Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Nezamestnaní absolventi

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Nezamestnaní absolventi

Poslaťod Lindchen » Str 14.08.2019 13:34

Fotka mi príde, že už je štandard. V poslednej dobe som videla snáď už len s fotkou, myslím, že fotka môže pomôcť.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Str 14.08.2019 13:35

V mojej brandzi je divne ziadat o foto :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Str 14.08.2019 13:37

Akože napr. na letušku som musela dať fotku. Ale nie celej postavy, našťastie :lol:
Na samotnej prítomnosti fotky na životopise nič diskriminačné nevidím. A na druhej strane chápem, že je tak životopis viac osobnejší, ale... Vieeeem, že je to už taký štandard, ale.... Proste ale.
Zas si viem predstaviť, že presne z opačnej strany by mohla fotka poškodiť, keďže na HR sú na 99% ženy :joint:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Str 14.08.2019 13:41

tiež si myslím, že by mali rozhodovať to čo človek vie a nie či má krivý nos, alebo dobrý make-up na rypáku. Tam kde som robila tiež foto nerozhodovalo :heh: , ani vek nie, brali aj 60 ročných.
Ale tie bežné office pozície, tam to je ozaj štandard, bohu žiaľ.
Ulf
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Str 14.08.2019 13:57

ja som v zivote nemala na zivotopise fotku. ale tak ja som sa na normalne prace nikdy nehlasila :heh:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Str 14.08.2019 14:07

Videla som už aj takú foto,zena ,blondina,dost vyrazny vystrih,bujnejsie poprsie ,vyzeralo to, ze foto je Z nejakeho baru,pred kandidátkou o zamestnanie Bol položený pohar s nejakyn nápojom :heh:

Inak ja som raz bola na pohovore aj do banky ako klientsky pracovník :heh:neviem co by som v tej inštitúcii robila :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 14.08.2019 14:22

ja som tiez nikdy nedavala fotku do CV, ale CV mam aj online a tam fotku mam - z vyletu so psom :lol:

edit: a este mam profil na linkedine, tam som si hodila selfie, aby bolo vidiet, ze mam piercingy - keby s tym mal nahodou niekto problem.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Str 14.08.2019 16:22

Akože na pozíciách na akých pracujem ja na výzore totálne nezáleží, ale fotka proste k životopisu patrí. Normálna foto ksichtu bez rusiveho pozadia. A nie že by vyberali podľa výzoru, ale životopis bez foto alebo s nejakou uletenou (akože napríklad viac vidno psa než mňa, so snorchlom alebo lyžiarskymi okuliarmi cez celý ksicht, z rollercoasteru alebo whatever) akurát naznačuje že mi je ten konkrétny zamestnávateľ u riti a vlastne tú prácu až tak moc nechcem. No a potom z dvoch podobných uchádzačov samozrejme vyberú skôr toho ktorý vyzerá že tú prácu chce.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Str 14.08.2019 16:31

To aké su spoločnosti,ktore si takto môžu vyberať?ako osobnostné predpoklady,vzdelanie schopnosti všetko súper a ja si vyberam uchádzača bez snorchla :lol:
Osobne si nejako tak myslim,ze väčšina spoločnosti má proble so schopnymi ludi
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Str 14.08.2019 16:43

Akože silno závisí od spoločnosti a aj pozície, samozrejme. Ak vyberám niekoho na reprezentatívnu pozíciu, asi nevyberiem niekoho, kto vypadá ako bezdomovec vykotený polonahý zo stanu na fotke z Pohody. Ale napr. ak by som vyberala niekoho na “tvorivú” pozíciu, asi by mi viac imponoval niekto, kto pošle nejakú “inú” fotku. Ale absolútne by som si asi nikdy nemyslela, že ak mi niekto pošle fotku, ktorá nie ja klasicky pred bielym pozadím ako na občiansky, tak ma (ako zamestnávateľa) má u prdele :nwm: (Bavme sa za predpokladu, že kvalifikáciou sú na tom rovnako všetci uchádzači)
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Str 14.08.2019 16:46

Haleth píše: (Bavme sa za predpokladu, že kvalifikáciou sú na tom rovnako všetci uchádzači)

a co ked vsetci budu mat foto pred bielou stenou ako na obcianskom?co z takej foto sa da odcitat?
nastastie ja som nikde nemusela riesit foto na zivotopise :lol:

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Str 14.08.2019 21:48

boha vy riesite fotku... a co taki nestastnici co si nemaju do toho zivotopisu vlastne ani co napisat? :haha: bavme sa o nie cerstvych absolventoch :joint:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 15.08.2019 2:46

Akoze takito?
Obrázok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Štv 15.08.2019 4:37

To je kravina, v Kalinkove nikdy nebola stredna skola :jazyk: ved tu je ledva zakladka, prvy stupen :ha: Siestaci chodia do Samorina a dal.
Ulf
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 15.08.2019 5:20

Mne je jasne, ze je to kravina, ale na pobavenie fajn :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia