Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Aké auto?

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Aké auto?

Poslaťod lucik » Pia 22.02.2008 6:39

V najblizsej dobe uvazujem o kupe auta - samozrejme podstatnou podmienkou je priestor pre psa. Kym dovcera som bola presvedcena o tom, ze chcem vacsi 5-dverovy hatchback alebo combi, aby sa mi dozadu zmestili minimalne 2 velke psy (za velku ratam aj Gipsy), vcera ma sokla moja virtualna kamaratka, ze ona svoju psicu zasadne v kufri nevozi, pretoze jej chovatelke tak zabilo 3 psy - niekde do nej zozadu narazilo auto a vsetky 3 psy namieste mrtve. :plac: Takze som skonstatovala, ze to combi az take horuce nebude, ale aj keby som viezla psy na zadnych sedadlach, stale by bolo dobre mat nejaky plac aj pre batozinu..
Na co som zatial prisla:
ojazdene, max. rok vyroby 2000
5-dverove, najradsej hatchback alebo combi
do 180tis. Sk
najradsej nejakeho japonca, ak by bol europan, tak nie francuz (vraj sa im dost kazi elektronika)
benzin, 1.4 / 1.5 / max. 1.6
najlepsia by bola nejaka vyrazna farba, ale to je dost nepodstatne

moje tipy su zatial:
Toyota Yaris Verso 1.3 VVTi Luna (len to je 1.3),
Nissan Almera 1.5i 16V Comfort,
Suzuki Baleno Wagon 1.6 GLX, alebo
Ford Focus 1.6 16V Ambiente / Ford Focus 1.6 16V Zetec / Ford Focus 1.4 16V Ambiente

vsetky su vyhladane na http://www.autobazar.eu :smile:

Taaakze, pokial mate nejake tipy a napady, pripadne konkretne ponuky, ocenim, ak sem napisete, mozno to niekedy pomoze aj niekomu inemu. DAKUJEM
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: kupa auta

Poslaťod yetti » Pia 22.02.2008 6:46

mne a mojim malickostiam zatial postacuje Citroen Berlingo 1.6HDi :joint: pisem zatial, lebo tri psy este ano ale na stvrteho uz byde treba vacsie auto..... :lol:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Fraga » Pia 22.02.2008 7:32

Luuuuuuuuucccccccccciiiiiiiiiiiiiiiiik :heh: :heh: :heh: aj ja stem kúpiiiiiiť aftooooooo hihihi včera som to rozoberala s Bib to je ale náhodka nech sa trh trasie. :jupi: :aaa:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lucifer » Pia 22.02.2008 8:21

Fraga...a ja som si myslela, ze tento topic urcite zalozis Ty :no: Kedze si mi o myslienke auta vcera obsiahlo pisala v SS :aaa: No a Lucik...Presne kvoli tomu ja nevozim psov v kufri auta...Aj ked viem, ze stat sa moze hocico a hocikedy. Takisto do Teba moze niekto naburat zboku...Ale pre mna je tiez strasny des len pomyslenie na to, ze niekto to neubrzdi a nasije Ti to do kufra a ...A aki su frajeri ti, co vozia psov v tych specialnych vleckach za autom... :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Fraga » Pia 22.02.2008 8:45

hihi tak ja vozim bubulákov na zadnom :lol: ak prudko brzdím, čo chvala bohu tak často nie je tak sa maximálne skotúlajú dolu ale ak nam niekto našije do zadku sú chraní a ak do predku tak tiež chichi ešte viac ako panička :lol:

Hi hi Lucifer chi no jo aj s tebou som to rozoberala :lol: som zabudla :hi:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 22.02.2008 8:57

mymáme už druhú hondu. Honde vydrží motor, s ním nikdy nebol problém, ale naopak má slabšie nápravy. Pár razi sme odpálili čapy. No dobre, chodili sme s tým po tréne, ale aj tak.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kikula22 » Pia 22.02.2008 9:33

Ja vozím zajaca na zadnom sedadle ale stale s nim musi niekto sediet lebo on by sam neprezil. On sa tak rád z okna kuká ked ideme.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Van » Pia 22.02.2008 11:02

vozit na zadnom sedadle je ok, ale treba si uvedomit jednu vec, ze ak do teba niekto nabura tak silno, ze ti zdeformuje zadok (ak nemas trabanta) az tak, ze zabije psov v kufri, tak ta sila sposobi naraz, ktory hodi autom a ci mas psa v kufri alebo na zadnom sedadle, ohrozeny je tak ci tak. V kufri zmacknutim, na sedadle preletenim dopredu (ak nie je priputany), ci ohrozi aj teba a spolujazdca. Ak je priputany, hrozi mu zlomenia vazov, on nema opierku hlavy ako clovek a pas pre psa nesluzi na jeho ochranu, ale naochranu ludi v aute.
Dalej...kupujes auto na par rokov alebo na dlhsie? Planujes rodinu? Ak ano, kde budes vozit deti? Vsetci sa dozadu nezmestite. My tiez planujeme vymenu auta,no jedno viem uz teraz, psi (a budu min.3) budu v kufri a pre ich bezpecnost (zmacknutie) tam zrejme dam mrezu/klietku. Ludia to dost chvalia, ze to spevni auto, ak je kvalitna samozrejme a nie nejaky smejd. Batozina v lodi na streche a ludia normalne. Takto nejak si to predstavujem...kym nebudu deti, batozina a psi si podelia zadne sedadla a kufor :)

Este by to chcelo auto s vacsim vykonom. Citime to uz teraz, ze ked tahame na Donovaly nalozeni so psom a vecami na tyzden, tak to auticko ide miestami len vdaka sikovnosti vodica. Zato svokrovci maju dvojliter a ten taha o preteky. Dvojliter je uz dost vela, ale 1.4 co pisala lucik sa mi na nalozene auto psami zda malo. Nebudes jazdit predsa len po rovine. A aj na rovine je dobre, ked je auto trosku zivsie, najma pri predbiehani. Neznasam, kde ide predbiehat niekto a predbieha takmer rovnakou rychlostou ako ten, koho obieha. Obiehanie ma byt rychle a svizne pre bezpecnost posadky, co najmanej v proti smere.
Naposledy upravil Van dňa Pia 22.02.2008 11:04, celkovo upravené 1
Van
Hafan

Poslaťod Bibiana » Pia 22.02.2008 11:04

yetti píše:mne a mojim malickostiam zatial postacuje Citroen Berlingo 1.6HDi :joint: pisem zatial, lebo tri psy este ano ale na stvrteho uz byde treba vacsie auto..... :lol:

Taky tak :jop: Chceli sme Pikasa, ale vzhľadom na kapacitu kufra sme od neho rýchlo upustili :heh: A ešte máme dedka Renault Nevada, jooooj, to sa im prevážalo všetkým (dospelá AD, dospelá ND a tri štence ND :ha: )
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod lusy » Pia 22.02.2008 11:06

pri tejto teme ma napadlo ako som vidavala pani na Peugeote 206 CC, ktora vozi NO (zevraj ma 60 kil), 2 strednych a este jedneho maleho hafana.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bibiana » Pia 22.02.2008 11:07

Tak v CéCéčku sme sa aj my raz povozili (len vrámci skúšky) a poviem vám, že sa mu to hoodne pášilo, že všetko videl na ostro. Len bol problém keď zbadal zrazu mamu :heh: Chcel skákať von :lol:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Amaguk » Pia 22.02.2008 11:10

Van píše: Dvojliter je uz dost vela, ale 1.4 co pisala lucik sa mi na nalozene auto psami zda malo. Nebudes jazdit predsa len po rovine. A aj na rovine je dobre, ked je auto trosku zivsie, najma pri predbiehani. Neznasam, kde ide predbiehat niekto a predbieha takmer rovnakou rychlostou ako ten, koho obieha. Obiehanie ma byt rychle a svizne pre bezpecnost posadky, co najmanej v proti smere.

zavisi od znacky. My mame VW Polo 1.4 a v porovnani s inymi v tejto kubature je to zihaldo :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod loocky » Pia 22.02.2008 11:13

ja mam sice cavaliera, ale kupila som opel astra 1,4 16V r.v.2000 hatchback za 185000 a jemu sa tam strasne paci, lebo je to velke auto, na to, ze je to hatchback. a opel je opel. ine znacku by som nikdy nechcela.
loocky
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Van » Pia 22.02.2008 11:31

Amaguk píše:zavisi od znacky. My mame VW Polo 1.4 a v porovnani s inymi v tejto kubature je to zihaldo :smile:
hej, to je pravda...zalezi od znacky...alebo skor od koni pod kapotou :)
Van
Hafan

Poslaťod Tatiana » Pia 22.02.2008 12:57

my mame combi Fiat Marea,som spokojna psi sa tam zmestia aj deti,takze zatial neuvazujem o zlepseni aj ked som pozerala na prepravne voziky :ach: a mangel ma tahal radsej prec odtial :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia