Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Mačky

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Zvykanie mačiek na seba

Poslaťod meraja » Pia 03.07.2009 16:19

Ahojte viem,že toto je fórum o psoch,ale súrne potrebujem radu.
Dnes som si doniesla malé mačiatko,môže mať tak 2 mes a je to kocúr.Doma máme tiež kocúra a ten má tak 1 rok.Keď som to mača Monntymu ukázala nič sa nedialo,uprene na seba hladeli a ňuchali sa,ale potom začal Monnty syčať a utekať.A už sa mi ani chytiť nedá.A stále len syčí a sýčí.Prosím pomôžte mi,ako ich mám na seba navyknúť,aby boli kamoši.Ďakujem
A prepáčte ak vám tu narobím bordel,ale bojím sa aby sa nepobili.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Zvykanie mačiek na seba

Poslaťod Naty » Pia 03.07.2009 16:45

Ahoj, asi ťa sklamem ale toto nebol veľmi dobrý nápad a čin. Tvoj kocúrik má u vás svoje územie a toto je vlastne narušiteľ. Okrem toho ak sa k nemu správaš láskavo berie to ako zradu a žiaľ môže sa stať, že ujde a už sa nevráti. Viem to z vlastnej skúsenosti. Prednedávnom sme tu mali mačiatko, ktoré u nás čakalo na nový domov a len tak-tak sa Miňa svrátila domov. Naozaj bola hlboko urazená. Divila by si sa akú majú mačky monarchiu.
Ale k tvojmu problému najlepšie ty musíš poznať povahu svojho kocúra. Čiže to malé by si nemala moc hýčkať pred ním ale ani ho nútiť ku kontaktu. Ono by to mohlo prísť samo. Misky im ale preistotu oddel na dostatočnú vzdialenosť.
Ostáva len čakať ako sa vyvynie situácia.
Naty
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod meraja » Pia 03.07.2009 17:26

No tak to si ma prekvapila lebo čo som sa aj dopočula nikdy tá prvá neušla.Vždy sa skamarátili.A až také tragické to určite nebude pretože aj chov.stanice existujú,ako by to bolo tam?Mačka za niekoľko tisíc by im len tak ušla.No neviem,dám pozor aby sa nič nestalo.A monnty asi preto syčí lebo sa bojí mačiek keďže ho tu pravidelne po nocia bili.Teraz už býva vo vnútri.Ale ďakujem aj za túto radu a beriem na vedomie
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Naty » Pia 03.07.2009 18:37

Domáca mačka a chovná je predsalen iná povaha. Ja som hovorila o domácej, ktorá je viac samostatná.
Syčanie môže byť spôsobené strachom ale pochybujem, pretože tvoj kocúrik má viditeľne na vrch, čo si aj sám uvedomuje. Treba ich nechať, nenútiť nijak aby boli pri sebe. Všetko chce čas. Hlavne aby sa pozornosti dostávalo obom rovnako.
Naty
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rehssi » Pia 03.07.2009 18:50

Ludia si aj k vonkajsim mackam beru nove male maciatka bezne. Vzdy sa moze stat, ze sa nepohodnu, ale to su naozaj ojedinele pripady. O mackach si ludia myslia, ze su samotati ale nie je to tak uplne pravda- oni samostatne lovia, inak su to velmi kontaktne zvieratka. Do bytov sa preto odporucaju macicky dve. Sama som svojmu 2 rocnemu kocurovi pred mesiacom doniesla maciatko. Bolo sycanie, uteky, fackovanie, ale teraz to u nas vyzera takto http://devonrex.rajce.idnes.cz/Maximaln ... CT0036.JPG
Chce to cas! Podla mna najprv nesycal, lebo si bola pri tom, mal ako tak pocit bezpecia, ale po chvili to uz proste nechcel dalej riskovat. On sa osmeli, pride to male cudo kuknut raz, dva krat az sa skamosia :jop:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod meraja » Sob 04.07.2009 8:27

Ok ďakujem.Dnes som dalato mačka do klietky von.-tam maučalo a Monnty ten druhý kocúr sa posadil a kukal naňho.Potom som ho išla pohladkať(monntyho) a začal ma kúsať a syčať na mňa.To asi preto,že som smrdela od Salema(mača).Ešte pridávam fotky Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod meraja » Pon 06.07.2009 7:33

Je ja som taká rada už si parádne zvyká.Monnty furt za Salemom behá a keď sa Salem otočí spraví sa akože on nič.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rehssi » Pon 06.07.2009 7:41

Vynikajuce!!! :yes: Cicky byvaju moc vdacne za kamarata :smile: Mimochodom su obaja velmi peknucki!
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod raky » Pon 06.07.2009 7:51

A zoberiete malé mačiatka k staršej mačke, problém býva ak je starší kocúr a príde mladší - mačky mu nevadia... :yes:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rehssi » Pon 06.07.2009 8:00

je starsi kastrovany?
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod meraja » Pon 06.07.2009 8:06

Nie ani jeden nie je.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rehssi » Pon 06.07.2009 8:34

Fu, tak tu az taka skusena nie som, ale co poznam mackarov z internetovych macacich for a dve moje realne :lol: kamaratky, tak maju pokope aj nekastrovanych kocurov, oddleluje len jedna- co ma aj macky, tj ked tie maju "svoje dni". Ta jedna mala teraz vrh a poslala mi foto mesacnych maciatok spolu s jej chovnym kocurikom (co nebol otcom).
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod meraja » Pon 06.07.2009 8:40

Mačku by som mať nemohla,aj keby som veľmi chcela.Rada by som odchovala aspoň jeden vrh mačiakov,ale u nás v IL je riziko chovať mačku.Susedova mačka má každého pol roka mladé a keby to bol aj môj prípad nemala by som kam mačence podávať.Nechcem aby len tak behali po ulici atď.Myslím,že je to na dobrej ceste :jupi:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rehssi » Pon 06.07.2009 11:01

vrh maciatok? No ak by boli cistokrvne s PP urcite by nebehali po dedine a mnozit ine nema zmysel! S macickami je to este horsie ako s mnozenim psov- krizencov, domov sa im hlada strasne tazko, koncia na ulici bez majitelov a tam su obetami sibnutych deti, nahuckanych psov, chorob a aut.
Macicku mozes mat lahko- sterilizovanu :yes:
A ak Ti mozem poradit, kocurikov vykastruj- predlzis im zivot! Prezri si macacie fora, urcite sa na nich vela dozvies. Napriklad aky je priemerny zivot vonkajsej nekastrovanej macky :(
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod meraja » Pon 06.07.2009 17:41

No keby som mala mačku s PP to by som ju ani von nepustila.Ale myslím bez PP takú pouličnú mačičku.Ja by som ju aj dala sterilizovať a kocúrov kastrovať len na to nemám ja peniaze.
Dnes spolu ležali pod autom a Monnty ani nesyčal.A ten malý nás dnes vyľakal,už sme si mysleli,že ho nenájdeme.Niekam sa zašil a nikde ho nebolo,a potom ho Iky našiel spať v kvetináči v garáži :pac:
btw.kocúri ocikávajú steny?A prečo sa mačky medzi sebou bijú?
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia