Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

PC - "poradňa"

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: PC - "poradňa"

Poslaťod clupko » Str 03.05.2017 16:00

chapem, ale obavam sa, ze s tym nic nespravis. ked si to niekto bude chciet skopirovat aj napriek tvojmu zelaniu, tak prinajhorsom si spravi screenshot a hotovo, to neobides tym, ze zrusis moznost kopirovania textu.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod lenli » Str 03.05.2017 16:04

Aris, skus dat Review zalozka->Protect->Restrict editing a v Editing restriciton nastav Filling in forms. Nasledne stlac Start Enforcing Protection a vypyta si to heslo. Zadaj heslo a word uloz. Zavri a znova otvor - nemalo by ist ani editovat ani kopirovat. Prepac ale mam anglicky word, tak netusim ze ako to do slovenciny prelozili konkretne, tak snad sa zorientujes.

Ale ano stale to mozu ako obazok skopirovat ale tak zas ak ide o veci do skoly co by niekto chcel odovzdavat tak ako obrazok textu mu to neuznaju. Ale sikovny ludia si vedia aj s takym poradit, ale zas treba fakt urcitu mieru sikovnosti preukazat a dat si s tym namahu - nie je to uz len copy paste.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 03.05.2017 16:18

Offtopic: neviem si predstavit, ze by si ucitelia nevsimli duplikat, zvlast ked studentov nie je v rocniku tak vela. tiez dufam, ze by nikto nemal tu drzost si na vysokej skole skopirovat niekoho ineho pracu a odovzdat copypaste... snad.
ale ked ide o nejake poznamky alebo take nieco :nwm: kebyze velmi chcem, aj screenshoty su mi dobre, vsak to si lahko prekonvertujem na text.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Str 03.05.2017 16:44

Ďakujem, skúsim :smile:
Offtopic: Tak ono ide napríklad o výpočty, prípadne o grafy, ktoré vo výsledku máme všetci rovnaké. A práve napísať výpočty/spraviť tie grafy zaberie najviac času. Nemala by som s tým problém kebyže to občas niekto aj mne posunie, ale to už nie je ochotní nikto :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 18.05.2017 14:28

Sa mi vratil komp zo servisu. "Len zlomeny kablik". Napriek tomu mi to rachli do tovarenskeho nastavenia :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 18.05.2017 17:19

A aby toho nebolo malo, zmizla krabica s original fakturou a jeho nabijackou. Z domu. Nik netusi, co sa s nou stalo. Takze toto bola posledna reklamacia toho kompu, hoc bol kupovany na vianoce :prd: Sa mi sniva. Mne sa tak dari v poslednej dobe ako nikomu...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 25.10.2017 15:43

baby, potrebujem kúpiť notebook, ale s takýmito "parametrami" :lol: :

1. čo najlacnejší (musím na splátky, lebo nemám toľko cash) - takže hej, alza a pod.
2. potrebujem na ňom robiť hlavne:
- vo wordpresse t.j. na nete,
- potom nejakú grafiku (nie photoshop, jednoduchšie, v rôznych prg),
- a potom klasiky - vytvárať pdf, sychronizácia google drive, evernote, excel, toť asi vsjo
3. neviem aký procesor, značku nb, ram, disk, asi radšej matná obrazovka, dlhá výdrž batérie - robím hlavne v posteli :hi:
4. predbežne pozerám: procesor typ i5, disk ssd (stačí 128 teoreticky), ram som chcela 8 ale v tej cene skôr bude iba 4 gb, full hd
5. monitor 15 resp 15,6", menší nie, väčší už je mimo mojej ceny

takže: akú značku, či by mi stačil aj slabší procesor a pod., proste potrebujem čo najlacnejšie, ale zase nie na úkor toho, že už bude totálne ZA horizontom, a pri práci ma picne (inak toto je moja slabosť, neznášam akokoľvek čakať pri pc), tak cca 400 evri dúfam, že v rámci vianoc naškrabem nejakú akontáciu aspoň 100 a zvyšok na splátky.

Dajte nejaký typ do placu (nie do plaču :heh: ).

Z tu riešených značiek asi nechcem Lenovo.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod lenli » Str 25.10.2017 16:07

Noele zla skusenost s Lenovo?

Inak teda pri tvojich parametroch co sa tyka lahkej grafiky, tak zalezi co konkretne ale aj i3 by stacila a s nou a ssd by som to videla niekde od 470 Eur a vyssie realne. Inak teda lenovo je fajne rozoberatelne doma - disk sa dodatocne za ssd vymenit a ram doplnit z 4 na 8, ale ano Lenovo ma pri nizsich triedach aj nestastne kusy, ale ked to porovnam s acermi tak tak su lenova dobre. Pri tejto cene ak nie Lenovo, Acer neodporucam, tak zostava viacmenej len Asus a mozno HP (uz som nemala dlhsie skusenost tak neviem ako su na tom teraz kvalitativne v tejto cenovej urovni).

Inak teda aj ked lenovo nechces tak take Lenovo IdeaPad 320-15ISK (Intel Core i3-6006U / 4GB / 128GB SSD / 15.6" FHD / Intel HD Graphics 520 / noDVD / CR 4v1 / LAN / 2cell / W10 / 2r) mas za 479 Eur. Za rovnaku cenu s cca rovnakymi paramtrami a navyse DVD mechanikou dostanes aj HP 250 G6 . U Lenova ak by si priplatila 50 Eur tak mas 6GB RAM a 256 GB SSD disk. Asus s porovnatelnymi parametrami ako to lenovo za 479 mas za 599 Eur. Mozno takyto prehlad trosku pomoze :no:
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 25.10.2017 16:18

No to Lenovo nie, lebo tu všetci píšete, že reklamácie a počula som, že keď lenovo tak len tie drahšie.

Jáj a spomenula som si, že tuším lenovo má malú výdrž batérie

Ja som pozerala napr. toto

https://www.hej.sk/notebook-hp-255-g6-1xn59ea-cierny/
https://www.hej.sk/notebook-acer-aspire ... rny-biely/
https://www.hej.sk/notebook-acer-aspire ... 04-cierny/

teraz pozerám, že mi to fakt nedáva i5 v tej cene, som asi kukala zle

ja totiž neviem posúdiť GHz v NB, napr. taký +- 2 GHz v PC mi príde strašne málo, ale v NB je to ako ?
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod lenli » Str 25.10.2017 16:34

ja totiž neviem posúdiť GHz v NB, napr. taký +- 2 GHz v PC mi príde strašne málo, ale v NB je to ako ?

Je to rovnake, ale Ghz nie su vsetko ked porovnavas procesory. Mas tam pamate, pocet jadier, spotrebu, atd.

To HP z heju ma AMD procesor a nie Intel - ja by som sla v pripade notebooku urcite do intelu. V pripade hracskeho PC by som sa poobzerala po AMD. A ked sa bojis reklamacie u Lenova, tak Acer ani radsej nekukaj. Inak teda moja skusenost, lebo tu na fore sa riesia problemy ak niekto problem nema tak tu vacsinou nepise :angel: - mame v rodine 3 lenova cca 550 Eur, jedno 400 Eur a jeden Acer okolo 600 Eur. 400 Eur lenovo bola na reklamacii (odisiel disk, bez problemov vymenili), Acer ten uz bol v servise 2x a znova vyzera ze mu nieco je (toto neni prvy acer ale teda mozno mam len ja stastie na same chybove kusy :ua: ). Zvysne lenova fachcia bez problemov. Ono pri tychto nizkych cenach sa hold setri a kvalita je aka je a je to naozaj o stasti.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 25.10.2017 16:39

aha, tak budem kukať podľa tvojich inštrukciíí :yes:
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod hewča » Str 25.10.2017 17:09

Ja mam Lenovo za 350, ale asi som vychytala ten vadny kus, lebo co ten stvara :lol:
o konstrukcii ani nehovorim

ale nevyberala ( a neplatila) som si ho ja, takze som to velmi ovplyvnit nevedela
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Ned 05.11.2017 16:30

Zevraj moja IP adresa ( trnavská, kde som týždeň nebola) je na čiernej listine a nejde mi prispievať na fórum. Čo s tým?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Uto 21.11.2017 21:04

tak nakoniec som kúpila tento https://www.hej.sk/notebook-hp-15-bw027 ... bcm-biely/

a cena sa mi zadarila cez rôzne zľavy 340,- evri, už na ňom fičíííím :lol:
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod lenli » Uto 21.11.2017 21:18

Noelle píše:tak nakoniec som kúpila tento https://www.hej.sk/notebook-hp-15-bw027 ... bcm-biely/

a cena sa mi zadarila cez rôzne zľavy 340,- evri, už na ňom fičíííím :lol:

Tak nech dlho sluzi :jop:
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia