Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Ľudské zuby, zubníci a náhrady

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Ľudské zuby, zubníci a náhrady

Poslaťod Margita » Štv 28.07.2016 11:57

co obnasa preventivka?ked som dlho predlho nebola
ze mi len pozrie na zubky a povie co vsetko je zle? :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Sunny » Štv 28.07.2016 11:58

Pozrie očami + v dnešnej dobe už asi automaticky aj RTG (ak nemá vlastné, tak ťa pošle). Poznačí si kde je čo zle a dohodnete čo treba najsúrnejšie riešiť a čo počká.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Štv 28.07.2016 12:03

som sa odhodlala po 10 rokoch ist riadne k zubarovi,ze ziadne pohotovosti a dovolenka od 5.8-5.9 :lol: tak dufam,ze ako na potvoru ma nezacne nic boliet,a povodny zubar teta na recepci co ma na starosti karty ma tiez dovcu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Kulunuru » Štv 28.07.2016 12:11

10 rokov? :oo: Kriste Margita. :lol:

Ja mam "rekord" nejakych 7 cize moc by som sa smiat nemal. :lol: Nic ma nebolelo ale s takou malou dusickou som tam siel ... katastroficke scenare som mal pred ocami. Akoze "urcite mi vytrha pol chrupu" a podobne. :lol: Nakoniec to dopadlo dobre, "len" nejake 4 kazy. Jeden zavazny (bolo treba robit korenovu vypln), jeden vacsi ale taky v pohode a 2 take malinke. A potom este jden zub precistit a uzavriet z ktoreho mi vypadla mala plomba a pomerne dlho som ho nechal tak.

Inak preventivka je v pohode. Len pozrie, rozpise si jednolive zuby kde je aky nalez a posle ta (alebo ti spravi) na rengen a potom ti urci ktore treba prioritne robit.

Len rataj s tym ze pokial ti preventivku spravi teraz, poistovna ti na jednotlive ukony prispeje az od buduceho roka, ak si das zubky robit tento rok, hradis vsetko sama. :smile:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Kulunuru » Štv 28.07.2016 12:14

Inak este k tomu kazu zavaznemu. Tu preventivku fakt neodkladaj, to mas zadara. Ide o to, ze ked mne nasla ten hlbkovy kaz ktory siel uplne az do korenov, nic ma nebolelo. Cize velmi zaludne. A povedala ze uz to bolo krocik od toho aby to zacalo vo vnutri hnisat a to by bolo vaznejsie, hrozila by strata zuba. Cize na to bacha, radsej sa daj prezriet aby si predisla dalsim stratam. :smile:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Štv 28.07.2016 12:15

a buduci rok si nehradim? ked nemas preventivku tak si vzdy hradis sam nie? tak j apredpokladam,ze nejaka katastrofa to nebude,naj naj co su tie dve derave stolicky,zbytok by mohol byt fajn,a ten priserny kaz na prednom zube :lol:

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Štv 28.07.2016 12:16

no preventivka 22€a rtg 15€
zadarmo ju mas len vtedy ked chodis pravidelne nie?

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Štv 28.07.2016 12:24

Tiež som platila aj preventívku aj RTG. Sumy záležia od konkrétneho lekára, každý to má inak. Niektorí majú pravidelnú preventívku zdarma, ale ak je prvá, tak by si platila asi všade. A platíš zákroky aj keď preventívku máš, ale o niečo menej než bez nej.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Štv 28.07.2016 12:26

ja som bola naposledy u Grausa, pred tymi 10 rokmi,on je super,o tom sa bavit nemusime,a vsetko tam ma super, ale teda :money:
tak dufam,ze o ten mesiac ked sa povracaju z dovolenky,ma to neprejde :lol:

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Kulunuru » Štv 28.07.2016 12:27

Prehliadku mas vzdy zadarmo, bez ohladu na to ci si v predchadzajucom roku bola alebo nie:

https://www.vszp.sk/prehliadky/

Samotne ukony poistovna hradi / prispieva na ne len vtedy ked si v predchadzajucom roku absolvovala preventivku. Cize ak pojdes zubarovi zajtra, nic ti poistovna neuhradi lebo si minuly rok (2015) nebola na preventivke.

Ak ale pojdes na preventivku zajtra, od 1.1.2017 (a nasledne cely rok) ti uz poistovna nieco uhradi alebo prispeje cize budes u zubara platit o nieco menej.

Urcite ale na tu preventivku chod. Lebo ked si budes buduci rok davat tesaky do poriadku a urcite bude toho treba porobit viac, usetris dost €. A tie sa hodia vzdy. Napriklad pre psiky. Alebo pivo. :lol:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Kulunuru » Štv 28.07.2016 12:29

Samozrejme este plati ze si musis zistit ci ma dany lekar uzavretu zmluvu s tvojou poistovnou a teda ci tu preventivku poistovna uhradi. Ale podla mna by mala,myslim ze to je zo zakona. To si este zisti ked sa budes na nu objednavat.
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Kulunuru » Štv 28.07.2016 12:37

Vseobecna ma na webe este toto:

Preventívna stomatologická prehliadka

Obsah: Podrobná prehliadka chrupu, parodontu, mäkkých tkanív ústnej dutiny, kontrola medzičelústných vzťahov a vzájomného postavenia zubov, zubných náhrad, dentálnej hygieny a hygienických návykov, určenie indexov KPE a CPITN.

Vykonáva: zubný lekár

Okruh poistencov:všetci

Periodicita:
1) U poistencov, ktorí ešte nedosiahli 18 rokov veku, dvakrát v kalendárnom roku.
2) U poistencov, ktorí dosiahli 18 rokov veku, jedenkrát v kalendárnom roku.
3) U tehotných poistenkýň dva razy počas toho istého tehotenstva, a to na začiatku prvého a na začiatku tretieho trimestra.

Ja viem urcite ze som za preventivku (po tych 7 rokov) urcite neplatil. :smile:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Uto 06.09.2016 14:47

mi začalo vadiť ďasno okolo osmičky, liezlo mi tam jedlo, jak sa to zapálilo a zväčšilo, v kuse som si do toho hrýzla. zubárka ma poslala za iným zubárom, že mi to laserom upraví...

dojdem tam, že sa chcem objednať. sestrička, že potrebujú rtg. vravím, že k tomu rtg netreba.
zavolali ma dnu, aby sa dr. na to kukol
dr: (pozerá mi do huby) potrebujem k tomu rtg. ja neviem jak tam idú korene
ja: :oo: ale veď to mi nemáte vytrhnúť
dr: (odíde odo mňa, vezme si do rúk výmenný lístok a nahlas číta) prosím o extrakciu...
ja: :aaa: dekapsuláciu :ach:
sestrička doktorovi: ja som si myslela, že vy to lepšie budete vedieť prečítať

a tak som si zachránila zub :winner: :haha:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod nienna » Štv 22.09.2016 16:17

Jakožto potenciálna budúca zubárka (alias študentka LF UK v Bratislave) Vám ponúkam možnosť preventívnej prehliadky, ošetrenia zúbkov, výmenu amalgámových výplní za krajšie alebo aj dentálnu hygienu. Všetko za študentské ceny a pod dohľadom odborných zubných lekárov.
V prípade záujmu stačí písať na jnestorova zavináč gmail.com.

Ja budem len a len rada a určite sa ozvem :no:

Viem, že to pôsobí ako spam, nie som ani aktívna vo fóre, ale chytám sa každej slamky :smile:
nienna
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Štv 22.09.2016 17:12

jeeeej toto sa mi páči :aaa: ktorý ročník?

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia