Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Nezamestnaní absolventi

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Nezamestnaní absolventi

Poslaťod moschino » Pon 08.01.2018 21:54

Robo tak bol, ale musel byt 3 mes doma ako nezamestnany a ked nastupil potom do prace, zvysne 3 si mohol vybrat. 2 mesiace nestacili, to by mu zvysne 4 nedali.
A potom zas musis odrobit 2 roky, ak by si si narokovala na nezamestnanecke na dalsich 6 mes.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod wer » Pon 08.01.2018 22:06

To co je za hovadinu ze MUSIS byt nezamestnany dlhsie? :oo: to.ako podporuju nezamestnanost?? :oo: na hlavu
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Uto 09.01.2018 0:21

Netusim. Ale vybratie zvysku nezamestnaneckej sa da az po 3 mes. Uz bol tak 2x :lol: 3 mes doma, potom si nasiel pracu a zvysne 3 mesiace, na ktore by mal narok, keby je doma, si mohol vybrat a dali mu naraz. Keby si ich nevyberie a ostane nezamestnany skor ako po dalsich 2 rokochz, po krorych by mal normalne narok, vtedy si vie zobrat zvysne, co si nevybral vtedy
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 09.01.2018 6:21

Ja ti verim, len zasnem... zas vsetko nastavene proti poctivym...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 09.01.2018 6:28

A ako zostat v dnesnej dobe nezamestnanym na tej podpore? Mam pocit, ze kedysi platilo, ze ked ti ponuknu pracu, tak ju musis vziat, inak na podporu nemas narok. Inak v mojom okoli vela ludi slo vela ludi na podporu si "oddychnut"
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Uto 09.01.2018 11:43

Ja som tiez velmi tak chcela, ked som sa rozhodla skoncit v prvej praci. Len moja blba povaha, neriskujem, vypoved som sa odhodlala dat az ked som mala podpisanu novu pracovnu zmluvu a vedela som, ze miesto mam niekde iste. A samozrejme nastup chceli co najskor, nie za pol roka :ua:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Uto 09.01.2018 11:52

Pigie, myslím že môžeš prácu odmietnuť ak máš vyššiu kvalifikáciu než čo ti ponúkajú. Musíš síce nosiť papiere o tom že chodíš na pohovory, ale to ide vždy nejak odrbkať, napríklad ísť raz za čas niekam kde robiť nechceš a naschvál tam vyhovieť.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 09.01.2018 22:25

Bolo to kedysi tak, že si mohla odmietnuť prácu, ak máš vyššiu kvalifikáciu len nejaký čas, neskôr si musela (s pribúdajúcimi mesiacmi) brať stále nižšie kvalifikovanú prácu. Neviem, či to ešte takto je.

moschino, myslím, že si urobila dobre. Trh práce sa mení veľmi rýchlo, nedá sa spoliehať, že si nájdeš prácu, keď si spomenieš :ua: .
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Uto 09.01.2018 22:44

práveže mám iný pocit. nezamestnanosť klesá a odborných pracovníkov je málo. Na odborné pozície nie sú ľudia a ak sú, nechajú si zaplatiť. A tiež je málo tých obyčajných pracovníkov. Čo sa teraz rozprávam s viacero ľuďmi v potravinárstve, chýbajú im robotníci na manuálnu prácu. Stále viac sa preto berú srbov, čo ani nevedia komunikovať žiadnym jazykom.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 09.01.2018 22:48

Ľudia chýbajú, lebo nechcú ísť pracovať. Samozrejme, záleží za akých podmienok. Stretávam sa aj s tým, že záujemcovia o prácu si kladú totálne nereálne podmienky, resp. majú nereálne predstavy o odmene za danú prácu. Mohla by som knihu už napísať. Nič ma o ľuďoch nenaučilo toľko ako riadenie výberového konania :prd: .
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Uto 09.01.2018 22:52

Mam v sirsej rodine cloveka, co nema ziadnu spesl kvalifikaciu, akurat ked uz robi tak poctivo. Roky nevedel najst pracu, a teraz by ho na rukach nosili vo fabrike, a presne, je medzi samymi Srbmi.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Uto 09.01.2018 22:56

keby odmietali pracovať všetci tí, za ktorých nevedia nájsť miesto, tak by neklesala nezamestnanosť. A je dobre, že si kladú podmienky. Lebo tu na SR by ľudia skromne prikyvovali na plat 500e a nemali ani na jedlo pomaly po tom, čo zaplatia hypo a energie niekde v ba 450e. Ja som v predchádzajúcom zamestnaní počúvala reči ako, čo chceš, ani inde ti nedajú viac, buď rada za toto. No a keď som sa poobzerala, veru, dajú inde viac :ha: Baba, čo nastúpila po mne, vydržala 4 mes a tiež ide tam, kde dajú viac :angel: a potom si môžu frflať, že nikto nechce robiť. Však nikto, za almužnu. Keď sa dá aj slušne zarobiť niekde inde
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 09.01.2018 22:59

Keď som kedysi ako študentka brigádovala, roky sme tam pracovali jedna zostava, nespomínam si, že by sa stalo, že niekto neičo odflákol, neprišiel do práce bez toho, aby sa ozval, že nepríde, prichádzal neskoro, odchádzal skoro... Dnes je to na dennom poriadku. Fakt mám pocit, že je nie kríza zamestnanosti, ale kríza zamestnancov. "Nerobiť a zarobiť" je v súčasnosti asi najsilnejšie, aké kedy bolo. Proste totálna ľahostajnosť, nerešpekt, flákarina, nedodržiavanie pravidiel, chýba elementárna slušnosť, že aspoň oznámim, že neprídem do práce, som chorý :hmm: . Vyhodia ma? Ok, pôjdem robiť inde alebo pôjdem na podporu. Potom, že volajú Srbov. Síce možno nič nevie, ale vie, ako si udržať robotu - robiť a plniť si povinnosti určené v zmluve. A potom samozrejme, v pohode im dajú mikroplat, to je ako bonus.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Uto 09.01.2018 23:51

Nemyslim si
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa