Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

vegetariáni & mäsožravci

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: vegetariáni & mäsožravci

Poslaťod Darcia » Uto 03.07.2018 8:16

Vo forme drinku je pritomna aj vlaknina, takze na to myslia :smile: V pripade ze si miesas prasok sam si vies vlakninu pridat, pripadne zjest psyllium. A ked sa pytas na co, tak: v prvom rade ako napisala Lindchen - ked cestujes a vies z budes mat problem s najdenim vhodnych potravin. Ked jedno jedlo denne potrebujes skonzumovat pred navstevou posilky alebo ineho treningu a potrebujes nieco co je vysoko vyzivne ale nizko objemove. Ked ti zalezi na spravnej vyzive ale tvoja praca ta sabotuje dlhymi pracovnymi hodinami. Je super ked to niekomu netreba, ja mam napriklad momentalne moznost pripravovat si vsetky jedla vyvazene sama, ale zaroven ak to niekomu pomoze nie je perfektne, ze tu tato moznost je? Viem si uplne predstavit ze to v buducnosti budem potrebovat vyuzit, lebo mam iste zdravotne a sportove ciele ale nemusim mat vzdy privilegium venovat svojej vyzive tolko casu ako teraz.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Sim » Uto 03.07.2018 9:35

Okej, moja chyba, zloženie som najprv nepozrela, vlastne mi celkom trvalo kým som ho vôbec našla.

Akože, lepšie ako mekáč, alebo lepšie ako nič. Osobne si viem predstaviť mne prijateľnejšie alternatívy, ale uznávam, existujú asi situácie kedy sa to fakt nedá.

Ale určite to nie je na dlhodobé a pravidelné používanie, ono ľudská tráviaca sústava kvôli niečomu vyvinutá bola, tak nebuďme leniví a pohodlní ako ľudstvo, žúvacie svaly, štiepenie sacharidov už v ústnej dutine, trávenie v žalúdku a črevách, ono všetko to má svoj zmysel. Inak sa v tele správa trávenina, inak tráviacou sústavou prejde tekutina.
A nemôžem sa zbaviť pocitu, že výrobca to propaguje ako vhodné na dlhodobé používanie. Dokonca v minulosti mali uvedené že mana je lepšia ako klasická strava, čo je vlastne protizákonne tvrdenie, tak ho museli stiahnúť.
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Darcia » Uto 03.07.2018 10:03

Tak idealne to urcite nie je. Ale my sme v rodine napriklad tieto drinky hrozne vyuzivali aj na to, ked moj starky uz mal vysoke stadium alzheimera a uz len lezal v posteli a mal velke problemy s prijmom potravy. Takze ja som velmi vdacna ze taketo veci su, lebo maju svoje opodstatnenie v istych pripadoch. Ale jasne, ak su moznosti, tak vzdy budem lobovat v prvom rade za kvalitnu, co najmenej spracovavanu najidealnejsie lokalnu stravu a zalozenu na rastlinnej baze. Len ideal je ideal a realita je realita, takze este z mame co najviac moznosti :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sim » Uto 03.07.2018 10:10

Nutridrinky pre starých/chorých ľudí, dokonca v malnutrícii (v podvýžive) je iná vec, to bez debaty :yes:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Pia 27.07.2018 6:30

Som bola v najlepšej vegánskej reštaurácii aká existuje :love: Absolútny foodgasm!! Je to reštaurácia Zest na Bali. Nielen že priestory boli nádherné, plné rastlín a s otvoreným veľkým priestorom, slamky sklenené, utierky a podtácky látkové, ale to jedlo bolo doslova umením! Pestré menu a jedlo totálny zážitok. :aaa: Servírované tak ako ho majú aj nafotené!! Absolútna DOKONALOSŤ
Tu je ich menu http://www.zestubud.com/menu-grid
37784595_10212900879139247_2093622550494969856_n.jpg
Caesarik (15 r), Fergie (10 r), Aron (5 r)
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Pia 27.07.2018 6:41

zajtra tam skocim. :ha:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Pia 27.07.2018 7:33

Na Bali akože na tom Bali? Akože nám to odporúčaš, ostatným, aby sme si tam skočili? :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Pia 27.07.2018 8:00

Nie, len dúfam, že sa raz takého niečoho aj tu dočkáme :heh:
Inšpirácia sa dá vziať z toho menu, napr tapioca flatbread, crispy crushed baby potatoes, curried cauliflower soup, spicy peanut soup...
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Pia 10.08.2018 13:20

V jednom texte tolko pravdy
7FE94603-5882-4BF3-80FA-13CC41ADC111.jpeg

Väčšina hospodárskych zvierat sú SAMICE. Sú v extrémnom strese, znásilňované, umelo inseminované, sodomizované. Sú nútené rodiť, aby im mohli farmári vziať ich mladata na jedlo. Trpia bolesťou z nútenej separácie a hľadajú svoje mláďatá. Používajú sa pre svoje vaječníky, pre ich vagíny a pre sekréty ich tela (mlieko). A keď sa ich pohlavné orgány vyčerpajú, posielajú sa na zabitie, kým sú ešte oni samé mláďatami. Podporujte prosím práva všetkých SAMIC, aby žili v mieri.
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Štv 30.08.2018 23:08

:ok: :winner:
Veganizujte vaše menu
Dopyt po vegan jedlách v reštauráciach závratne rastie. Ukazujeme reštauráciam ako sa prispôsobiť stravovacím návykom modernej spoločnosti a pomáhame im osloviť nový segment.
https://veganizuj.sk/

A presne toto som potrebovala: zoznam výrobkov dostupných v bežných supermarketoch bez živočíšnych ingrediencií
https://www.vegapo.sk/
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 31.08.2018 8:19

MisheliQ píše::ok: :winner:
Veganizujte vaše menu
Dopyt po vegan jedlách v reštauráciach závratne rastie. Ukazujeme reštauráciam ako sa prispôsobiť stravovacím návykom modernej spoločnosti a pomáhame im osloviť nový segment.
https://veganizuj.sk/

A presne toto som potrebovala: zoznam výrobkov dostupných v bežných supermarketoch bez živočíšnych ingrediencií
https://www.vegapo.sk/

Akoze fajn ten zoznam vyrobkov, ale tie zlozenia, to ze to je bez masa je fajn, ale kopec humusu namieto toho :ua: chcela som si dnes v lidli kupit nieco na mls, no nekupila, lebo vsetko ma nejaky blivajz v zlozeni, takze nakoniec som si kupila figy
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pia 31.08.2018 8:52

a zrovna v lidli maju paradne tycinky zo suseneho ovocia a orechov, v ktorych nie je nic ine.
bud maju tusim za 1,5 take 5-balenie ovocnych tyciniek, alebo po 1 eure take fajnovejsie tycinky - moja oblubena napriklad je z datli, kakaa a kokosu. nic viac.
ale je fakt, ze tie ovocne nie kazdemu chutia. ja ich milujem, ale stretla som sa uz s takym nazorom, ze to je humus a neda sa to jest :ha:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Pia 31.08.2018 8:58

Kelle v tom zozname su prave okrem vegan produktov aj produkty, ktore nie su priamo pre veganov, ale pre beznych spotrebitelov, s tym, ze si ich moze kupit aj vegan, pretoze neobsahuju nic zivocisne. Jasne, ze sa najdu produkty, ktore maju v zlozeni nedobre veci, ale tie sa najdu aj v masovych produktoch, netreba sa tvarit, ze len vegan produkty maju vsetky do jedneho blivajz zlozenie. Edit: Su aj vegan produkty s dobrym zlozenim. Pripadne ak chce clovek dobre zlozenie, moze sa inspirovat a pripravit si to sam doma
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod erik70 » Pia 31.08.2018 9:22

clupko píše:a zrovna v lidli maju paradne tycinky zo suseneho ovocia a orechov, v ktorych nie je nic ine.
bud maju tusim za 1,5 take 5-balenie ovocnych tyciniek, alebo po 1 eure take fajnovejsie tycinky - moja oblubena napriklad je z datli, kakaa a kokosu. nic viac.
ale je fakt, ze tie ovocne nie kazdemu chutia. ja ich milujem, ale stretla som sa uz s takym nazorom, ze to je humus a neda sa to jest :ha:

Aj ja si ich tam kupujem...mám ich strašne rada a aj moje okolie ich zbožňuje...len ja som prípad ja si zloženie skoro nikdy nečítam...alebo iba to či tam je alebo nie je cukor... :lol:
erik70
Snoopy

Poslaťod kellee » Pia 31.08.2018 9:24

clupko píše:a zrovna v lidli maju paradne tycinky zo suseneho ovocia a orechov, v ktorych nie je nic ine.

je v tom palmac aj ja ich milujem, ale aj tak som ich z kosika vratila :ua:
ale ved ja netvrdim, ze nevegan veci su zrovna tie najzdravsie, to bol skor len taky povzdych, ze clovek by chcel aj zdravsie jest, ale tie vegan prosdukty su proste na obycajneho cloveka s priemernym platom drahe. nevravim, ze vsetky, ale vela z nich hej. a to ja sa naozaj snazim, lebo chlap okrem kuraciny ma momentalne zakazane kvoli oblickam vsetky druhy masa.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia