Ekologický životný štýl

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Ekologický životný štýl

Poslaťod pigie » Str 24.10.2018 10:32

To neviem, ci kvoli tomu, tam skor slo o hygienu, co si ja pamatam, plast po case sa nedal poriadne vycistit.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Haleth » Pia 16.11.2018 12:52

Látkové tampóny majú najnovšie aj v DMke. Sedem kusov za 7€. Froté + bio bavlna, ak si dobre pamätám. Nekúpila som, lebo to mi už naozaj prišlo, že si ich môžem doma ušiť.
Osobne som chcela prejsť na znovupoužiteľné tampóny, no nikde v kamennom obchode som ich nevedela zohnať. Teda také, aké som chcela. Teda tie "moje" nie sú už ani na nete. Ale teta v obchode ma prehovorila, že toto https://www.ekologickadomacnost.sk/p/ku ... w-blue-1ks je presne ten istý materiál, z ktorých sú šité tie tampóny, tak som si kúpila handričku, že budem používať zatiaľ tú. A vrátila som sa späť k jednorazovým. Pre zatiaľ. Nielenže som mala pocit, že sa mi zhoršila pleť, ale hlavne to malo strašnú absorpčnú schopnosť, čiže som minula asi 3x viac pleťovej vody ako s jednorazovými. A aj tak som mala pocit, že pokožku nemám tak čistú.

Používate niekto mydlové orechy?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Pia 16.11.2018 12:56

ano. v tekutej aj v normalnej forme.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pia 16.11.2018 13:16

Offtopic: som tak divne pozerala na ten text, ako som citala, lebo som si od zaciatku myslela, ze hovoris o inych tamponoch :lol: az ked som prisla k vete o pletovej vode, tak mi to docvaklo....

no vsak si usi, pri tomto fakt nevidim vyznam kupovania. ved to je doslova len stvorcek latky a par stehov.
Naposledy upravil clupko dňa Pia 16.11.2018 13:29, celkovo upravené 2
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 16.11.2018 13:26

ja ich pouzivam, ale na vlasy, svokra ich ma na pranie, ale nic moc, aj co citam recenzie, vela ludi sa stazuje na pranie hlavne bielych veci.

akoze tie tampony, kym aj mne doslo o com je rec :ha:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pia 16.11.2018 13:34

It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Pia 16.11.2018 13:46

Silvuch, takže s tým máš dobré skúsenosti? Zaujíma ma skôr tá klasická forma. Zanecháva to nejakú vôňu na prádle? Nepridávaš nič viac, iba orechy?
clupko, len ja som detailista, vieš? :hi: Ja mám rada pekné veci, aj keď sú to len kusy handry, s ktorými si umývaš ksicht :lol:
kellee a čo je s bielym prádlom?

Offtopic: Nuž, každý vidí, čo chce :lol: Ale keď sme pri tom, už vyhliadam aj kalíšok :lol:

Áno, áno, to som už čítala s DMkou... :jop:
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 16.11.2018 13:50

ja uz roky pouzivam kalisok, teraz som vymenila za iny, ale neviem si nan zvyknut

nie je uplne biele, niekde som citala aj o flakoch ktore uz nesli vyprat.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pia 16.11.2018 14:11

s kaliskom sa pokusam fungovat par mesiacov. zatial mozem iba povedat, ze to chce skill :heh: :prd:
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 16.11.2018 14:18

s tym starym som sa zzila okamzite, s novym mam problem, ale asi sa mi skor zhorsila MS ako ze by bol kalisok horsi
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Pia 16.11.2018 14:20

Haleth
klasicka forma nezanechava absolultne ziadnu vonu, a vyprat vypere, ale moc spinave, flakate, tam pouzivam k tomu aj ten prasok na skvrny, a ked periem biele, tak aj ten bieliaci.. ja som si vsak oblubila ten tekuty levandulovy, pouzivam uz len ten.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Uto 27.11.2018 22:53

Ma fb mi vyskočila reklama na siwak zubné kefky,kto to pozna?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Str 28.11.2018 14:28

JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 28.11.2018 18:13

ako sa potravina s obsahom sorbanu draselneho moze vydavat za bio? :oo: som nejak mimo
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Štv 27.12.2018 19:40

Haló, haló!
Bola som vo Fresh markete čapovať mydlo a konečne som dostala tie odličovacie tampóny a sú super. Veľmi príjemné na dotyk, vôbec nemajú takú absorbčnú vlastnosť ako mala tá handrička. Skôr naopak. A dnes som ich aj prvýkrát prala. Pred praním som ich vyšúchala žlčovým mydlom a sú ako nové. Čiže za mňa určite tieto a nie zošité kusy látky. Inak, dievčatá, ktoré si myseli, že píšem o iných tampónoch, majú aj látkové vložky, keby ste chceli :lol:
kellee, prípadne aj ostatné ženy, akú značku kalíška si teda mala? Chcem aj to časom riešiť, ale najprv domíňam zásoby, čiže zatiaľ iba sondujem trh.

Nooo a po troch hodinách strávených brúzdaním na nete som sa rozhodla, že postupne prejdem na home-made kozmetiku. Čiže ako prvé ma čaká domáca pasta na zuby a šampúch, keď domíňam zásoby, tak aj krémy by som si chcela sama robiť.
Takže sa chcem opýtať, či niekto niečo nechce z tejto stránky, keďže idem objednávať:
https://eshop.ekokoza.cz/sk/
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia