Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

vegetariáni & mäsožravci

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

vegetariáni & mäsožravci

Poslaťod Bona » Sob 14.03.2009 14:59

Ste vegetariáni,vegani alebo mäsožravci?
Ja sa snažím jesť čo najmenej mäsa, ale bohužial si moje telo niekedy vyžiada živočíšne bielkoviny.Ale snažím sa to nahradiť,namiesto mäsa jem napr. vajíčka,syry,mlieko atd.Ryby milujem ale zasa ked mám zjesť jedno pred nedávno krochkajúce prasiatko ktoré je inteligentné ako pes, no ludia... :plac: A najhoršie je ked príbuzný do mňa stále narážajú, že prečo nejem mäso?A stále ma budú presviedčať že kuratá,prasce,jahňatá atd.sú na mäso.A ja som vtedy na ruby.I ked mäso občas zjem, snažim sa na to nemyslieť.
Naposledy upravil Bona dňa Sob 14.03.2009 16:49, celkovo upravené 1
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka

Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: vegetariáni & mäsožravci

Poslaťod Tobin » Sob 14.03.2009 15:09

Bona, nazvala si temu velmi spravne. Mozno, keby niekho ineho napadlo zalozit taku temu, nazval by ju Vegetariani versus masozravci. A bola by to blbost, aj jedni aj druhi mozu uplne pokojne a spokojne vedla seba existovat, ak jeden druhemu do stravy nepinda, neposmeskuje, neagituje, nezdovodnuje. Pritom nikde nie je napisane, ze jeden druheho musia aj chapat, ale to je ina kapusta.
Som vsezravec (vratane psich klobas vo Valaskej a konskeho salamu v Brezovej).
Zo strany masozravcov som zatial zazil iba pocudovanie a (bohuzial) aj posmesky, ale ziadneho som nepocul/nezazil aby vegetarianovi zazlieval jeho stravu, kym naopak - nejedz maso, je nezdrave, ubohe zvierata - som od vegetarianov pocul mooooc casto. A mozno prave tam prameni ta averzia.
Obrázok
Tobin
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Sob 14.03.2009 16:09

ja som masozravec, zeleninu fakt nemusim a vlastne ani nejem, nechuti mi
radsej budem jest synteticke vitaminy
gone (421 to go)
<-- mail, FB
Mackie
Multišampión

Poslaťod lara » Sob 14.03.2009 16:49

ja som istý čas mala k vegetarianstvu celkom blízko :lol: ale nebolo to nijak zámerné.. proste som len na maso nemala chuť, a keď sa mama spýtala, či má robiť mäso, tak odpoveď znela asi že "čo ja viem, keď chceš" :heh: myslím, že som ho bohate nahrádzala mliečnymi a sojovymi vyrobkami... teraz už maso jem dosť často, ale len hydinu.. :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod border » Sob 14.03.2009 17:19

Ja a vegetarian nikdy v zivote zelenina mi vela nerosprava moja sestra je na 80% vegetarianka a jak vidim co ona je tak :plac: takze zeleninu prenecham jej :lol: :lol:
Obrázok
border
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Abby » Sob 14.03.2009 17:25

Som na tom podobne ako Lara. Ak nemusím jesť mäso, tak ho nejem, Teda nie že by som ho nejedla zámerne, lebo ja vlastne ani nechcem byť vegetariánka, ale mäso mi skrátka nechýba. Na druhej strane mám prísun bielkovín z jogurtov, syrov, mlieka... Toho jem veľa. A ak si môžem vybrať mäso, ktoré mám zjesť, je to rozhodne kuracie. A je to divné, lebo moja krvná skupina je 0 a počula som, že práve ľudia s takou krvnou skupinou jedia hlavne mäso.
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Berenise » Sob 14.03.2009 18:08

Ja som pesco-vegetarianka, uz 7 rokov. Tiez sa do mna casto ludia navazaju, hlavne zo zaciatku a ti co ma nepoznaju aj teraz. Ale nic si z toho nerobim.

Je vsak rozdiel, ci sa niekto da na vegetarianstvo stylom vylucit mäso. Podla mna je to celkovy styl zivota, nie len vylucit,ale trosku sa stravou preluskat, prestudovat ako co funguje,aby telu nic nechybalo :smile:
Poznam baby,ktore prestali jest mäso z predstavy, ze schudnu, co s tym teda vela spolocne nema. Ako to skoncilo? Anemia, padanie vlasov, nabeh na neplodnost...no vravim, chce to viac a nie bezhlavo sa rucat do neznama :pac:
Berenise
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slawin » Sob 14.03.2009 18:49

ja som taky vsezravec..ale teda urcite viem,ze ako vegetarian by som vydrzala max 2 dni..ja proste maso musim :lol:
Nemůže pršet věčně
Obrázok
http://sirius-rtw.weebly.com
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod nikolletttka » Sob 14.03.2009 18:56

tak ja maso len kuracie ine nie prost mi nechuti no a este ryby a potom syry zleninu ovocie
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Sob 14.03.2009 19:02

No, zaujímavá téma... :ach: Ja zjem poväčšine všetko. Samozrejme, len nič extra, čo by do jedálničku nemalo patriť (ako morské príšery, sushi...).
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Abby » Sob 14.03.2009 19:18

Offtopic: mmmmmmmm sushi :jop:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Sob 14.03.2009 19:38

ja som vsezravec, ale bez masa by som prezila, keby mi niekto vselico dobre vegetarianske varil.. hovadzie a bravcove mam fakt len vynimocne, najcastejsie kuracie a morcacie pozivam, ale pokial su v ponuke salaty a nemasove veci, tak radsej asi tie.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lena » Sob 14.03.2009 20:02

no ja som všežravec....teda okrem niektorých jedál pri ktorých ma napína.....mäso môžem v akejkoľvek podobe ale keby si mám vybrať tak tie chutné napichané kuriatka lúbim :lol: čo sa týka vegetariánov-nikdy som nemala v okruhu priateľov vegetariánov takže som takéto nikdy nemusela riešiť. Ale raz som nejak nebola nadšená z tohto systému stravovania-keď nás prišiel navštíviť bratranec ktorý cestoval s priateľkou a dcérou po celom svete-obaja boli vegetariáni-vôbec mi to nevadilo ale nepáčilo sa mi že aj dcére odmietali dávať jesť mäso a dievčatko bolo chudorlavé a vyzeralo na menej rokov ako mala.kočka nechcela jesť to ich jedlo tak len chudla a strácala dôležité živiny.....bohužial prišli neohlásene z afriky keď sme mali zabíjačku takže smola nesmola malinká koštla mäsko a veru že jej chutilo,takže jej poručníci sa rozhodli (po našom dohováraní-teda len bratrancovi-tým babenkám som nerozumela) že nech sa dieťa rozhodne sama :lol: ale inak mi je šum a fuk čo kto je-je to každého osobná vec-pokiaľ sa nik nestará do môjho systému stravovania tak sa ja nebudem starať do jeho :no:
Lena
Big Dog

Poslaťod Aris » Sob 14.03.2009 20:14

Ja som všežravec zjem všetko okrem surového mäsa a hovädzie moc nemusím.
Offtopic: ´mňam morské príšery mňam
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bona » Sob 14.03.2009 20:23

Ja strašne milujem tie všelijaké mušličky,ráčikov,krevety,chobotnice len škoda že tu nie je more, a nie sú tieto veci čerstvé :ach:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka

Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia