Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Ľudské zuby, zubníci a náhrady

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Ľudské zuby, zubníci a náhrady

Poslaťod pigie » Pia 19.01.2018 10:20

weron píše:ja som bola u zubara vcera,tiez som volala ci ma vezmu ako akutny bolestivy pripad. vyvrtal krater,dal mi tam asi vlozku? nechal rozvrtane a o dva tyzdne idem zas... a za dva dalsie zas...brrr...

Toto je stary pristup. Teraz sa zuby uzatvaraju co najskor.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod weron » Pia 19.01.2018 12:57

tak toto ja netusim,prvykrat mam taketo nieco... asi by som bola radsej keby ten zub skapal,docela sa bojim co bude nabuduce
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pia 19.01.2018 13:01

Skapaty zub je nic moc. Takemu ked sa najblizsie nieco stane, tak uz len von a umely. Je krehkejsi, nachylnejsi...
A mna ten co mi skapal v lete stale trapi, bud neni urobeny poriadne, alebo mi nejak poruchali nervy v okoli, lebo ma pravidelne hlavne v chlade pobolieva polka tvare a ide to od korena toho zubu.

Mam panikarit?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 19.01.2018 13:23

moj chlap sa s tym trapil od oktobra, v decembri mu to az vyriesila doktorka, ale zub tiez musel umriet, lebo aj napriek vsetkemu ho stale bolel
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Sob 20.01.2018 22:06

tohle na me vybehlo na FB -to jako vazne? :joint: :haha:

https://postovnezdarma.cz/provizorni-zu ... gIw4_D_BwE
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod white fang » Ned 21.01.2018 9:53

elfinka píše:Skapaty zub je nic moc. Takemu ked sa najblizsie nieco stane, tak uz len von a umely. Je krehkejsi, nachylnejsi...
A mna ten co mi skapal v lete stale trapi, bud neni urobeny poriadne, alebo mi nejak poruchali nervy v okoli, lebo ma pravidelne hlavne v chlade pobolieva polka tvare a ide to od korena toho zubu.

Mam panikarit?

toto ma zaujalo... som podobny pripad, mrtvy zub, uz niekolko rokov, v chladnom pocasi ked dycham nosom ma niekde nad nim v hlave boli pri kazdom nadychu. uz som to aj so zubarmi viacerymi riesila, popisovala, robili mi rtg, pozerali, a vysledok bol, ze tam nic nie je, nic tam nie je vidiet. tak neviem no. uz som sa za tie roky naucila s tym fungovat :nwm:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
white fang
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Sob 21.04.2018 12:11

Potrebujem poradiť, ľudia.
Vo štvtrok mi vypadla umrtvovacia vložka, keďže som bola v TN, riešila som až v piatok ráno u svojho zubára. To už to poriadne bolelo. Ten to ošetril a nechal otvorené. Bolelo to jak šlak, ale nejako som vydržala. Pred jedlom kázal vložil vatičku a po jedne vybrať a vložiť novú. Tak som robila, včera večer konečne bolesť ustúpila, ale ráno som sa zobudila v opuchom, zub už vôbec nebolel. O opuchu nič nehovoril. Na nete som našla nejaké poradne, kde zubári píšu, že je to ok, že to zo zubu má hnis vytekať do líca, preč od nervu. Preto zub aj prestal bolieť. Vraj to zmizne samé do 48 hodín. :nwm:
Mne sa to nezdá, lebo ma na nič také neupozornil. Ale zas nech nejdem na pohotovosť zbytočne (a zbytočne kopec peňazí).
Máte s tým niekto skúsenosť?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sim » Sob 21.04.2018 12:32

Ja keď som nedávno bola na pohotovosti s otvoreným mrtvým zubom, ktorý sa zapálil (neviem čo máš ty, ale tak laicky mi to znie že by to mohlo byť podobné :hi: ) tak ma upozornili že môžem ešte opuchnúť kým pôjdem na ďalší zákrok, hlavne v noci, tak mi nakázali že mam spať s vyvýšenou hlavou a dávať studené obklady.
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Sob 21.04.2018 12:55

Tie obklady už dávam. inak ma nič nebolí, takže mi ten opuch nejako nevadí, len či to tak má byť. Ak áno, tak pohoda. Ďalší zákrok mám naplánovaný na stredu.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Kulunuru » Pia 18.05.2018 0:23

Ja mam jeden mrtvy zub od 1998 a stale je tam, drzi, chrume, hryzie. A to mal ist prec, skolska zubarka ho chcela, argumentujuc ze je prezraty kazom vytrhnut, ale komercna zubarka ho totalne precistilia a zachranila. A tiez mi vravela, ze nevie ako dlho tam bude nakolko je uz mrtvy. Ale stale tam je. Ci je tmavsi, neviem, az tak daleko si nevidim. :lol:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Voľná Diskusia