Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Starostlivosť o vlasy

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Starostlivosť o vlasy

Poslaťod clupko » Štv 26.10.2017 20:39

prosim vas, co je "no poo"? lebo ja si tiez vlasy neumyvam hovnom :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod katkariinka » Štv 26.10.2017 21:40

NO shamPOO :heh:
tiez to bolo pre mna najprv matuce :D ale vraj je to aj odkaz na to, ze nepouzivas na vlasy ziadne sracky. :nwm:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Štv 26.10.2017 21:49

mne nic hlavu prave nevysusuje, strasne sa mi mastia vlasy a nejdem si s tym dat rady, ci klasicke sampony, ci sampuchy, ci no poo nic nepomaha. nedala by som ked citam ako si ludia mesiac dva nemusia hlavu umyt, ale ja mam po umyti uz do dvoch dni mastne vlasy a hlava svrbi riadne
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pia 27.10.2017 5:48

Privelke mastenie vlasov moze byt prave pricina privelkeho vysusovania pokozky (tak isto sa to tyka aj tvare a ostatnej pokozky), cim viac vysusujes, tym viac sa masti, lebo koza sa to snazi vyrovnat, zacarovany kruh. Tebe by malo pomoct prave no poo, ale po dlhsej dobe. Co sa ale pri chodeni do prace a medzi ludi asi neda zvladnut, lebo by si niekolko tyzdnov mala otrasne vlasy. Ja mam napr. mastne jemne vlasy, svrbiaca hlava (teda mala som), vlasy som si umyvala v nedelu vecer a v stredu rano som ich mala uz otrasne, mastne. Teraz umyvam iba v nedelu, takze vydrzim cely tyzden. A hlavne si umyvam vlasy vlaznou vodou, nie moc teplou. Moc tepla voda sposobuje tiez vysusovanie pokozky a nasledne rychle mastenie. Ono je dost tazke skusat no poo, ked musis chodit do prace, ale tou mukou sa to nechova tak ako napr. sodou bikarbonou, nemas mesiac otrasne vlasy, mne to hned na prvy krat "urobilo" perfekt vlasy. Odvtedy som nic ine nepouzila.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 27.10.2017 5:55

Ja nechapem, ako si moe niekto tyzden neumyvat hlavu. :angel: To akoby sa tyzden nesprchoval. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pia 27.10.2017 6:03

Tak tak takyto nazor som este nepocula :aaa:, ale tak neberem ti ho. Zamyslim sa nad tvojou teoriou, ale nic to nezmeni na tom, ze som rada, ked si nemusim umyvat vlasy castejsie, lebo moj chrbat pri tom strasne trpi, niekedy sa mi zda, ze sa uz nepostavim od vane.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 27.10.2017 6:21

Tak da sa umyvat aj v ramci sprchovania - tam neviem, ci chrbat trpi...
Ono.napr alergici maju odporucanie umyvat si vlasy kazdy den, prave preto,ze sa tam zachytavaju necistoty - prach, pel...

A ja mam teda dlhe jemne vlasy a nosievam ich rozpustene.. Ked som kdesi v horach na chate, ok,neumyvam 3-4 dni, vlasy v cope, inak fakt kazdy den. Niezeby vyzerali mastne, len ja milujem svieze a vonave vlasy. :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pia 27.10.2017 7:42

No ja práve počas sprchovania nemôžem vlasy umývať, lebo mi na ekzém robili zle šampóny. Vlastne teraz by som aj mohla skúsiť, keď šampón nepoužívam, a ražná múka na pokožku je dobrá, veľa vitamínov a pod. Hmm... asi skúsim, už som si odvykla. A lekárka mi práve zakázala umývať denne vlasy, práve kvôli ekzému vo vlasovej časti hlavy, že mám poškodený kyslý plášť pokožky, tak si dávam ricínový olej a rozmarínový esenciálny olej na vlasy (a krásne voňajú). Predtým, keď som si umývala vlasy počas sprchovania, tak som večer myslela, že si doškrabem chrbát do krvi, ako ma svrbel, nepomohlo ani dobré osprchovanie tela, šupiny na tele ako sviňa.
Noelle
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Pia 27.10.2017 8:06

Ja si za neviem predstaviť umývať si vlasy každý deň. Podľa mňa strašne zaťažujúce.
Ale teda ani raz za týždeň... Nedá sa umývať si vlasy viackrát do týždňa múkou? Minimálne v lete, keď sa potí hlava... Teda ja si to neviem predstaviť ani v zime alebo hocikedy. Peľ a prach by som ešte oželela ako nealergik, navyše tam dosť pomáha kančák. Ale ak každý deň cvičím a spotím sa jak krava?
Dala som do gúglu slovo šampúch. Tiež si to reálne neviem predstaviť, ale pokiaľ som dobre pochopila, tak ide o to, že šampóny obsahujú sulfáty a silikóny? Veď nie všetky... Či ide o podiel vody v šampónoch? Tam je v čom problém?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 27.10.2017 8:22

tak ja od nedele do stredy nevydrzim. co si. Na no po som bola par mesiacov a nic,
ja sa teda priznam, ze neznasam umyvat si vlasy, mne by teda vyhovovalo ten tyzden. SKor nechapem to, ze par mesiacov, neviem si to predstavit.
Ale momentalne pri praci v pekarni sa asi ani nedostanem k tomu tyzdnu z toho celeho puchu mi vlasy smrdia riadne. Ma napadlo teda, ked nechcem umyvat stale, da sa pouzit nieco no poo vonave? nejaky oplach?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 27.10.2017 8:27

Mne umytie a susenie trva vsehovsudy 10 min. :heh: Vyhoda jemnych vlasov :jazyk:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 27.10.2017 8:30

ja mam tvoj opak, huste a tazke vlasy, takze pol hodina susenie fenom- to nerobim
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pia 27.10.2017 8:39

Ja si do muky zamiesavam rozmarinovy esencialny olej cca 5 kvapiek (na rast vlasov) a stale si hovorim, co to tu tak voni? A potom, ze vsak to moje vlasy :smile:
Noelle
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pia 27.10.2017 8:51

jáj a chcela som napísať, že samozrejme šampúchy nie sú zlé, sú super, ale na moju hlavu bohužiaľ ee. Používala som ich síce skoro rok, ale jednoducho s tým svrbením som si nepomohla, pravdepodobne z dôvodu obsahu tenzidov i keď na prírodnej báze (bližšie o tenzidoch napr. tu http://utrililii.blogspot.sk/2013/03/ve ... 3-dil.html)

Na suchú pokožku hlavy by teoreticky mohol pomôcť aj kyslý oplach - ocot pre tmavovlásky a citrón pre blondínky. Vyrovnáva pH - šampón zalkalizuje, kyslý oplach zase späť okyslí. Cca 1-1,5 PL do litra vody ako posledné opláchnutie, niekto potom ešte mierne zmyje, ja keď som používala, dávala som len asi 0,5 PL a nezmývala.
Noelle
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Pia 27.10.2017 9:10

my sme presli na ponio sampuchy
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia