Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Starostlivosť o vlasy

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Starostlivosť o vlasy

Poslaťod Naty » Str 01.04.2009 19:45

Ahoj, kedže je to voľná diskusia aj čo sa netýka psov tak si dovolím "menšiu" tému.
Chcela by som vedieť ako sa vy staráte o svoje vlasy. Aké šampóny používate a odporúčate.

Ja momentálne používám Nivea-diamond gloss, veľmi dobre pôsobí na vlasy aj celkový ich vzhľad. Vzhľadom na to, že mám citlivú pokožku hlavy musím dbať na výber šampónu. Dokonca je dôležitá aj podznačka. Iné šampóny z radu Nivea už mi neprospievajú a mám z nich lupiny a podráždenú pokožku. Tento mi zatiaľ vyhovuje. I keď moje vlasy prestane baviť a bude to chcieť opäť zmenu. /Tak ako pes nežere celý život tie isté granule :lol: / :pac:
Kondicionéry pre väčší objem sú u mňa tabu. Mám veľmi husté vlasy a keď použijem kondicionér na zväčšenie objemu keď mi uschnú vlasy vyzerám ako lev a nemôžem ich rozčesať. Inak sa asi vrátim ku kondicionéru od Pantene. Ten mi pomáha aj na rozčesanie.
Keď si umyjem vlasy tak len vysajem vodu uterákom a zabalím ich. Neprospieva im šúchanie froté utetákom. Podporuje to lámavosť. Vlasy si suším fénom len v nutnom prípade /keď sa niekam ponáhľam/. Inak ich nechávam uschnúť prirodzene.
Momentálne mám kde-tu rozštiepený konček. Vôbec neviem prečo, ale tipujem nedostatok výživy pre vlasy. Musím kúpiť naozaj nijaký prosperujúci kondicionér. Zaujmalo by ma preto čo odporúčate na rozštiepené končeky. Myslíte, že sa to dá nijako dať do kopy alebo už len podrstihnúť a staraž sa lepšie?

Ešte jedna "pikoška" na záver; už od malička nemôžem používať hrebene a kefy s tými "pichliačikmi čo sú na konci guličky" jednoducho mi to neprejde cez vlasy a kváče to. Musím používať štetinkové kefy, s ktorými sa lepšie rozčesáva a ani raz ma nepokvákali. To sú moje drsné vlasy :pac: :joint:

A ešte som sa chcela opýtať akej farby máte od prírody vlasy a aký máte názor na farbenie.

U mňa je to asi tak, vlasy mám gaštanovo hnedé ale nie moc. Také akurát. Kde tu mi narastie aj skoro blond. Prispôsobujú sa ročnému obdobiu. Cez zimu tmavšie, cez leto bledšie.
A farbenie vlasov? Tak ja som už kamarátke vlasy farbila. Celkom ma to baví :lol: Ale ja si farbiť vlasy nedám.
Rozhodla som sa neničiť si ich týmyto chemikáliami. Viem, že aj farbené vlas môžu vyzerať zdravo ale vsádzam na prirodzenosť.

Aj keď nie som blondína: podľa mňa blondínky nie sú hlúpe. Farba vlasov nerozhoduje o vašom IQ.

Ďakujem.
Naty
Snoopy
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Starostlivosť o vlasy

Poslaťod Bibiana » Str 01.04.2009 19:54

Ja kvôli citlivej pokožke nemôžem použiť iný šampón ako Head&Shoulders- ktorýkoľvek typ. Z iných ma na druhý deň začne nenormálne svrbieť hlava a ja sa škrábem a škrábem :pac:
Rozštiepené končeky už dokopy nedáš, treba ich podstrihnúť čím skôr sa dá, aby nebrali výživu ešte zdravým vlasom (alebo ako to napísať). Sú rôzne recepty na podomácky vyrobené masky, či už na vlasy slabé alebo len ako "prevencia" :lol:
Vlasy si nečešem, takže k tej téme sa nevyjadrím :ach:
No a vlásky mám origoš špinavý bledý blond. No potom došli rôzne farbenia (najskôr len jemné blond melíry, neskôr melíry červenej farby, potom červeno- čierne, potom červeno- čierno- hnedé, potom šla celá hlava na hnedo, potom OMYLOM na ryšavo :hi: a teraz už mám konečne jakž takž späť svoju farbu). A popravde, tak ako som mala predtým vlasy krásne zdravé, teraz sa mi lámu, padajú a podobne. Takže kým to nie je súrne, tak len pre zábavu radšej nefarbiť :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slawin » Str 01.04.2009 19:56

brezovy sampon,zihlavovy.. a jedem :smile: dam si nejaky "fajnovy" a mam lupiny :heh: :heh:

svoje vlasy mam taky nechutno hnede (nie pekna hneda)... zacalo to blond melirmi az som bola total blond,potom hneda (cokoladkova) a teraz som cervena... zehlim si ich tak sa musim o konceky starat.... a neocesem sa inak ako kefou..hreben? no nehrozi! :heh:
Nemůže pršet věčně
Obrázok
http://sirius-rtw.weebly.com
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Abby » Str 01.04.2009 20:18

Ja používam najčastejšie akýkoľvek Head &Shoulders a som s ním úplne spokojná.. Síce som nikdy nemávala lupiny, ale používam to aj ako prevenciu. :smile: A vlasy som si nejak nikdy zafarbiť nechcela a asi aj kvôli svojej kaderníčke. Susedka strihá celú rodinu už možno aj desať rokov, je kaderníčka a tá mi stáíle vraví, že nech sa neopovážim zafarbiť si vlasy. :lol: Vraj mám dobrú prirodzenú farbu, a tak som vždy dala na jej reči a nad farbením som nerozmýšľala. Vlasy mám také hnedé, ale na slnku sa mi zmena skoro až do ryšava, neviem,č i si to viete predstaviť. :lol:
Ale čo ma dosť štve je to, že mi vlasy hrozne mastnejú a musím si ich umývať každý druhý deň. Boli časy, keď som si ich umývala dokonca každý deň, ale to uť našťastie nerobím. Neviete o niečom, čo by pomohlo, aby som nemala tak rýchlo mastné vlasy?
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulfheiðr » Str 01.04.2009 20:23

Raz do týždňa nejaký šampón a balzám. Toť vsjo. V prípade potreby samozrejme umyjem aj inokedy, ale nemám v oblube si drhnúť vlasy každý druhý deň.
Vlasi som si zafarbila pár krát na čierno, ale po každom farbení je ich menej a menej. Tak už končím s tým.
Strihám 4x do roka, na slnovrat a rovnodennosť. Postavím sa pred zrcátko, vlasy rozdelím na dve polovice a šmik, šmik. Centimetrík je dole. :ha:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Str 01.04.2009 20:36

ja som mala chemicky farbene len 2x, pri kadernickych pokusoch :lol:
nemam citlive vlasy, zehlim malokedy, kulmujem malokedy, umyvam 2-3x do tyzdna, podla potreby, obycajnym samponom dove, headandshoulders, nivea aleboco.. :smile:
teraz mam v plane si capnut na hlavu hnedu hennu - ake mate skusenosti s hennou?
a este mam v plane skusit si umyt vlasy a neskor aj psa vyluhom z mydlovych orechov? mate skusenosti niekto s mydlovymi orechmi?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Betka » Str 01.04.2009 20:38

Ja umývam tak 2x týždenne. Používam šampón aký mama kúpi :lol: , mne je to jedno lebo mám normál vlasy, nemastia sa ani nič. Farbené som ešte nemala lebo farbenie máme v školskom poriadku ... Neviem či si budem farbiť. Možno.. na ryšavo, alebo tmavšie.. neviem. Ale blond nie. Každý hovorí že mám vlasy špinavý blond, ale mne skôr prídu hnedé.. To je jedno. A strihať- len keď je akútne, keď mi tie vlasy už idú nenormálne na nervy :heh: . Aj to iba podstrihnúť :yes:
Betka
Big Dog

Poslaťod Bibiana » Str 01.04.2009 21:00

Offtopic: Abby, skús vlasové tonikum Vitanol C. Ono je to taký kruh, pretože čím častejšie si vlasy umývaš tým viac žľazy budú pracovať. Ja som si v lete zvykla umývať si vlasy každý deň, no potom ma zarazilo toto, že ráno som umyla a večer už začínali byť mastné. Tak som týždeň chodila (no nechodila, bola som na dedine, tak som si to mohla dovoliť :ha: ) ako drbko z lesa s mastnými vlasmi, potom poriadne umyla, prepláchla vylúhovaným citrónom a zas týždeň bez umytia. Tým, že som z hlavy nezmývala "ochranu" žľazy prestali vo veľkom fungovať a teraz si umývam tak max dva krát do týždňa. Aj to závisí od toho či nosím moc kapucne, či používam sem tam voňavku aj na vlasy alebo či si omylom nedám nejaké to penové tužidlo :smile: Je to ťažko, pretože za tým môže byť aj stres, životospráva, ale aj "vrodená" nadprodukcia žliaz :ahoj:

Lucik, Henna na vlasy- super :yes: Nie len dobre chytená farba, ale aj lesk a zlepšenie kvality vlasov.. Ale bacha! Ja som kvôli Henne skončila ryšavá :aaa:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Abby » Str 01.04.2009 21:06

Bibiana, tak ja skúsim to tonikum Vitanol C, ale teraz si rozhodne nemôžem dovoliť týždeň neumývať vlasy, to by teda vyzeralo... :lol:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bibiana » Str 01.04.2009 21:11

Offtopic: Hehe, jasne. To bolo len na také podčiarknutie toho, že ja som bola na tom podobne a pekne ma to nervovalo :ha: Ale je to pre vlasy a pokožku dobrý šok :lol:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod camon » Str 01.04.2009 21:14

lucik píše:teraz mam v plane si capnut na hlavu hnedu hennu - ake mate skusenosti s hennou?

no ja som s hennou zacala asi tak cca pred pol rokom, prvu som si kupila tusim mahagon, nacapala na vlasy a nic :lol:
teda boli take lesklejsie ale farebna zmena ziadna, dala som druhy krat asi po mesiaci, farebna zmena minimalna ale vlasy krasne leskle :jop: teraz mam gastan, tam uz je vidno troska aj zmenu farby ale ze vraj henna len zvyrazni to co mas ze tvoju povodnu farbu velmi nezmeni, anyway :lol: ta gastanova mi vyhovuje, a hennu mam rada hlavne pre to ze vlasy nenici, teda zatial som nespozorovala nic a to mne skodi asi secko :pac: , no a fakt su po nej vlasy take zdravsie a krajsie
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silwuska » Štv 02.04.2009 7:33

Lucik s orieskami mydlovymi perem len ostane pelechy, neviem ci sa s tym daju aj vlasy :nwm: :heh: ale ked su ostane tak urcik :lol: inak tiez som raz skusila hennu a naozaj necakaj nic farebne, troska mozno zvyrazni odtien, ale mne to strasne smrdelo, a nestihla som si to teple naplacat na vlasy, lebo najprv to bolo strasne vrele a potom uz moc studene :nwm:

Inak ja moje vlasy je neverending story :pac: mam kucerave, suche, drotovite...takze iba spešl sampony a kondicionery, zvlhcujuce, proti krepovitosti a pod...raz za tyzden staci, ked su masne dam do copu :lol: No u mna skor zalezi aj na "poumyvanej" starostlivosti, a to su oleje do vlasov, kremy, balzamy, zvlhcujuce spreje...ked si jedno s toho nedam raz za den amen tma, vypadam jak nepodareny afroamerican :joint:

Inak na suche a lamave konceky odporucam vrelo olejceky s avonu :jop: :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lena » Štv 02.04.2009 7:50

no mne je šampón šum a fuk ale nech nie je typu- nepoznám značku lebo vtedy by som vraždila-môžem si dať aj celý šampón na gebulu a je to o ničom...ale nezanevriem nikdy na kondicionér pantene akýkoľvek....mám po ňom perfektné vlasy a keďže už ako malá ma mama musela budiť ráno keď išla do roboty aby ma očesala a ja som potom znovu zalahla,a ja som to neznášala, tak ho mám rada najmä preto že pomáha aj pri rozčesávaní :lol: a farby?no ja som si už tak doničila vlasy farbami že keby prestanem farbiť tak v momente stratia štruktúru,celosť a začnú padať a krepovitieť (mám vyskúšané)...takže farbu mám skôr ako niečo čo mi drží vlasy po kope....len čo mi najviac škodí je neustále tupírovanie a lakovanie lebo by som inak vyzerala ako splihnuté kuriatko :ach:
Lena
Big Dog

Poslaťod Nelka » Štv 02.04.2009 7:59

neviete kolko stoji približne ta henna? a kde ju zoženiem. ďakujam za odpovede :lol:
Nelka
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Niki » Štv 02.04.2009 10:49

No ja mám dlhé tmavohnedé vlasy (tmavohnedé od prírody) ale teraz farbím nakoľko mi už sú vidieť šedivé potvory :hmm: . Vlasy som si voľakedy farbievala len šampónmi alebo henou (hena je super a hlavne neničí vlasy :jop: ) lebo nemám moc rada chémiu :blee: ale keď už musím tak musím. Na farbenie používam značku Brilance od Schwarzkopf, krásne sa leskne, nesmrdí amoniakom a zdá sa mi ako tak šetrná k vlasom. Mama je kaderníčka a tiež sa jej tá farba páči. A keďže mám dosť dlhé vlasy a tým pádom sa viacej namáhajú tak jednoznačne musím používať aj nejaký ten balzam. Môj obľúbený je Glisskur ale v pohode použijem aj iný ktorý je na dlhé a farbené vlasy. Vlasy umývam 3x týždenne, votriem balzam, potom opláchcem, zabalím do uteráka, nechám asi 15 minút, nešúcham, len postláčam. Potom nechám voľne sušiť, nefénujem, nekulmujem, nežehlím :nie: . Potom také skoro suché vlasy rozčešem. Ide to omnoho lepšie ako rozčesávať mokré vlasy. Vyskúšajte, ide to parádne :yes: :jop: . Nanesiem olejčej na suché končeky vlasov od Avonu a je to. Vyzerá to ako že je toho veľa? eeéé :nie: Ja mám totižto veľmi málo času na seba a tak medzitým ešte umývam napr. riad alebo keď nie je zima tak si suším vlasy vonku a popritom ešte pokecám so psami a pofajčím :joint: :friends:
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia