Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Perly v inzerátoch

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod Lindchen » Sob 31.03.2018 17:53

Len na okraj, bígle narodené vo farbe liver sa po vyfarbení utrácajú. Ale tiež sa predávajú pod atraktívnym názvom "chocolate" :ach: .
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Shel-chan » Sob 31.03.2018 18:23

only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bebis » Pon 02.04.2018 14:15

ked to ma v sebe 1/2 z boc, tak sa to zaokruhluje na borderku? :heh:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod usagi » Pon 02.04.2018 15:32

Vždy na atraktívnejšie plemeno :ha:
Pozornému nie je príroda ani mrtva,ani nemá... (Goethe)

Живи, и жить давай другим...

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod sovienka » Pon 09.04.2018 8:51

Lindchen píše:Len na okraj, bígle narodené vo farbe liver sa po vyfarbení utrácajú. Ale tiež sa predávajú pod atraktívnym názvom "chocolate" :ach: .

Vsak nech sa predavaju. Ale kastrovane/sterilizovane. Suhlasim s tym, ze selekcia je potrebna, ale utracanie je trosku hardcore riesenie - nie som slnieckar ale kym to nema nejake postihnutie a moze mat kvalitny zivot, tak naco utracat? Sterilizovat, teda permanentne vyradit z genetickeho "poolu" a posunut zaujemcovi, ktoremu vada nevadi a naozaj chce doma mazlika, a nie masinu na mnozenie "vzacnej luxusnej farby pre narocnych", ako casto vidam v tych na hlavu padnutych inzeratoch.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pon 09.04.2018 8:59

Ale ako chceš vykastrovať 2 mesačné šteňa? Alebo si ho držať doma až do veku vhodného na kastráciu a potom predávať? :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod sovienka » Pon 09.04.2018 9:25

Sunny píše:Ale ako chceš vykastrovať 2 mesačné šteňa? Alebo si ho držať doma až do veku vhodného na kastráciu a potom predávať? :nwm:

Ano, takto. Alebo sa da dat kastracia ukotvit aj v zmluve, ako je to napriklad pri adopciach - tam je to uz ale spojene s rizikom, ci kupca zmluvu naozaj dodrzi, jej vymahatelnost atd, cize predaj by bol mozny len doveryhodnej osobe. Pochybujem, ze niekto chova tak vo velkom, aby si nemohol jednoho psa ktoreho nebude ani vystavovat, ani uchovnovat, podrzat kym ho nesterilizuje.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pon 09.04.2018 10:16

Tak práve u veľkochovateľov sa ten jeden pes navyše stratí... U malých, ak si chcú jedno šteňa nechať pre seba, už to druhé može "zavadzať".
A druhá vec, to nie je len živiť psa navyše, tomu sa treba venovať, vychovávať, socializovať... A vačšina ľudí si radšej vezme malé šteňa, ktoré si vychová podľa seba, než mladého dospeláka.
Proste to nie je také jednoduché s tým vykastrovať a potom predať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 09.04.2018 10:21

Len o tom ma byt ten chov. Vychovat si aj to, co moze zavadzat, lebo mam zodpovednost za chov plemena... Ak sa nechcem obmedzovat, nechovam :angel: Ja si preto chovatelov naozaj vazim, takych, co si k sebe vezmu vsetko, co odchovali,ked sa tomu nieco stane a najdu tomu zas domov, lebo ja si to neviem ani predstavit :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pon 09.04.2018 13:30

Tak ale napríklad aj ty sama si povedala, že odrastené šteňa už nikdy viac, nie? :no:
Jasné, že je to riziko chovateľa, ja som tiež každému novému majiteľovi hovorila, že keby čokoľvek, kedykoľvek, tak vezmem moje šteňa naspať. :hi:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 09.04.2018 13:55

Zrovna tieto liver šteňatá majú aj zdravotné problémy - tuším sú hluché a ešte čosi, je toho viac, zdá sa mi, že aj niečo autoimunitné (?). Uspatie sa mi v tomto prípade zdá ako dobré riešenie, uspáva sa samozrejme po narodení, nakoľko liver sa nevyfarbuje (ako iné bíglie farby), farba je zrejmá hneď.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 09.04.2018 14:28

Sunny píše:Tak ale napríklad aj ty sama si povedala, že odrastené šteňa už nikdy viac, nie? :no:

Ano, ale je zase kopu ludi, co prave odrastene stena volia :heh: Nic to, chovatel proste zodpoveda za to, co na tento svet doviedol. Ak si to nedokaze nechat doma, nech to radsej nechova :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pon 09.04.2018 14:33

Amen :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pon 09.04.2018 14:36

pigie si to vystihla :jop:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pon 09.04.2018 15:16

Ehm, akože keď sa narodí biely boxer, tak ho má mať chovateľ do 1.5 roka doma, aby ho predal až po kastracii? :joint:
Zodpovednosť za chov plemena? Však takého neuchovnia, takže do chovu nezasiahne. A bezpapieraky môže rovnako dobre hádzať nový majiteľ aj na a prvý pohľad štandardnom stenati. Nevidím zmysel :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia