Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

PC - "poradňa"

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: PC - "poradňa"

Poslaťod Lindchen » Pia 01.12.2017 11:54

Prekladám elementy grafického zobrazenia, tzv. box-and-whisker chart a jediný návrh, čo padol, bol škatuľový graf s fúzami :haha: :haha: . (ono je to údajne real názov, ale tie fúzy sa mi tam moc nezdajú)
Nemci používajú miesto fúzov tykadlá :ach: .

Nie je tu niekto odborník v exceli a nevedel by ako sa prekladá lower a upper whisker?

Obrázok
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod martin_s » Pia 01.12.2017 12:06

martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Uto 16.01.2018 21:02

tak už som tu zas :ua:

môj nový nb sa začal samovoľne reštartovať a aj starý pc (6 ročný) sa začal reštartovať :plac:

nebude to tá AMD chyba čo teraz sa píše, že AMD dodalo Mrkvosoftu zlé podklady. Tož nevím. Ja len že oba PC majú procesory AMD.

Inak na novom NB som skúmala, že čo sa dialo 19.12., keď sa 1.x vyskytla kritická chyba v Eventlogu (ale vtedy sa ešte nereštartoval), pozerala som,
či som niečo neinštalovala - NIE,
či sa mi neupdateoval nejaký driver - NIE,
či nebola aktualizácia WIN - NIE,
pozerala som záznam súborov na disku, čo sa vtedy dialo. Našla dom v program files nejaké adresáre z toho dňa, ale neboli to moje programy, ale nejaké akokeby systémové veci, takže som to nevedela identifikovať,

ale teraz som pozerala zmeny HW a našla som v ten deň v Procesore - v ovládači, že "zariadenie sa migrovalo", čo to presne znamená ? Bol tam nejaký update, ktorý nevidím v historii aktualizácii ?

Urobila som si aj výpis dump súboru a je tam chyba 0x00000124, v module AuthenticAMD, process name: System, failure bucket id: 0x124 authenticamd processor bus prv, atd atd. Mne to ništ nehovorí ale :ach: . Ja len tuším, že dačo s procesorom, alebo iný hw ? Skontrolovala som RAM a HDD, ništ nenašla diagnostika. Sere ma to, že mi to robí aj nový nb, v starom pc by som sa až tak nedivila, len mi to je podozrivé, že v oboch to teraz začalo robiť.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pia 19.01.2018 16:05

Tak ništ ?

No tak si odpoviem zase sama :lol:

Včera som odinštalovala aktualizáciu č. KB-4056892, ktorá to mala spôsobovať (problémy s procesormi AMD) a zatiaľ od včera žiaden reštart. Tak snáď mi to pomohlo :ach:
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod janajka » Pia 19.01.2018 21:12

Ja si tiez tak podobne odpoviem sama v mobiloch. :heh:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Sob 20.01.2018 22:47

ja by som rada nejake rady, aky program namiesto PICASA. dlhe roky ho pouzivam, uz ani neexistuje, ale je nieco lepsie?
potrebujem nieco rychle a prakticke.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Sob 20.01.2018 23:05

Myslíš picasu od googlu?
Noelle
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Sob 20.01.2018 23:07

hej, ja ho sice mam, verziu spred x rokov, ale ze ci je nieco novsie, svieznejsie?
Naposledy upravil Silvuch dňa Sob 20.01.2018 23:18, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Sob 20.01.2018 23:17

Ja to tiez mam instalovane, posledne, co sa dalo, lebo nenasla som nic na rychle úpravy. Nahrady co som skusala neboli take "na jeden klik" ako picasa, takže ju zatiaľ pouzivam. Ked mam chut, tak este ppuzijem na mobile snapseed, ten je vyborny, ale na mobile, kde prd vidis. Ostatne a la photoshop su zdlhavejsie a pouzivam to ked chcem nieco zložitejšie, skoda tej picasy, lebo na take bleskové upravy bola fakt super. Ale je pravda, ze asi tak rok som ziadnu nahradu nehladala, tak mozno...
Noelle
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 22.01.2018 8:46

Aj ja pouzivam uz dlho neaktualizovany Zoombrowser (ich imagebrowser ako nasledovnik je uplny totalny prepadak), pretoze ma moznost radenia fotiek podla datumu ich nasnimania... Takze som rychlo preklikavala na dovolenkove dni napr. Tiez som sa snazila najst nahradu a nic som zatial nenasla :ua: Takze ak by ste nieco nasli, tak dajte vediet. Ja totiz zoombrowser na novsi system uz nenainstalujem a caka ma to, takpovediac mi to klepe na rameno uz zo 2 roky :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hisham » Pon 22.01.2018 9:10

Tiez som fanusik Picasy. Pozerala som si hadam pred pol rokom na nete nejake nahrady, aj som si nainstalovala zo tri programy, ale vsetko stalo za prd :ua:
Hakuna matata.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod janajka » Pon 22.01.2018 12:07

A preco vlastne stopli oblubenu picasu? A neprisli s nicim inym?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Pon 29.01.2018 19:47

ked mam nieco ulozene v pdf a je tam ze citacka,ako sa v tom da este nieco dopisat?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Pon 29.01.2018 22:24

Bez editora pdf nijak... Teda pokial to nie je editovatelny formular...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Pon 29.01.2018 22:54

Som to napisala znovu:-D
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia