Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Statky zmätky: pípatká a pipenky, ovčeky a iná dvorná háväď

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Čo chováte?

kuričky
6
26%
prepeličky
2
9%
ovčeky
1
4%
kozice
1
4%
viac druhov hávede
3
13%
žiadnu háveď, len spíky
10
43%

Celkom hlasov : 23

Re: Statky zmätky: pípatká a pipenky, ovčeky a iná dvorná há

Poslaťod zuzka:) » Str 06.06.2018 9:19

Ja si nemyslim, ze sa niekomu nieco stane ked zje gmo, ale nemienim to podporovat uz len z principu :D
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod MisheliQ » Str 06.06.2018 9:21

Kelle kvoli laske ? :heh:
Zuzka asi tak
Caesarik (15 r), Fergie (10 r), Aron (5 r)
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 06.06.2018 9:51

MisheliQ píše:Kelle kvoli laske ? :heh:
Zuzka asi tak

no mobil no. Líške :haha:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Str 06.06.2018 10:12

pigie píše:Ked sypes vlastne veci, presne vies cim krmis, ako ked krmis barfom.

pigie... ked si si to nevypestovala, nevies...
a mozno nevies ani ked si si to vypestovala - cim si hnojila? ake mas zlozenie pody? aka je kvalita vody? co je vo vzduchu? odkial mas semienka? kazdy je na inom leveli paranoje, kym si povie, ze to je absurdne.

mne by inak prepelice asi zomreli od hladu keby som im nedavala zmesku (domacu alebo kupovanu), ony tusim zelene vobec nejedia :nwm:

MisheliQ píše:A teraz otazka preco vlastne museli vzniknut take GM rastliny? V Afrike to chapem, vyssia odolnost, vyssia uroda. Ale tu?
Mala som geneticke inzinierstvo, ale rada sa necham poucit, preco je GMO take v pohode. Mam pocit, ze sme ako ludia nic nepochopili a plytvame neskutocnym sposobom so zdrojmi, ktore mame...hlavne nech to usetri cas a peniaze

suhlasim, neuveritelne plytvanie zdrojmi, vsade, stale :nono:
ale teda neviem, ci ta poznamka vobec este patrila ku gmo? v kazdom pripade pochybujem, ze v afrike vyvinuli gmo rastliny. bohuzial to vyvijaju krajiny/koncerny, ktore na to maju peniaze. ak sa to dostalo do afriky, super. v EU sa to pestovat nesmie, ak si dobre pamatam z hodin Genetickych technologii a nieco sa nezmenilo.

kives píše:
pigie píše:Lebo ludia si predstavuju, ako sa aj oni zmutuju z toho :heh: Na druhu stranu, tiez si nemyslim, ze je to vitazstvo vzdy a vsade...

jj, tak nejako. ale zmena DNA neznamená zmenu v štruktúre, len sa upraví gén. na stráviteľnosť nemá vplyv. ani na iné veci :lol: .

netvrdim, ze gmo je tazko v pohode, ale bojkotovat nieco "z principu" mi je proti srsti, hlavne ked vlastne neviem, co bojkotujem. bubak to je lebo ludia tomu nerozumeju, podla mna to je to, co treba zmenit. ked mas informacie, vies sa sam racionalne rozhodnut, ci ano alebo nie, a vies si rozhodnutie aj odovodnit.

gmo vedia byt velmi zle, a velmi dobre, ale nie z principu preto, ze su geneticky modifikovane, ale preto, o aku modifikaciu ide a ake su jej dosledky.
zopar prikladov:
zlata ryza - dobre, da sa pestovat tam kde sa pestuje obycajna, len chudobne deti nepridu o zrak
odolne baklazany v bangladesi - dobre, pestovatelia nemusia striekat, znizuje sa mnozstvo pesticidov, nekazia zdravie sebe, konzumentom ani pode
round-up ready plodiny - zle, tato vlastnost umnoznuje pouzitie velkeho mnozstva herbicidov ktore zabiju vsetok "plevel" a herbicidy otravuju spotrebitelov aj podu, aj ked plodina prezije a ma vacsi vynos lebo nema okolo seba potravovych konkurentov

na ekotopfilme o tom bol inak pekny holandsky dokument, "dobre ziveni" sa volal. ale neviem ho najst na YT.

margit, kokcidiostatika sa pridavaju len do rastovej zmesky pre kuriatka, dospelym uz nie, je tam ochranna lehota na maso aj vajcia
kellee vidis, tomu verim, ze pre bezce nerobia zmesky :ua: ale tabulky urcite su a nemal by byt problem to objednat, keby si mala zaujem. ale myslim ze tam tym zelenym a zihlavou a vajcom nic nepokazis, kedze ide len o udrziavaciu davku - nemusia priberat ani vela znasat, tak nemaju velke naroky
inak ano, aj bez vyvazeneho krmiva ti budu sliepky znasat, ony su predsa odolne a "zivot si najde cesticku". ale ide o to, ako dlho, a ake to bude mat dlhodobe nasledky (slabe kosti lebo vapnik isiel do vajec? skratena dlzka zivota pre vycerpanie podvyziveneho organizmu?).

eidt: ja som citala ze kvoli laske a vobec mi to nebolo divne :ha: som myslela ze ich nejaky kohut/kacer maruje
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 06.06.2018 10:33

ano vcsinou chovatel poradi co a ako, ale aj tak samy prispevok o nechodiacich kackach ci prilis tucnych kackach. ich zivotnost je potom o hoooodne nizsia.
Tak mne 5 rocna hodvabnicka stale znasa aj ked nie je to znaska svetoborna, ale nechovam ju kvoli vajciam. Hybrid by to nedal.ale zas hybrid by ani zit nemal tak dlho. Max dva roky? znaska ho tak vycerpa ze proste umrie a bez tej zmesky by to bolo podla mna rychlejsie. Co citam z diskusii, ludia si pokupia nosnice z velkochovu, su pripady ked sa uz ani nedali dokopy, proste na tej strave sice ziju, ale vajcia uz neznsaju. dalsi priklad Kalimero- svokrovci si ich par rokov kupuju,prvy rok bez zmesky a polka sliepok odisla na klby velmi skoro. Az potom pochopili ze bez toho to nejde.
a myslim ze u prepelic je to podobne ako u hybridnych nosnic, proste vyslachtene na vajcia, ci na maso ale bez zmesky by mozno zili ale nenosili
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Str 06.06.2018 10:39

Mne príde viac chore vyslachtit zviera co na zivotnost dva roky...preto sa skor prikláňam K cistokrvnym sliepkam ak chcem vajíčka,alevi aj na naso,napr orávka plymutka...su aj aj
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 06.06.2018 10:43

tak ono to bolo asi pre velkochovy skor. a co sledujem stale sa slachtia nove a nove hybridy a ludia to kupuju. lenze aj odpad je tam dost velky, svokrovci kupuju okolo 30 kalimero kureniec, do jatocnej vahy ich maju minimalne o 5-7ks menej, pretoze to hynie, svokor raz jedno otvoril a kura malo totalne rozpadnute organy. ja to nechcem.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Str 06.06.2018 11:22

round-up ready plodiny - zle, tato vlastnost umnoznuje pouzitie velkeho mnozstva herbicidov ktore zabiju vsetok "plevel" a herbicidy otravuju spotrebitelov aj podu, aj

vidíš, na tieto som zabudla
U nosných hybridov ano, ale keby to bolo ako píšeš, naše sliepky by nenosili a to sú už nejaký čas zavreté kvôli láske len v malom vybehu

ale ja som nepísala, že sa to nedá doma namiešať a spočítať, len vykalkulovaná zmeska je jednoduchšia.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Str 06.06.2018 11:42

No mozno som ziadne geneticke inzinierstvo nestudovala, kedze na to nevidim najmensi dovod, ale nejak mi nieb je sympaticke, ze ludia potrebuju mat komplet cely svet pod kontrolou a vobec niekoho napadlo manipulovat s genmi inych organizmov :nwm: a asi som este nedorastla na to, aby ma nejake vyhody gmo presvedcili o tom, ze je to tak spravne
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Str 06.06.2018 12:02

kellee píše:ja si zmesku nerobim :no:

ale asi kŕmiš pestro. to je tak ako u nás, tiež nejeme zmesku a celkom nám tá naša strava ide.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Str 06.06.2018 12:19

Svet sá meni,pocasie sa mení a to dosť rychlo,aj vďaka gen.modifikaci au ľudia stále schopní vypestovať to co tu pred niekoľkými rokmi bolo bežne,isto menšie zlo ako nejaká vesmírna strava,ktora sa nam o xy rokov nevyhne...
Su živočíchy ktoré tu neboli.parazity a kadejaka iná haved a to aj hlavné kvôli počasiu ..aj preto je gmo
Ľudia su za to môžu sami
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 06.06.2018 13:00

kives píše:
kellee píše:ja si zmesku nerobim :no:

ale asi kŕmiš pestro. to je tak ako u nás, tiež nejeme zmesku a celkom nám tá naša strava ide.

momentalne su na na psenici a sem tam kus kukurice, ked sa bude kosit tak travu a skrupiny podrvene,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Str 06.06.2018 13:09

ked dávaš škrupiny tak nemajú tendenciu likvidovať vlastné vajíčka?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Str 06.06.2018 13:18

Aspoň naše nie.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia