Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

PC - "poradňa"

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: PC - "poradňa"

Poslaťod Aris » Ned 11.03.2018 18:06

Problém vyriešený, neišlo to otvoriť ani cez Daemon tools ani vypáliť na CD, aj keď mi to poradilo viacero ľudí. Nakoniec som našla program VESTA a cez to ide. Možno som mala dodať, že sa jedná o chemické štruktúry :angel:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Aris » Uto 08.05.2018 18:11

Môj ntb oficiálne zomrel a preto rýchlo hľadám náhradu. Nemáme doma žiadny iný notebook ani počítač, čiže to bude jediný v našej domácnosti. Potrebujem ho na veci do školy, okrem bežných office veci robím aj vo všelijakých programoch. Taktiež úprava fotiek a proste take bežne veci. Tiež by bolo fajn ak by zvládol dva operačné systémy. Vybrala som predbežne tento https://www.mall.sk/notebooky/dell-insp ... 67-n2-711w . Je síce trochu nad rozpočet, ale nejak by som to poskladala. Je to dobrá voľba? Ja sa absolútne nevyznám do notebookov a nemám sa ani koho spýtať.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lenli » Str 09.05.2018 8:12

Aris neviem ako velky disk potrebujes, ale radsej by som isla do SSD disku - je mensi, ale na PC to poznas rychlostne. A kludne by ti stacila aj i5 procesor, tam by si vedela usetrit.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Str 09.05.2018 9:06

Ďakujem, pozriem. :jop:
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Str 09.05.2018 9:11

Pripadne aj kombinacia SSD + HDD nie je zla volba (SSD pre system, HDD pre data)...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod lenli » Str 09.05.2018 10:01

Aris - ako inspiracia:
tvoj model ale verzia s ssd: https://www.dell-shop.sk/dell-inspiron- ... 67-n2-713s

Lacnejsia varianta s 8gb ram a i5: https://www.dell-shop.sk/dell-vostro-15-3578-3578-3140
Tento podporuje 16gb ram takze by sa to dalo doplnit kebyze nestaci.

To je len narychlo co som nasla. Podla modelove cisla sa da pohladat ci nemaju nizsiu cenu este.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 09.05.2018 19:04

Mňa už asi z tých win aktualizácii fakt drbne. Včera sa mi aktualizoval win na nejaký 18xx nepamätám si aké číslo (robil to pol dňa). Potom večer znovu zase niečo aktualizoval ntb. Dnes zapnem ... A NIČ, TMA. Vidím logo HP, potom sa len točí kolečko a točí a točí. Aké som mala nervy.

Tak reštartuje po asi pol hodke čakania (medzi tým som začala skartovať niečo a už mi nejde ani skartovačka :aaa:, asi sa prehriala ), že však to snáď už fakt asi nič nerobí, len kolečkuje, tak som reštartovala zopár krát s nervami. Potom s ami podarilo spustiť nejako (packaním po všetkých F klávesách) recovery. Lenže neviem prečo na mojom NTB mi proste to recovery nikdy nefunguje ( inak ani bod obnovenia nikdy nejde vrátiť, nechápem prečo). Tak skúšam všetky možné možnosti v recovery, nakoniec som skúsila vrátenie na predošlú vez. win a podarilo sa.

Tak a teraz...máte niekto tiež problém s touto poslednou aktualizáciou ? Neviem, či to bolo 1803 alebo 1809 alebo tak nejak. Akože fakt nemám čo na robote, len riešiť windows ? Okrem toho mi včera nešiel antivir, musela som ho odinštalovať a znova naištalovať. Jááááj, ako by som do niečoho kopla.

A ozaj, ako si urobím nejakú zálohu na DVD, na takého prípady ? Lebo som už niečo skúšala pri predošlej aktualizácii, ktorú som tiež týždeň riešila a nič mi nefungovalo.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod lenli » Str 09.05.2018 21:23

Na dvd tolko toho nedas. Ja pouzivam Macrium a sklonujem si disk na externy disk potom co nahodim windows a vsetky aplikacie. Ked sa nieco po* tak vlozim dvd alebo bootnem z kluca macrium a necham ho z klonu znova obnovit disk. Subory synchronizujem s NASkom automaticky, takze tie iba stiahnem z NASka a je to. Sice to zabere nejaku tu hodinku ale pridem o minimum.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 10.05.2018 7:25

A moje lenovo ide zase do servisu :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 11.05.2018 7:58

stiahla som aktualizáciu na win10 a odišli mi niektoré ovládače, medzi inými aj zvuk. ručne som to nerobila asi od win 3.1.. stiahla som si driver easy, ale asi až také easy to nebude, lebo mi to síce stiahlo driver, ale keď ho chcem automaticky nainštalovať, mi otvára umiestnenie súborov. medzi niektorými ani nie sú exe súbory. čo s tým? pri zvukovke zhodou okolností aj sú. ale keď kliknem, nič sa nedeje. zase raz im niečo vyšlo, ešte že mi funguje klávesnica a myš :hmm: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pia 11.05.2018 8:07

:aaa: inštalovala sa mi tá nová veľká aktualizácia na 5 PC (doma aj v robote) a všade problém ? už dva dni nič iné neriešim. Samé si to všeličo odinštalováva (antivirusy a nejaké iné programy). Milujem win aktualizácie :jupi:
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 11.05.2018 8:09

Sa pridam, mne prestala fungovat starucka bezdratova mys... Teda funguje, maximalne vsak 15cm od vysielaca :pac: Milovana moja, take uz asi nevyrabaju s dokovatelnou stanicou, v zivote som tam nemenila baterky a to ma hmm, no 7 rokov urcite :heh: A takto mi ju, ech, nemam slov :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 11.05.2018 8:10

no, doma na notebooku som to dosťahovala ráno. sa teším na večerné druhé kolo.
edit: nakoniec po x márnych pokusoch, odinštalované, reštart a ten debil si to stiahol sám :pac: . pomooc.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 16.05.2018 16:40

Potrebujem poskladat novu zostavu na domace PC. Nerobili sme to uz roky, naposledy sme si poskladali nieco vyssej rady a doteraz mi to ako tak stacilo, aj ked ma to zralo uz posledne 2 roky stale nahanat priestor a pamat :ha: Stale sa to opati vyskladat alebo radsej kupit nieco vcelku?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lenli » Str 16.05.2018 17:04

Cenovo cca rovnako akurat ze za tu istu cenu vo vyskladanom mozes mat kvalitnejsie diely. Aspon teda mne to tak vychadza pre zostavy co som robila.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia