Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Barefoot obuv

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Barefoot obuv

Poslaťod Renata » Pia 05.07.2019 10:17

Moniak píše: tie niekto nemate?

ja ich mam, aj chlapovi som zobrala a za mna fajn :yes: ja som ale zvyknuta na volne prsty, nosim xero sandale, tieto som zobrala, lebo vsak za 19 € nekup to :lol: ani chlap sa nestazuje

Sunny tie su kraaasne :love:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Sunny » Pia 05.07.2019 22:56

Fuh, no návod, skúsim :heh: Najprv obkresliť nohy na tvrdší papier - bosou nohou sa postaviť na papier, kolmo k zemi obkresliť, vystrihnúť, priložiť na tú podrážku, obkresliť a vystrihnúť. Chce to nechať z každej strany pár mm rezervu samozrejme, nech je podrážka o kúsok vačšia než chodidlo. Odporúčam pozrieť napr. tento návod: https://www.youtube.com/watch?v=lmxP7LHBrwM
Krok dva, vybrať si typ úvazu - inšpiráciu som ja hľadala na FB (skupina Barefoot nejen pro deti, je tam special album len s huarache kto si aké vyrobil). Krok tri - nachystať si ceruzku, dierovač na podrážku a zapalovač na paracord. A potom už podľa toho aký úvaz si kto vyberie...
Ja som začala od tej šnúrky medzi prstami - postaviť sa na podrážku, ceruzkou naznačiť správne miesto, dierovačom vyraziť dierku do podrážku, odmerať dostatočne dlhý kus paracordu, na koncoch zataviť zapalovačom do špice, prepchať oba konce cez dieru v podrážke. Potom som pokračovala tým spleteným - pri palci 3 malé dierky vedľa seba, prevliecť cez každú šnúrku a zapliesť ako klasický cop. Potom tie tyrkysové z vonkajšej strany nohy a nakoniec ten zapletený ukončiť na vnútornej strane nohy. Potom okolo členku - diery v podrážke kolmo pod tým kĺbom na členku, dve šnúrky spredu a tú okolo paty som urobila posuvnú, takže pri obúvaní ju posuniem dole a potom sa to posunutím hore dotiahne. Na záver som v nich trochu pochodila, podoťahovala alebo uvoľnila šnúrky jak bolo treba (odporúčam všetko nechať voľné tak na 1 prst, ak sa to dotiahne úplne na tesno, tak to pri chodzi tlačí). Zo spodnej strany podrážky nechať pár mm paracordu , zbytok odstrihnúť, zapalovačom nahriať a nejakou malou lyžičkou napríklad to roztlačiť. Zas odporúčam pozrieť aspoň nejaké návody na youtube, len pre predstavu jak sa s tým pracuje. Napr. https://www.youtube.com/watch?v=88cxoKDMJqI ...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pia 05.07.2019 23:00

Este nejake fotky..
Prílohy
IMG_20190705_193706.jpg
IMG_20190705_193717.jpg
IMG_20190705_193727.jpg
IMG_20190705_193739.jpg
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Sob 06.07.2019 14:33

Fiha,vyzera yo fajne,a ten paracord to neodiera nohy?je to predsa dost tvrdé
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Sob 06.07.2019 15:22

Mávam ich na nohách celé dni, síce vačšinou v práci, takže žiadne veľké x-hodinové chodenie, ale zatiaľ neodralo nikde nič. Akurát ma nohy po dlhšom chodení riadne bolia :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Sob 06.07.2019 15:33

Keby sa dala zohnať hrubšia podrážka aj by som do toho možno šla
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Sob 06.07.2019 16:45

Ja som niekde videla rozne podrazky, tenucke, aj s kozenou vrstvou a aj trochu hrubsie. Ale neviem kde, asi ceska stranka a neviem ci to neboli len nejake sady cele na tie sandale.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod mirocl » Sob 06.07.2019 20:08

Ešte skúste aj najbližšieho obuvníka/opravára obuvi. Ja som tak prišiel k "môjmu" obuvníkovi s vystrihnutými papierovými podrážkami, vybral som si podrážky, on to obkreslil, vyrezal, nabil dierky, šnúrky som si dal vlastné a hotovo. Vyšlo ma to na pár eur.
...sme nekonečným oceánom uväzneným v akváriu vlastnej mysle...
mirocl
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Sob 06.07.2019 22:53

Dajú sa aj hrubšie kúpiť určite. Ja som objednávala v ČR, napr. botasservis.cz , protvorbu.cz .... tých stránok je veľa, treba pokukať. Alebo u tých obuvníkov skúsiť :yes:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pon 08.07.2019 8:14

presne, botaservis, alebo aj na fleri su. tiez som chcela kupit, ale reku najprv upravim tie huarache, co uz mam, a az potom vyrobim druhe, ak este stale budem chciet... lenze som sa k tomu furt nedokopala :lol:
decathlon sandale mam, aktualne to je obuv, co nosim najviac. za mna super, sice som xero nemala, ale pride mi, ze vyzeraju uplne rovnako a stoja zlomok tej ceny. win-win :jop:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 08.07.2019 8:39

som sla kvoli nim do decathlonu a nemali, tsss. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pon 08.07.2019 8:41

jo, kebyze sa spytas, poviem ti :lol: nemaju ich nikde. treba si nastavit sledovanie a hned objednat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 15.07.2019 10:59

ked si kupim barefootove tenisky na behanie - je to blbost? inak nehodlam mat ostatne topanky barefoot, plus mam dost uzku nohu, aj v klasickych teniskach mi noha dost lieta. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pon 15.07.2019 11:20

A čo od toho očakávaš? Prečo práve na behanie BF a inak nie? Inak ja som tiež nehodlala chodiť čisto v BF, ale postupne som proste iné boty na nohe obuté nezniesla :heh: Ani nie tak kvoli hrúbke podrážky, ale ten priestor na prsty... Ja behávam v Merell train run a spkojná som, tiež mám pomerne úzku nohu (cca 9cm) a sedia mi super. Občas som chodila aj vo Fivefingers, ale to už je vyšší level na techniku behu, to zatiaľ nedávam.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 15.07.2019 11:35

lebo si hladam tenisky na behanie a narazila som na pekne merelly :heh: nic ine v tom ani nie je. :ha: barefooty ale otestovane nemam, jedine zabky a keeny nosievam :haha:
a toho rozdzavenia prstov sa prave obavam. :lol: ja sice extra nenosievam uzke lodicky, ale nehodlam ani menit vsetky svoje topanky
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia