Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

PC - "poradňa"

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: PC - "poradňa"

Poslaťod kives » Pon 16.07.2018 19:01

V sobotu trapas, bracha to zapol, pockal 15!!!! min (tolko trpezlivosti som nikdy nemala :-)), diplomaticky ma sprdol, ze som nenechala dobehnut aktualizaciu, a ta mrcha fachci. Predtym ten pako aspon vypisal, ze aktualizuje... A dalsi den som sa natahovala s dalsou kumulovanou...
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Noelle » Uto 17.07.2018 7:46

no tak tých 15 min. je ešte v pohode, mne robil tú aktualizáciu na 1803 celé doobedie a potom už nešiel :)

Ozaj, tento víkend mi strašne spomalil ntb, v kuse 100% cpu. Updatovala som bios (už 2.x mi to ponúklo za cca pol rok), potom nejaké ovládače (všetko mi ponúkol sw od hp). Ako mám zistiť, čo mi to spôsobuje ? Zľakla som sa prv nejakého mineru ale nič také podozrivé som nenašla a mám v prehliadačoch "no coin" doplnok, tak snáď (+ avast, ktorý mi napr. v práci zablokoval pár krát nejaké "ťažobné" pokusy - inak zaujímavé, že to bolo na stránkach náhradných dielov pre autá, čo by som fakt nečakala).
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Sob 21.07.2018 13:04

Pomoooc, som zúfalá z toho ntb.

Ako som písala o spomalení
- spomalili mi asi len VŠETKY prehliadače, dokonca aj také, ktoré som nepoužívala :oo:
- pri ostatných programoch som si nevšimla nejaké spomalenie, okrem toho, že asi po týždni tohoto spomalenia všeobecne mi nejako pomaly reagoval počítač na napr. klávesnicu alebo myš - klikla som na niečo a zareagovalo to až po niekoľkých sekundách, občas niečo zamrzlo - ovládacie panely, nastavenia, napr. taký excel sa mi zdá, že funguje v normále (toto spomalenie ostatných činností okrem prehliadačov zmizlo po obnove z bodu obnovenia, ktoré som robila včera)

neviem prísť na to:
1. čo je príčinou
2. ako to napraviť

ad 1. v rovnakom čase som aktualizovala bios aj nejaké drivery, ale môe to byť možno aj v niečom úplne inom, kontrolovala som čo som vedela napr. minery, vírusy, roolkity, konflikt driverov, doplnky prehliadačov (i keď myslím, že v doplnkoch to nebude, lebo v chrome, ktorý nepoužívam, mám iba jeden doplnok a aj tak bol spomalený), rýchlosť internetu, s routerom som nič nerobila a ten neviem aj tak skontrolovať, lebo neviem, čo ...
ad 2. mala som iba JEDEN bod obnovenia - lebo od počiatku tam bol nastavený strašne malý priestory na body obnovenia, takže úplne zle, mala som iba bod obnovenia, ktorý mi moc nepomohol, zdalo sa mi, že sa prehliadače zrýchlili ale dnes ráno to zase akokeby bolo po starom (prehliadače)

NEVIEM prísť na to, v čom to môže byť, už som skoro spustila recovery na pôvodné nastavenia lenže:
A) ntb som kúpila už s windowsom a neviem či musím stiahnuť win z netu a tak inštalovať, či v tom recovery (je tam nejaký adresár winre) je už pripravený win a tiež neviem že keĎ použijem to sériové číslo aké vidím v systéme tak mi to fakt pôjde, predpokladám, že tam je nejaká multilicencia čo majú predajcovia alebo čo a ešte sa mi nikdy nestalo, že by som nemala normálne sériové číslo niekde na nálepke, takže som si neni istá ako by to dopadlo
B) neviem, čo vlastne to recovery - je tam viac možností - vlastne robí, čo mi zmizne a čo ostane, tak sa toho bojím

Asi sa pustím do nejakej preinštalácie windows 10, vie mi niekto poradiť ako na to, aby nezmizli súbory USERS ? Ostatné "osobné" súbory mám na cloude, či je lepšie to USERS skopírovať ? je toho veľa

Síce som win už pár krát preinštalovávala, ale aj tak si nepamätám, čo všetko zmizne.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Sob 21.07.2018 14:35

upozornenie: všetko, čo píšem, je z vlastnej skúsenosti. naposledy som to robila v roku 2016 a so systémom Windows Vista, takže ak odvtedy veci pokročili, uveďte ma na pravú mieru. koniec upozornenia.

ak použiješ recovery možnosti, ktoré ti ponúka už nainštalovaný windows, nemala by si potrebovať riešiť ďalšiu licenciu ani nič, mal by to byť presne ten istý win, ktorý máš teraz (teda ak si neupdateovala OS) – respektíve s ktorým si PC kúpila.

ide vlastne o vrátenie do továrenského nastavenia, čiže všetky updatey a security patche a nainštalované programy a osobné súbory odídu, a keď sa ti to podarí win nainštalovať, prvé, čo urobí, bude, že stiahne znova všetky aktualizácie a bude sa chcieť reštartovať :heh:

veci zo zložky users si určite zálohuj, z osobných súborov ti pôjde všetko preč. taktiež app data (nastavenie browserov a záložky, brushe vo photoshope, vlastné užívateľské panely vo worde, história skypového chatu a tak, obvykle ide o skryté systémové súbory), vlastne pôjde všetko preč. predstav si PC v prvý deň, keď si ho kúpila – tak taký bude. vrátane všetkého bloatwareu, ktorý si v prvý deň prácne odinštalovala :heh:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Sob 21.07.2018 14:44

no dobre :lol: idem kopírovať USERS celý, nechce sa mi pickať s jednotlivými vecami, čo tam potrebujem, skopírujem všetko a potom to budem hľada.

Pamätám si tiež, že keď som doniesla ntb, tak som medzi prvými inštalovala tlač do pdf a stráááášne dlho som sa s tým serkala, elbo mi to stále vyhodzovalo chybu, na iných pc mi to nikdy nerobilo problém, tak dúfam si spomeniem čo som to s tým nakoniec porobila aby to fungovalo.

Ešte si musím spomenúť, čo som tam riešila čo mi nešlo (ale na to je dobré toto fórum, lebo som to sem určite písala :heh: )

Večer sa do toho pustím, lebo ešte musím porobiť pár vecí, keby to náhodou nefungovalo :lol:

Veci mimo adresárov windows, users mi ale ostanú, nie ? lebo to nemám kde kopírovať, len na tento ntb do iného adresára, teda aspoň vo win xp to tak fungovalo, že iba nejaké windowsácke veci sa pomazali, resp. sa vytvoril adresár tuším win.old ? či sa mýlim, už sa mi to pletie z inými windowsami
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Sob 21.07.2018 15:39

myslíš? mne sa vidí že odíde všetko. ale tak skús ak si trúfaš :ha:

users nemusí stačiť – väčšina systémových nastavení je možno tam, ale skrytá zložka app data myslím nie... radšej to checkni (ja nemám pri sebe pc).
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Sob 21.07.2018 15:53

no preinštalácia win rozhodne nemazala iné adresáre, iba čo patrili k windowsu ako systému a users adresár + nejaké pomocné mimo windows adresára, len čo urobí to recovery, tak to neviem, by ma piclo, kebyže mi to vymazalo ntb, mám tam plno vecí k wordpressu. Marí sa mi, že mi to včera niekde ponúkalo niečo v zmysle ponechať osobné súbory a vymazať všetko, no ešte to pozriem na stránke hp, či ta niečo nepíšu, že čo to ten ich nástroj robí.
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Sob 21.07.2018 22:38

tak, 3x som skúšala Obnovu na výrobné nastavenia so zachovaním osobných súborov a 3x chyba asi po hodine čakania :ua:
aj som odinštalovala antivir, aj vypla net, už mi nenapadá, čo by som mohla ovplyvniť, tak neviem, čo s tým.

Všetky ostatné možnosti mažú celý disk.

Dnes už nemám síl ... :plac:
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Voľná Diskusia