Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

fena po porode

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

fena po porode

Poslaťod Michal2 » Sob 16.06.2018 18:55

Dobry den , moja fenka pred 9 dnami porodila steniatka. Dokopy 3. ma 6 rokov. Krytie nebolo planovane a este neviem, ci sa podarilo dostat ku nej mojmu jazvecikovi, alebo ma v tom labky susedov pes, ked mi raz utiekla.
Mam ale otazku, ohladne pristupovania k steniatkam. Mna fenka bezproblemov akceptuje a neha ma manipulovat so steniatkami. Nikomu inemu som to nedovolil, ani zene. Dcera ma 4 roky a ta je zo steniatok uplne nadsena, furt sa na ne chodi pozerat. Myslim si, ze ale fenka z toho moc nadsena nie je, preto to obmedzujem na uplne minimum a len v mojom doprovode, ked ju a steniatka idem skontrolovat. To je moja otazka. Kedy je vhodne pripustat rodinu ku steniatkam? Bojim sa aby nahodou na nich nezautocila. Dnes sa mi nariklad stalo, ked som jej cistil pelach, ze prisiel ku nam nas jazvecik a ona ho napadla. :ach:
Michal2
Okoloidúci

Barfer.sk

Re: fena po porode

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 16.06.2018 20:27

nechajte jej cas, kludne tyzden. teraz je skutocne skoro. dajte tomu cas. sucka je zrejme aj v soku, aj neista. druheho psa k nej nepustajte, uz len kvoli steniatkam, nie len kvoli tomu, ze sucka potrebuje cas. rodina si ich este pomojka, na teraz len vymienajte podlozky a nechajte sucku, nech sa o ne stara. po pripade ich povazte, aby ste vedeli, ci priberaju na vahe.
http://www.tobrok.sk
Home of breeds - Czechoslovakian wolfdog, Hovawart and Leonberger
Plánujeme vrh F (CsW) - 2018
Plánujeme vrh G (CsW) - 2018
Plánujeme vrh H (CsW) - 2018
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Michal2 » Sob 16.06.2018 21:15

zatial som ich nevazil, ale priberaju. Su to riadne maciky po tyzdni :lol:
ak sa este mozem opytat, teraz som jej spravil pelesok v garazi, jej najoblubenejsie miesto, pustam ju tam ked je burka alebo strielaju. Od kedy by som ich mohol umiestnit do volery von? spodok budy je odizolovany polystyrenom, plus by som dal na vrch deku. POtom od kedy ich zacat krmit granulamy a ake by ste doporucili? mozno hlupe otazky, ale je to prvy krat co mame steniatka a neplanovane.
Michal2
Okoloidúci

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 16.06.2018 21:48

von mozu uz aj teraz, je teplo. ak je to bezpecne, ziadne potkany, resp. sucka ochrani, nie je dovod mat ich dnu. len nech nie je ona v strese zo sthaovania. ak to urobit, tak brat vsetky naraz a aby ich mala na ociach. granulky od cca 3,5-4tyzdnov, ale rozmocene vo vode alebo vyvare. budu je dobre zabezpecit aj tak, aby bola pred vchodom nejaka lata alebo nieco. sucka ju prekroci ale steniatka sa nevygulaju nechtiac von. ja davam stenulkam masko, kuracie alebo hovadzie. kludne cely trup. pohraju sa, unavia, aj sa nieco napapaju. akasi hracka aj pre nich.

skuste kuk ku nam na stranky
http://www.tobrok.sk/plemenitba-stenata.htm
http://www.tobrok.sk/plemenitba-odchov.htm
http://www.tobrok.sk
Home of breeds - Czechoslovakian wolfdog, Hovawart and Leonberger
Plánujeme vrh F (CsW) - 2018
Plánujeme vrh G (CsW) - 2018
Plánujeme vrh H (CsW) - 2018
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Michal2 » Sob 16.06.2018 22:12

dakujem velmi pekne :no:
Michal2
Okoloidúci

Poslaťod Sunny » Pon 18.06.2018 9:22

Feny matky maju skor tendencie branit si steniatka pred druhymi psami nez pred ludmi. Malu dcerku by som ale pre istotu samu k nej urcite nepustala, predsa len jeden nikdy nevie. Ale manzelku preco nie, teda ak mali spolu blizsi vztah uz aj predtym. Steniatka jej nebrat z dohladu, ak stahovat tak vsetky naraz aj s matkou. Taki drobci nemaju este dobru termoregulaciu, takze v tomto pocasi pozor na prehriatie. Ja som nasich stahovala von akonahle zacali vidiet a chodit a vyliezali z pelechu.
Nezabudnut na pravidelne odcervovanie (spytajte sa vasho veterinara kedy a cim - pre male steniatka su specialne pasty, davkovane podla vahy).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Michal2 » Uto 19.06.2018 14:49

dcera bezomna tam ma zakazane k nim ist, respektive hocikto okrem zeny. Ja ich planujem dat von tak v 3 tyzdni, ked uz budu lozit. S vetom som volal, ze nech pridem ked budu mat 3 tyzdne ze ich odcrevni a aj fenku. Povedal, ze mi da potom tak pastu a stou ich budem odcrevnovat :smile:
Michal2
Okoloidúci

Poslaťod Sunny » Uto 19.06.2018 14:56

Len poznámka "pod čiarou" - prosím, odČERVovať, nie odČREVŇovať - zbavuješ ich červov, nie čriev ;-)
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Späť na Voľná Diskusia