Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Ekologický životný štýl

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Ekologický životný štýl

Poslaťod hisham » Str 16.05.2018 10:23

Tema pre vsetko, co sa tyka ekologie a udrzatelneho sposobu zivota :king:

(kedze sa toho nik nechytal... :heh: )
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Ekologický životný štýl

Poslaťod katkariinka » Str 16.05.2018 12:51

Super :)

Mňa dcerin ekzém priviedol k radikálnej zmene chémie a kozmetiky v domácnosti, čistiace prostriedky mám tak na 99percent netoxicke, kozmetiku/drogériu tiež takmer všetku. A teším sa z toho veľmi :)

Teraz by som sa rada posunula trochu viac smerom k Zero waste - ale teda je to o velkej zmene návykov, tak idem na to postupne. Môj prvý záväzok je žiadna káva do jednorazových kelimkov. (Som veľký popijac kávy)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Str 16.05.2018 13:12

Ja sa snažím tiež menej odpadu, resp. napr papierové sáčky namiesto fólie a normalnych sáčkov, igelitku odmietnem, ked chcú dať (a nemusím za ňu platiť :hi: ). Fľašu som si kúpila hliníkovú, mám už pol roka atď...
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nataša » Str 16.05.2018 13:16

Ja už viac cca rok čistiace prostriedky čapujem do tých istých nádob, k Vianociam som frajerovi kúpila Vermikompostér (len nejak nie je schopný objednať dážďovky :D) a snažím sa nakupovať bez obalov. Kozmetiku som tiež vymenila za prírodnú a musím povedať, že mi to prospieva. A ešte mám tento rok bez nákupov oblečenia a doplnkov. Je super, že sa o tomto stále viac hovorí a ľudia si aspoň trochu uvedomujú, že sa rútime do záhuby.
Nataša
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lucy » Str 16.05.2018 13:43

Supis tema, dufam ze tu najdem nejaku inspiraciu :smile:

Capovane prostriedky na riad, pradlo, podlahy sa snazim aj ja kupovat.
Daju sa zohnat niekde aj capovane sprachace, sampony? ...Ci kupujete nejake vacsie balenia, lebo ved to clovek celkom rychle minie a tiez je to plno obalov.

Mikrotenovych vreciek mame milion este po babke, ktora skerckovala vsetko, tak to minam aspon na psie hovienka, aj ked uprimne by som radsej mala nejaky iny sposob na toto. Bio hovienko pcham do umelinoveho sacku + 1 sacok vystaci aj na 10 :kak: u nas doma a takto kvoli bobku miniem cely sacok (co mi zas pri tych cenach ekofriendly sackov pride ako celkom burzujska zalezitost).
Zatial som neprisla na nic intleigentnejsie nez recyklovanie cestovnych listkov/blockov z obchodu, ktore uspesne supluju sacky. (I ked na miestach kde nie su kose, to neni moc labuzo prechadzka s namilimeter vyratanym listockom omotanym okolo hovna :lol: )
...no tolko moj vylev ku psim :kak:

A este pripadne ake su vase oblubene znacky? Ci uz drogerie, domace prostriedky a ine vychytavky :smile:
Objednavate skor cez net ci v obchodoch?
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Str 16.05.2018 14:07

ja podobne ako katka
hlavne sa snazim vyradit chemiu z drogerie, cize len tuhy sampon a mydlo.
cistiace prostriedky som zacala kupovat sonett, pripadne ocot, soda ... tiez by som rada viac zatala do zero waste
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nataša » Str 16.05.2018 14:36

Lucy píše:Supis tema, dufam ze tu najdem nejaku inspiraciu :smile:

Capovane prostriedky na riad, pradlo, podlahy sa snazim aj ja kupovat.
Daju sa zohnat niekde aj capovane sprachace, sampony? ...Ci kupujete nejake vacsie balenia, lebo ved to clovek celkom rychle minie a tiez je to plno obalov.
?

Myslím, že u dobrožrúta v BA majú už aj šampón a mydlo na čapovanie, ale ja napr. používam obe tuhé, ktoré sú balené v papieri. Len pri tých šampúchoch treba vyskúšať viacej druhov, ktorý sadne...mne vyhovuje ponio napr. ale predtým som skúšala asi 2 a celé zle.

Aha a ešte môj životný objav soľný krystal pod pazuchu. Prirodný, vydrží vraj rok a naozaj (pre mňa) účinný a nešpiní oblečko. Tiež mi tie ostatné prirodné nefungovali....
Nataša
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 16.05.2018 14:45

Nataša píše:
Aha a ešte môj životný objav soľný krystal pod pazuchu. Prirodný, vydrží vraj rok a naozaj (pre mňa) účinný a nešpiní oblečko. Tiež mi tie ostatné prirodné nefungovali....

co co co? to nepoznam. vdaka za tip, idem googlit. :jop: ale odporuc teda pls znacku, co sa ti osvedcilo.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 16.05.2018 14:48

To pouzivala este kedysi moja mama aj teta :yes:
Mna najviac trapi ta umyvacka. inak moc chemie nepouzivam, ako cistiaci prostriedok ocot na prvom mieste (v rozprasovaci, nech minam co najmenej), hlavne v kupelni, aj ked tiez neviem, ci prekyselovanie a presalanie odpadovych vod bude vyhra :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Str 16.05.2018 14:52

Tak ja som pouzivala vsetko eko kedze som byvala v lese. Ale uplne vsetko... vzdy to kupujem v tych bio obchodoch ale oblubila som si aj dmku. Tam maju tiez radu bio veci... a kozmetika ktoru milujem je siberica. Myslim ze cesky vyrobca; ale nie som si ista. A odpad triedim. Musim kedze som geograf a juraj ekolog.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 16.05.2018 14:52

ocot :zima: ja si nemozem pomoct, ale z duse neznasam ten smrad a odmietam to mat doma, nedajboze niekde pouzit...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 16.05.2018 14:55

mne pach octu tiez dost vadi.
inak ten "solny" deodorant som tiez mala, ale do mesiaca sa mi zlomil. je to trochu krehke. pouzivat sa da aj nadalej, ale uz to nie je take prakticke :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 16.05.2018 14:58

silvuch, a tie dmkove bio veci su fakt bio? lebo ako som si to citala, tak mi to extra bio neprislo... :nwm:
a ta siberica - to nie je ruske nahodou? :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Str 16.05.2018 15:32

Ecover tusim. Musim kuknut...
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 16.05.2018 15:34

My používame z DM Ecozone. Možno to je ono?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia