my mame len taky mensi 25cm3 ale stale treba ph a chlor pridavat mame ho uz 3 rok ale sa nam zunovalo kazdy 3 den merat a pridavat chemiu ... mame tam tablety ajvlockovac davame ph vzdy o 0,2 - 0,4 musime znizovat a oco ze ked najdem na nete davkovac na chemiu k filtru tak ho kupi lebo teraz ked sme boli v slovenskom raji sme byvalli v jednom fasackom penzione tak tam mali tiez taky bazen aj filtraciu ako my ale k filtru mali aj davkovac chemie ale tetka nevedela kde to jej syn kupil tak a uz som pobehala net ale nic tak este tu je jedna moznost dog.forum :ha:
♥MUFFIN♥DAG♥
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba. (Josh Billings)
muffin
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod tera » Ned 02.08.2009 18:40

kde ste kupovali vlockovac? :smile:
tera
Big Dog

Poslaťod Lena » Pon 03.08.2009 9:32

no my osobne v tescu...úplnou náhodou sme natrafili na úsek kde je všetko pre bazény len sme tam moc nechodili bo tam je všetko predražené zbytočne ale našli sme tam vločkovač a ten bol normálnej ceny-to asi len tie komponenty majú také pálky :lol:
Lena
Big Dog

Akvaristika

Poslaťod monika.o » Pon 31.08.2009 13:13

nenašla som tému o akvaristike,tak som ju založila...
Určite mnoho z vás má doma rybičky..podeľte sa s vašími skúsenosťami
Máte doma rybičky alebo iné tvorčeky obývajúce akvárium? Čo všetko ste už mali? Ako sa o nich staráte? Čím kŕmite? Aké veľké akvárka máte?
Skrátka,všetko o Vašom akváriu... :no:
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa

Re: Akvaristika

Poslaťod monika.o » Pon 31.08.2009 13:24

Ja som sa do sveta akvaristiky vrhla 22.8.2006.
Začínala som 6-litrovým akváriom,v ktorom som mala 3 tery neónové a panciernička trinidadského.Žiaľ,kvôli zlej teplote vody mi tetry po 12-tich dňoch uhynuli.
K pancierničkovi som teda 3.9.06 kúpila guramu zlatú a platu pestrú-koralovku(tá žila viac ako rok).Po niečo viac ako mesiaci však uhynula aj tá gurama,ale tie rybičky sa mi veľmi zapáčili,tak som si 21.10.06 kúpila guramu perleťovú,ďalšiu koralovku a tetru krvavú.Tá tetra však bola na ostané rybky agresívna,obhrýzala im plutvy,tak som sa s ňou rozlúčila.Neskôr som si kúpila 18 litrové akvárko a mala som ešte guramu sivú(či modrú?),dvoch skalárov,prísavníka a rybičku,ktorú som zháňala po všetkých akvaristikách v meste,mrenku nádhernú.Bola skutočne nádherná,no tieto rybky najlepšie vyniknú v húfe a ona-ako sama-bola často niekde zalezená.
No žiadna z týchto rybičiek mi neučarovala natoľko,ako plata pestrá-koralovka.
Tie rybky sú veľmi odolné,skutočne dlho vydržali,tak som si kúpila aj samičku a celkom úspešne som odchovala dva jej vrhy(ktoré som rozdala v rámci rodiny a priateľov).Žiaľ,samička mi zabila dvoch samčekov,tak som ju dala bratrancovi a sama som si nechala 5 rybičiek z odchovu.Tie som napokon tiež dala bratrancovi a pár týždňov som mala akvárko pod poličkou.
No v piatok som si od druhého bratranca doniesla jedného zlatého karasa,jednu gupku a jedného prísavníka,takže v akvaristike pokačujem :lol:
Čo sa vybavenia týka,mám dva filtre,ohrievač vody,dva tie ovzdušňovacie motorčeky...rybky som kŕmila Mini granulátom Supervit,značka Tropical,ale pre karasa som kúpila granule Carasius Intensit,značka Dajana Pet.Mám aj vločky,sušeného ráčika,dafnie a Tubifex.
Toľko o nás. :no:
ešte dám aj ja ilustračné fotky...z netu,Google
koralovka
Obrázok
mrenka nádhernáObrázok
tetra krvaváObrázok
gurama zlatáObrázok
gurama perleťováObrázok
gurama sivá či modráObrázok
karaslen môj má strieborné bruško Obrázok
tetry neónové,gupky a skaláre sú dosť známe :no:
Naposledy upravil monika.o dňa Pon 31.08.2009 14:02, celkovo upravené 1
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Kača » Pon 31.08.2009 13:44

Ja som zacinala asi pred dvoma rokmi, 110 litrovym akvarkom. Mavala som tam guramy, skalare, neonky, tetry, prisavniky, bojovnice. Tak klasicke akvarko>}

Asi o rok sme kupili 240/litrove/ktore mam stale a preorientovala som sa na africke cichlidy/drave ryby. Konkretne jazero malawi. Zacinala som melanochromismy, co ma mrzi ze teraz ich nieje kde zohnat :ua:
Taktiez zebricky a im podobne. Parkrat brychardi alebo tanganicke ryby/napr. duboisi. Obcas som mala nieco exotickejsie, napr.

motylkovca,

Obrázok

hrotočelca,

Obrázok

julidochromisa...

Obrázok

Teraz mam v akva rozne druhy afrikanov, dalej dvoch peknych sumcekov, takych 20 cmetrovych, a vodnu korytnacku :smile: Afriky su asi jedine rybky co mozem mat s korytnackou, kedze ona nezozere ich a ani naopak sa nic nestane :smile:
A celkom pravidelne mavame mlade rybky/afriky. Taktiez sa mi mnozievali prisavniky, skalare i neonky :jop:

PS> Tieto druhy rybiek teraz obyvaju moje akva. Fotky su ilustracne, z internetu... Hladane cez google.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod monika.o » Pon 31.08.2009 13:52

jééj,pekné..tie afriky sa mi veeeľmi páčia :yes: :jop:
ja by som tiež chcela väčšie akvárko,len nemám ho kde šturiť :ua: ale zas veľa rybičiek nemám,takže myslím,že to nie je nutné...
Ináč,ten motýľkovec sa mi tiež páči,ale on ,,vyletuje" z akvárka,či? :nwm:
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Kača » Pon 31.08.2009 14:00

Diky, :smile:
No aj ja som mala povodne akva v izbe, ale ked som chcela vacsie, musela som sa zmierit s tym, ze pojde do obyvacky :ha: V izbe mi chybalo ale zvykla som si.

Motylkovec>

No, rad vyskakuje, treba mat dobre zakryte akva a medzi krytom a vodou aspon 15 cm volna, teda nicoho :smile:
Da sa naucit aj vselijake finty, napr. vyskocit si pre zradlo z akvarka a pod :lol: niekde som videla na nete aj take videa a fotky, ale neviem ich teraz najst.
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod monika.o » Pon 31.08.2009 14:06

ty kokso...zaujímavá rybka,ten motýľkovec :yes: :jop:
mojej mame len dosť vadí,že ten motorček,čo mi poháňa filter,hučí :ach: pričom rybky sú v detskej a ona tu je len večer niekedy :pac: ja som si už zvykla,mne to až tak nehučí :nwm:
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod meraja » Pon 31.08.2009 16:08

Ja mám doma tiež akvarko,síce to chcel brácho,ale starám sa oň väčšinou ja.Mám tam 2 závojnatky jednu teleskopku prísavníka priesvitného sumčeka a ešte jednu neznámu :lol:
Je cca 70l.Kŕmime tým vločkovým krmivom granulovým a mrazenými červami.Psom sa nesmierne páčia rybky.
Rybky by som už nikdy nechcela,nie je to moja záluba,je s tým veľa roboty,stále kapú a je to finančne dosť náročné.Tkže toľko :ahoj:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod monika.o » Pon 31.08.2009 18:21

no s tým ,,finančne dosť náročné" absolútne súhlasím...dnes som za granulky pre gupku+granulky pre karasa+sušeného ráčika+Tubifex(sušené nitovky) dala okolo 9€...na nervy :money:
rybičky sami o sebe nie sú až také drahé(koralovky ma vyšli 25.-Sk/ks,ale tá mrenka nádherná stála 95.-Sk)
a najviac sa mi páčilo,že filter,ktorý som ja kúpila za nejakých 100.-Sk,stojí v Hypernoce viac ako 250.-Sk :haha: a presne taký istý(len molitan na tyčke)
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Kača » Pon 31.08.2009 18:49

meraja píše:Ja mám doma tiež akvarko,síce to chcel brácho,ale starám sa oň väčšinou ja.Mám tam 2 závojnatky jednu teleskopku prísavníka priesvitného sumčeka a ešte jednu neznámu :lol:
Je cca 70l.Kŕmime tým vločkovým krmivom granulovým a mrazenými červami.Psom sa nesmierne páčia rybky.
Rybky by som už nikdy nechcela,nie je to moja záluba,je s tým veľa roboty,stále kapú a je to finančne dosť náročné.Tkže toľko :ahoj:

No... mne sa tie ryby dožívajú tak do 6 rokov, nemyslím že je to málo...
Ale čo sa týka finančnej náročnosti, to potvrdzujem aj ja.
Monika možno je to tým že máš o čosi menšie akvárko. U mňa je drahé aj prostredie akvarka: štrk, kamene, drevá, rastliny (kt. sú príšerne drahé, lebo afriky znesú len jeden druh, ktorí neobžierajú), aj technika akvária, taktiež voda príde draho, aj krmivo a iné prípravky a to nehovorím o rybách :heh: Jedna ryba ma výjde v rozmedzí 1,3 Eura až 5 Eur.
Takže u mňa fakt dosť drahá záležitosť.

Ale to nehovorím o morskom, to ťa mesačne viac finančne odčerpá než kôň :haha: :jop:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia