Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Nezamestnaní absolventi

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Nezamestnaní absolventi

Poslaťod wer » Str 04.04.2018 14:25

boze, ja by som isto nepresla. z duse neznasam sproste otazky a odmietam na ne odpovedat. :heh: okrem toho som strucna a neviem obkecavat. :lol: smola, neziskali by dobreho pracanta :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Lindchen » Str 04.04.2018 14:27

Ja zas viem hlavne obkecávať :haha: .
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 04.04.2018 14:35

Ale ako z praktického hľadiska - nie je lepší zamestnanec, ktorý sa spýta kolegu a ušetrí tým kopu času? Si neviem predstaviť, že by som mala pátrať v nejakých interných firemných smerniciach a postupoch (ak vobec nejaké oficiálne sú), aby som zistila čo a ako sa v rámci firmy robí :nwm:
Edit: Teda ak sa bavíme o novom zamestnancovi a úlohách vrámci už zabehnutej firmy - čo mi pri pohovore príde logické. Pri "starom" zamestnancovi a novej úlohe je to trochu iné.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 04.04.2018 15:05

Offtopic: Wer a ty ako? Ostavas, ci odchadzas? Ja mam zajtra pohovor so sefom. Som zvedava, co ma caka :joint: Aspon ze uz nebudem absolvent :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 04.04.2018 15:08

Offtopic: odchadzam. :hi: za tychto pomerov sa mi tu nechce ostavat... ale uvidime, ci sa so mnou nerozlucia v skusobnej dobe a ja si budem musiet natrenovat, co "treba" odpovedat na blbe otazky.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 04.04.2018 16:29

Sunny píše:Ale ako z praktického hľadiska - nie je lepší zamestnanec, ktorý sa spýta kolegu a ušetrí tým kopu času? Si neviem predstaviť, že by som mala pátrať v nejakých interných firemných smerniciach a postupoch (ak vobec nejaké oficiálne sú), aby som zistila čo a ako sa v rámci firmy robí :nwm:

Nevieme, či to bol problém. Záleží aj od toho, či je pozícia so samostatným rozhodovaním a zodpovednosťou alebo či taká, že sadneš a zaradíš sa.
Ale ako realita, jasné, že sa spýtam kolegu :heh: . Ale tieto pohovory, to sú takéto debilné omáčky.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Str 04.04.2018 16:34

Lindchen píše:Ale tieto pohovory, to sú takéto debilné omáčky.

asi se daji ty "spravne" odpovedi naucit, ze?
By mi to vysvětlovalo ty obcasne diametralni rozdily mezi pohovorem a pak skutecnym vystupovanimúřešením úkoů v praci :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 04.04.2018 16:44

Podľa mňa dajú. Ale stále je to také tipos bingo, že či si to trafila dobre. Určite sú aj rôzne príručky, ako uspieť na pohovore... Ale no, ako to fakt? :ach:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Str 04.04.2018 17:03

nejsem HR:-) ale ta vyberka odbornici vedli :no:

a stalo se mi -a ne jednou, ze clovek a jeho reakce při pohovoru a pak naostro -byla uplne jiné.
neslo o odborne znalosti, neznalost prostredi - to by bylo Ok, ale prave o organizaci vlastní práce, reseni problemu, uceni novych věci, stres...
nebo komunikace -při pohovoru velmi komunikativni clovek který v praxi pak ma zakladni problémy se domluvit.

jednou uz jsem si vazne myslela, ze na pohovoru musel byt nekdo jiny nez pak nastoupil :ua:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Str 04.04.2018 17:05

Ďakujem baby za aj pohľad z druhej strany. Ja som vychadzala z minuleho zamestnania kde ked som nevedela co ako robit pytala som sa zabehnutych kolegov. Tymito uvahami som chcela potencionalnemu zamestnavatelovi ukazat že sa radšej poradim a nejdem do veci svojhlavo :-D tiež som myslela aj že v štatnej sprave sú určite postupy ktore sa nedaju meniť tak radšej sa poradim s nadriadenym.Cela hrda som z tade vyšla a zas to bolo zle :D :D som už z toho fakt deprimovana mierne. Tieto hypoteticke otazky ma ubijaju...a tiež niesom ten obkecavací typ...
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 04.04.2018 17:11

A tak vieš, možno si im proste len nesadla, nemusí v tom byť nič zlé, že si neschopná alebo čo. Často je to aj o sympatiách a aj iných veciach, než pracovných.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Str 04.04.2018 17:25

Tiez by som do toho dala viac samostatnosti. Pytala by som sa kolegov iba ak by som si nebola ista alebo nevedela pokrocit. A neprednasala by som inovacie veducemu na porade. Asi skor mimo :nwm: ale len moj pocit, zalezi od sefa.
Tiez som robila taky online test po prvom kole pohovoru. Vybrali ma, ale vyslo mi, ze nemam rada stres (ale tak kto by rad pracoval dlhodobo v strese? Neberiem to ako negativum). Dalsie veci si uz nepamatam :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 04.04.2018 17:56

DiamonD píše:Ďakujem baby za aj pohľad z druhej strany. Ja som vychadzala z minuleho zamestnania kde ked som nevedela co ako robit pytala som sa zabehnutych kolegov. Tymito uvahami som chcela potencionalnemu zamestnavatelovi ukazat že sa radšej poradim a nejdem do veci svojhlavo :-D tiež som myslela aj že v štatnej sprave sú určite postupy ktore sa nedaju meniť tak radšej sa poradim s nadriadenym.Cela hrda som z tade vyšla a zas to bolo zle :D :D som už z toho fakt deprimovana mierne. Tieto hypoteticke otazky ma ubijaju...a tiež niesom ten obkecavací typ...

moja skusenost ak sa tam dostanes tak si dobra, som tam robila a 98% ludi z von sa tam nedostane
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod usagi » Str 04.04.2018 18:38

pigie píše:Aj mne hned udrelo do oci, ze vzdy sa snazis obratit na kolegu v prvej aj poslednej otazke. Skus z toho nabuduce kolegu vynechat, mozno to pomoze. Drzim palce! :smile: A ulohy sa nepokusaj splnit. Ulohy sa plnia :joint: Je uplne jedno ako, to nikoho nezujima, len na pohovore asi :haha:

:yes: presne :yes: ja sa pamätám ako šéf škrtil všetkých,čo odpovedali: "skúsim,vyskúšam,porozmýšľam,pokúsim sa" atď. Definitíva - áno,urobím,vyriešim,spravím. Na druhej strane tiež nie je dobre pôsobiť premotivovane :ha: s tým mám osobnú skúsenosť a to zrovna na pozíciu,ktorú som veľmi,veľmi,VEĽMI chcela :heh:
Pozornému nie je príroda ani mrtva,ani nemá... (Goethe)

Живи, и жить давай другим...

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 04.04.2018 19:07

Ja si myslim, ze umele otazky vytvaraju zakonite umele odpovede... ja chapem, ze tam akoze niekto hlada hlbsi zmysel, ale nie je. :ha: Podla mna by clovek mal vediet zapadnut do kolektivu najma, samozrejme, asi aj skusenosti su podstatne, ale tak je tam skusobna doba, kde inde sa to lepsie overi...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia