Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Nezamestnaní absolventi

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Nezamestnaní absolventi

Poslaťod Aris » Uto 09.01.2018 23:55

Presne na pumpe. Tam nikdy nevieš či sa nedostaneš domov o pól hodiny neskôr alebo či tam nebudeme len dve pól dňa. Lenže čo, vyhodí zato vedúca zamestnanca a zas tým budú trpieť len zamestnanci čo zostali.
Naposledy upravil Aris dňa Str 10.01.2018 0:48, celkovo upravené 1
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Lindchen » Uto 09.01.2018 23:57

No tak teraz nechápem ani tvoj post. Asi už je neskoro :ha: .
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Str 10.01.2018 0:49

Lindchen píše:Keď som kedysi ako študentka brigádovala, roky sme tam pracovali jedna zostava, nespomínam si, že by sa stalo, že niekto neičo odflákol, neprišiel do práce bez toho, aby sa ozval, že nepríde, prichádzal neskoro, odchádzal skoro... Dnes je to na dennom poriadku. Fakt mám pocit, že je nie kríza zamestnanosti, ale kríza zamestnancov. "Nerobiť a zarobiť" je v súčasnosti asi najsilnejšie, aké kedy bolo. Proste totálna ľahostajnosť, nerešpekt, flákarina, nedodržiavanie pravidiel, chýba elementárna slušnosť, že aspoň oznámim, že neprídem do práce, som chorý :hmm: . Vyhodia ma? Ok, pôjdem robiť inde alebo pôjdem na podporu. Potom, že volajú Srbov. Síce možno nič nevie, ale vie, ako si udržať robotu - robiť a plniť si povinnosti určené v zmluve. A potom samozrejme, v pohode im dajú mikroplat, to je ako bonus.

K tomuto :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 10.01.2018 6:36

Ano, je pretlak prace pre ludi so vzdelanim v istych odboroch urcite. Kolegyna len caka na to, az dostane vypoved, sa na to normalne tesi... ze problem zohnat si pracu naozaj nevidi (uz teraz ma ponuky a to ani pracu nehlada, mne tiez volal byvaly kolega, ci nejdem radsej pracovat k nim) a tych x platov, co dostane ako odstupne len potesi. Ja sa teda na to netesim, ja opacne, ja by som rada ostala tam pracovat, lebo vsetko ine nam len skomplikuje vsetko :heh:
Ale zase ja to beriem ako postrcenie k tomu zadovazit si stena, ked to pride :heh: Musim hladat pozitiva na negativach :haha: Lepsiu prilezitost potom uz dlhsiu dobu mat nebudem :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Str 10.01.2018 6:39

Aj ja k tomu. Nesuhlasim s tym, co si napisala.
Robo napr. tiez odisiel z prace, chcel ostat doma pol roka a sami sa mu ponukali o pracu. Tak isiel robit skor.
Ja som menila a mohla som si tiez vybrat viacero ponuk som odmietla. Ale ano, ja som si hladala, mna nikto nehladal :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Str 10.01.2018 7:19

To neni len o človeku ale aj o podmienkach v práci. Musí ho baviť samotná práca, musíš dať rozumné podmienky, motivovať. Nestačí dať plat a čakať že sa pretrhne keď inak to je nudné a on demotivovany a ešte k tomu to nemakanie ani nikomu nevadí - nie sú nastavené rozumné očakávania pripadne to začal robiť niekto iný v teame a tolerovalo sa to dlhodobo.

Jo a asi za dosť môže zákonník práce. Keď ťa vyhodiť človeka stojí 3 jeho platy a ešte k tomu musí mať hrubé porušenie disciplíny alebo byť nadbytočný, to sa ťažko zbavuje flakaca a jeden taký ti zníži motiváciu ďalších 10 (chlap takto mal jedného a bolo to peklo sa ho konečne zbaviť)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 10.01.2018 7:24

Inak hmm, motivovanie, demotivovanie. Ja som nikdy nepotrebovala nejaku motivaciu, mna praca bavila, kym jej nebolo nad hlavu. Akonahle jej bolo vela, tak som vypinala a prezivala... A teraz prvy krat pocitujem zo svojej strany demotivaciu, ked viem, ze robim a nema to buducnost... Ako odrobim svoje, ale taky ten dobry pocit z prace nikde... A pritom mne na motivaciu stacilo po polrocnej robote jedno dakujem :heh: Ked bola vecera to bol bonus, ked prachy tiez. Ale kvoli tomu som to urcite nerobila :heh:
Inak to co pise elfinka sme mavali u nas casto. Niektori chalani napr. neurobili nic, akoze naozaj nic aj vyse roka :ha: Mne sa nechcelo verit tie historky, kym som sama take nezazila, ze ten clovek bol proste vychcany a vzdy ked mal cosi urobit, tak musel nieco ine :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 10.01.2018 7:45

Jaaj, skoda hovorit, my tu mame taku realne polku spolocnosti :ua: Ja uz viac demotivovana ani byt nemozem, len teda nie som z tych, o koho by sa bili inde... :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Str 10.01.2018 8:02

Ja som tiez taka samomotivovacia. V byvalej praci plat nic moc, odmeny len raz rocne, cize nikdy sme anj nevedelu, ci vobex budu. A makala som, pochvalu ustne slm dostala 3x za celych 5 rokov. Sama som sa zacala aj realizovat v jednej oblasti, hladat zaujemcov o certifikaciu, co by mal robit obchodny zastupca. Ale ten nerobil takmer nkc, co by mal, to sa anj rozpispvat nebudem. A tesili ma cisla. Zdesatnasobila sa pocet ocertifikovanych ludi oproti minulemu roku len pre to, ze som ich hladala. Uz tam nie som, baba, co robila miesto mna taka samomotivovana nebola, oo 4 mes dala vypoved. Mozi si frflat, ze sa nikomu nechce robit. No nehce takto. A potom ked uvidite, aky plat ma vas kolega, co :kak: robi cele roky, nic nevie, ani len robit v inom ako v exceli a nema ani ang, ktoru by potreboval a vam povedia, ze nemaju budget, aby vam zdvihli o 100e :ach: popri tom cisla firmy stale rastu kazdym rokom. Tak sa majte pekne, ja idem inde :ha:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 10.01.2018 8:09

Ja som presne taky somar - robim za troch, akurat to nikto nevidi, len mi nahadzuju robotu po odchadzajucich, plat zdvihnut ani omylom. Ked sa to najblizsie nezmeni, musim sa rozhybat :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 10.01.2018 8:13

Ja ani nespominam, kedy nam naposledy zdvihli plat, ci dali odmeny (teda bolo to rozhodne pred materskou, nech viete casovy horizont :haha: ). Takze odvtedy sme vedeli, ze dobre uz bolo a uz bude len horsie. U nas sa to cakalo, len sme nevedeli kedy... Ja sa zdvihat teda nechcem, ale ked budem prinutena, tak plakat nebudem :ua:
Len naozaj rozmyslam, co so zivotom dalej, lebo praca je a bude, v supporte a ten uz robit nechcem :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Str 10.01.2018 9:43

Pigie a vás rušia, či ako?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 10.01.2018 10:40

Nas team v podstate ano. Presuvaju to do Indie ako inak :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzkabluzka » Str 10.01.2018 10:49

Ľudia, brali by ste robotu, ktorá by bola primárne cez víkend? Proste všetky víkendy pracovné.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog

Poslaťod pigie » Str 10.01.2018 10:51

Tak pre mna to bola praca snov :heh: Kym by priatel mal podobnu (cize by sme si vedeli urobit volno uprostred tyzdna spolocne) a nemala skolopovinne dieta :heh: Ja som casto bravala vikendy, lebo to volno cez pracovny den je lepsie. Teraz sa uz takej praci vyhybam, ale kedysi to bolo super...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia