Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Nezamestnaní absolventi

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Nezamestnaní absolventi

Poslaťod gaya » Str 01.07.2009 20:36

Túto tému zakladám, lebo som neskutočne nahnevaná na slovenský systém.

Pri dnešnej návšteve úradu práce som sa slečny opýtala, že nech mi vysvetlí, že z čoho mám žiť, keď nedostanem ani cent od sociálky. Nemám na ňu nárok, pretože som ešte nikde nepracovala, ale ako mám niekde pracovať keď štát podkopáva nohy živnostníkom a podnikateľom a zvyšuje odvody a oni preto nikto nechce nikoho prijímať. Príspevok v hmotnej núdzi mi neuznajú, lebo mama je podnikateľka a kebyže ma nepodporuje ona a priateľ, tak si akurát tak môžem pískať.

Nie som rasista, ale zaujímalo by ma, že ako je možné, že naši milí zákonom chránení rómski spoluobčania tiež nikde nikdy nepracovali a dostávajú kopec peňazí.

Takže táto téma je pre všetkých absolventov a iných nezamestnaných čo sú nahnevaní na náš systém.
Chovateľská stanica plemien: Cane Corso a Chihuahua- Devil in the House

WWW.DITH.SK
gaya
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Nezamestnaní absolventi

Poslaťod Iwka » Str 01.07.2009 20:46

zaujimavy clanok a uplne s nim suhlasim

http://texty.vychytane.sk/p/206/diskriminacia-bielych.html
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod silvia123 » Str 01.07.2009 20:53

Pripajam sa :yes: :yes: A hoci mam uznanych 18 praxe, nedostavam od statu (uradu prace ) ziadnu podporu ani davky bo som nemala odpracovane 4 roky po materskej dovolenke. Nestihla som to lebo dcera zistili cukrovku a mna vykopli z roboty (ze aby som mala viac casu na dceru) asi zabudli ze to ma na cely zivot a z niecoho zit musime. Takze ohrozenou skupinou sa mozes stat zo dna na den. Len niektori obcania davky beru a beru....
silvia123
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod VikThor » Str 01.07.2009 21:01

gaya píše:Túto tému zakladám, lebo som neskutočne nahnevaná na slovenský systém.

Trošku na odľahčenie taký vtipno-trpka realita, je to síce po česky ale vystihuje to ako je aj u nás všetko postavené na hlavu. A je toho aj síce dosť veľa ale oplatí sa prečítať.

Díky státe, díky vládo....

Bydlíme se ženou, která je na mateřské, a malým dítětem v menším okresním městě 120 km od Prahy ve zděděném rodinném domku. Ještě nedávno jsem pracoval jako systémový analytik u místního výrobce telekomunikačního softwaru, vydělával jsem na náš region slušné peníze, žena dostávala mateřskou a docela hezky a spokojeně jsme si žili. Vydělával jsem 15 000 čistého, žena má mateřskou 3 630, za 18 630 korun se u nás dá slušně žít.

Shodou různých okolností můj zaměstnavatel zkrachoval. Nepříjemné... Slušnou práci u nás neseženu a tak jsem se rozhodl hledat v Praze. Našel jsem si práci hned, jsem profík v oboru, plat je slušný - 38 tisíc. Na denní dojíždění to ovšem není, takže si musím pronajmout byt a domů jezdit jen na víkendy a jedenkrát v průběhu týdne, když je třeba ženě pomoci, a taky aby nebyla pořád s dítětem sama. Samozřejmě něco stojí stravování v Praze, máme sice stravenky a žena mi dává jídlo sebou, ale stejně se nevyhnu občas nějaké restauraci. Ale práce mně baví, mám skvělé výsledky, firma je se mnou velmi spokojená a daří se nám.

Pracuji v Praze už měsíc a půl a přišla první výplata - 26 600
korun na dlaň. Z toho okamžitě vypláznu 10 000 korun za pronájem garsonky na Jižním městě. Ještě za vodu, plyn, internet (tedy výpalné Telecomu) 2000. Soukromě najedu domů a zpět 1 920 km, což mně stojí jen na benzínu 4 800. Za různé další nutné pražské poplatky, které bych doma neměl, vydám asi tisícovku. Počítám, počítám.... Jsem blázen, abych tady makal celý týden bez rodiny za 8 800? Moje žena bere mateřskou 3 630, náš společný příjem je tedy 12 430 korun. Jak s tím vyžít? Naše životní úroveň upadá.

Dávám výpověď, odjíždím domů a přihlašuji se na Úřad práce. Moje
odměna činí 10 800 korun za celodenní hraní s dcerou. Protože se večer nudím, skládám známým pécéčka. Udělám tak jedno týdně. Na každém vydělám asi 2 000, tedy 8 000 měsíčně na ruku. Uvažoval jsem, že si zřídím ŽL a začnu se tím živit. Tak jsem zašel na úřad. Paní mi vysvětlila, že musím platit minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění, dohromady asi 3 000 za měsíc. Minimální daň mi ukousne minimálně 840 korun měsíčně. Počítám, počítám... Z mých vydělaných 8 000 mi tedy zůstane 4 160. Polovina? Paní, nechte si ten formulář...

Podnikám dál na černo, neplatím nic, zdravotní za mne platí stát
a sociální pojištění nikdo. Stejně je k ničemu. Dostávám 10 800 od Úřadu práce, 8 000 za služby přátelům, manželka 3 630, takže náš celkový příjem do rodiny je 22 430. Naše životní úroveň se rapidně zvedla, letos v létě si konečně dovolíme dovolenou u moře a v
zimě lyžování v Alpách. Minulý měsíc jsme si vyřídili sociální příplatek na bydlení a na dopravu MHD, dcera má atopický ekzém a manželka ji musí vozit k lékaři. To udělá 3000 měsíčně, vyděláváme už 25 430 čistého a koupili jsme si hezkou Fabii na leasing.

A hodná paní na úřadě slíbila, že nám příplatek doplatí za rok
nazpět: potřebuji nové lyže a manželka si vyhlédla kožíšek. Těšíme se, až manželce zvednou mateřskou na 7000, možná bychom si pořídili druhé dítě a koupili nové, lepší, zahraniční auto, ten leasing z těch 35 800 čistého lehce utáhneme. Jednou za půl roku se nechám na chvíli zaměstnat a pak hurá znovu na ÚP. No, nějak ten měsíc vždycky přežiju....To víte, už jsem si zvykl na svůj denní režim: v 10 ráno žena zajde pro rohlíčky do pekárny, po cestě mi koupí noviny (samé potěšitelné zprávy!), pak si chvíli hraji s dcerou a vyrazíme někam na výlet, podle počasí - do přírody, na koupaliště, na běžky, do aquaparku. Jen mně občas přepadá splín a pak mne trochu mrzí, že moje dvě
vysoké školy, inteligence i schopnosti nejsou využity. Nemělo by to mrzet i tu paní na Úřadě? Ale brzy mně to přejde, vždyť se máme tak dobře a já nejsem nevděčný!

Když se vrátíme z výletu, potkám občas kluky z bývalé práce a
pozvu je na pivo. Jsou furt nespokojení, což chápu. Makají a stále jim
nestačí peníze. A přitom je to tak jednoduché...

Díky státe, díky vládo!
Miluji tuhle zem !!!
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod gaya » Str 01.07.2009 21:02

moja mama ich vola zakonom chraneni.....a tiez sa mala velmo tazko lebo ma vychovavala sama a nezavidim ti tu situaciu

a ten clanok je super

WWW.DITH.SK
gaya
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Str 01.07.2009 21:07

gaya to este stale plati, ze do 25 rokov patris "pod rodicov"? blbe no
mne sa stalo, ze mamci nedosli pridavky, ked som mala 26 rokov, a vtedy sme zistili, ze uz rok som mohla od statu poberat prachy.. ze mas taku moznost, to ti nepovedia, ale ze by si brala prachy navyse a teda neda sa, to ti velmi radi pripomenu

ale aspon mozes zarabat na brigadach bez obmedzenia
gone (421 to go)
<-- mail, FB
Mackie
Multišampión

Poslaťod gaya » Str 01.07.2009 21:10

no ja ked som sa bola zapisat na urade tak ma hned poslali aj na socialku ze si mam odhlasit rodinne pridavky

WWW.DITH.SK
gaya
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod zeane » Str 01.07.2009 21:10

:ua: nie, pod rodičov podľa nášho štátu patríš kým s nimi bývaš... Takže aj keby si mala holú r*ť a bývala s rodičmi majúcimi nejaký ten príjem - trebárs dôchodok, tak zabudni a pískaj si so sociálnymi príspevkami :ua:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod gaya » Str 01.07.2009 21:16

no ja tam mam stale trvaly pobyt, takze si mozem piskotat

WWW.DITH.SK
gaya
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod elienka » Str 01.07.2009 21:32

Gaya, je mi ťa ľúto ale týmto sme si prešli všetci (teda tí akože mladší). Kým môj o 2 roky starší brat po skončení školy ešte mohol poberať aspoň sociálku nejakých 1600 korún (na ktoré sa vykašlal, že je to pod jeho úroveň), ja som už takú možnosť nemala. Tento štát mi ešte nikdy nič nedal, odišli sme do zahraničia, našetrili sme si na domček a prerábku. Teraz sme v situácii, že zúri kríza, ja som doma a akože podnikám (moc to nejde, moje príjmy sú smiešne), manželovi hrozí, že môže prísť o prácu (a tie prímy už tiež nie sú čo bývali). Chyba je však tá, že ani jeden nemáme odrobenné tie 4 roky na podporu. Takže ak manžel príde o prácu, tak sme nahraní.
Kamoš mal odrobených viac ako 4 roky, mal dobrý plat, tak podpora mu vyšla taká, že si kľudne užíval doma a bral lepšie prachy ako je náš rodinný rozpočet.
Takže gaya, hlavu hore, keď si na úrade práce, tak aspoň za teba platia zdravotku a zožeň si aspoň nejakú brigádu. Oficiálne môžeš zarobiť 131,65€ ak si na úrade práce, aby ťa nevyradili z evidencie. Ak ťa vyradia, tak si budeš platiť zdravotku sama to je cca 26€.
Na takéto polená pod nohy od štátu si začínam pomaly zvykať. Najviac ma dorazilo, že ak žena, ktorá má rodičovský príspevok sa zamestná na trvalý pracovný pomer, tak jej tú dávku skrátia na štvrtinu. Tomuto sa hovorí podpora mladých rodín. Väčšinou sa totiž zamestnajú mamičky, ktorým to nevychádza ani na hypotéku a štát im chce zobrať ešte aj to málo, čo im dáva.
O zvyšovaní rodinných prídavkov o 10 Sk raz za tri roky je asi aj škoda sa zmieňovať. Ktosi toto zvýšenie kedysi okomentoval, že sa môže rozhodnúť, či kúpi decku za toto kopček zmrzliny hneď, alebo radšej dva mesiace pošetria na nanuk :lol:
elienka
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Str 01.07.2009 21:58

Nie som rasista, ale zaujímalo by ma, že ako je možné, že naši milí zákonom chránení rómski spoluobčania tiež nikde nikdy nepracovali a dostávajú kopec peňazí.

Toto by zaujímalo aj mňa. Ako je možné, že dostávajú toľko podpory od štátu a tí, čo pracujú dostanú tak akurát veľké H?
Za všetko je poplatok. Všetko sa musí platiť štátu. Ale že práve tých, čo nič nerobia, platí štát, to nevychádzam z údivu
:pac:
Caesarik (14 r), Fergie (9 r), Aron (4 r)
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Str 01.07.2009 22:15

zeane píše::ua: nie, pod rodičov podľa nášho štátu patríš kým s nimi bývaš... Takže aj keby si mala holú r*ť a bývala s rodičmi majúcimi nejaký ten príjem - trebárs dôchodok, tak zabudni a pískaj si so sociálnymi príspevkami :ua:

blud
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/in ... C=1&id=142
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/in ... A9%20osoby
po 25ke uz je clovek posudzovany ako samostatna osoba a ma narok na socialne davky
gone (421 to go)
<-- mail, FB
Mackie
Multišampión

Poslaťod schnauzee » Str 01.07.2009 22:18

Mackie ma predbehla, presne to som chcela napisat. Ak mas cez 25, je jedno, kde byvas, mas narok na davku v hmotnej nudzi. Kamoska takto skoncila skolu a pobera tuto davku napriek tomu, ze byva s mamkou. A normalne oficialne.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod gaya » Str 01.07.2009 22:22

no tak super ked si do 3och rokov nenajdem robotu tak mam na nieco narok

WWW.DITH.SK
gaya
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod blackcat8885 » Pon 06.07.2009 21:03

Inak ja tiež o rok končím školu a tiež sa bojím toho že budem v situácii ako gaya a kopa iných absolventov.Celý náš systém je na :kak: tak mi ostáva len dúfať,že dovtedy niečo z brigád našetrím aby som mala aspon na základné veci pre psy ked budem bez práce :ua:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia