Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Statky zmätky: pípatká a pipenky, ovčeky a iná dvorná háväď

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Čo chováte?

kuričky
6
26%
prepeličky
2
9%
ovčeky
1
4%
kozice
1
4%
viac druhov hávede
3
13%
žiadnu háveď, len spíky
10
43%

Celkom hlasov : 23

Re: Statky zmätky: pípatká a pipenky, ovčeky a iná dvorná há

Poslaťod Margita » Štv 19.07.2018 8:37

Oni sa nekupu?????miro mu zakopal vanicku do zeme,no to mi radsej ani nepoviem:-D
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod kellee » Štv 19.07.2018 8:49

vraj nie, ze com buse starsi tym bude skaredsi. a siel do vody?ja som to len citala neviem osobnu skusenost
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Štv 19.07.2018 10:51

Našiel:-D
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Štv 06.12.2018 12:54

včera som našla pána Žanetku s krvavou hlavou :plac: zasa sa kanibalčia, svine. tak som ju ošetrila a odseparovala do klietky, ale ráno už len ležala s hlavou položenou na slame. asi už končí. je mi smutno, Žanetiak je posledná, čo nám ostala z predošlej generácie :slzy: aha, jej fotky sú ešte aj v prvom príspevku tejto témy... nechcem prísť domov a zistiť, že je po nej. už dlho nám doma nič nezomrelo, odvykla som si.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Štv 06.12.2018 14:02

tieto zvieratka maju vsetky kratku zivotnost :plac: mne v lete odisla posledna hodvabnicka, mala 5,5 roka
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod merri » Str 03.04.2019 20:52

Zacala som sa pohravat s takou myslienkou, ze by sme si zaobstarali par nejakych mini koz, ako "zive kosacky" - teda skor zive drvice vsetkeho co im pride do cesty :lol: Tak mi napadlo ist sem, ci nema niekto prakticku skusenost, ci je s tym viac starosti ako uzitku, alebo nie. Kupili sme pozemok, na ktorom budeme stavat, ale zatial ho potrebujeme udrziavat aspon ako-tak nezarasteny. Neda sa ho momentalne zrovnat a vycistit, lebo potrebujeme najprv postavit most cez potok aby sa tam dalo dostat autom, ten dufam bude najneskor nabuduci rok (vivat byrokracia). Pozemok bol cely zarasteny naletovymi drevinami, v zadnej casti su velke stromy, vsetko je tam prerastene trnim, burinou, kriky ktore boli zrezane tam len zhrnuli na kopy po celom pozemku a neda sa to tym padom ani poriadne kosit, rastie to z korenov donekonecna. Ale udrziavat to samozrejme treba lebo to prerasta susedom cez plot. A je s tym kosenim fakt drina v takom terene. Chemiu tam liat odmietam. Tak mi napadlo, na tento pozemok zatial "ubytovat" par zvieratiek ktore by to tam spasali. A koza vraj zozerie vsetko. Pozemok ma vyse 10 arov, je oploteny pletivovym plotom. Je to bezpecne pre mini kozy, ak by tam boli v podstate same, a 1-2x do tyzdna by sme ich vedeli ist obriadit? Samozrejme by mali pristresok, vodu, v lete vela tienu pod stromami. Nemam zatial vobec skusenost s chovom takychto zvieratiek. Takze je to len taka uvaha zatial. Ked bude dostavane, tak by sme ich samozrejme posunuli niekomu dalsiemu, neplanujem ich zaclenovat do psej svorky :lol:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Štv 04.04.2019 5:58

To si akej tramtarie sa sťahujes?kozy skáču dost vysoko a lezu ná stromy :lol:

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Štv 04.04.2019 8:31

veeeeeeeeeeelmi dobry ohradnik odporucam, neviem ake su povahovo mini kozy, tu u nas ich maju o ulicu nizsie a chlap ich stale zbiera po ulici a cudzich dvoroch aj ked maju ohradnik :lol: ale su nenormalne mile, ze by som hned brala, kurnik a ma teraz krpate
inak sme mali klasicke kozy a presne pre toto som ich chcela, vsetko ozrali aj ihlicnate stromy, kam dociahli. Len by som odporucila ak je pozemok velky, tak rozdelit a kozy premiestnovat v ramci pozemku, lebo tie potvory najviac tuzia po tom, ze je za hranicou a budu robit vsetko preto, aby sa tam dostali, ich vlastny vybeh sa im za par dni zunuje :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Štv 04.04.2019 9:35

s kozami je aj ten problém, že radšej budú obhrýzať všetky možné kríky a stromy a až potom trávu. preto to väčšina ľudí rieši úväzom. asi by som skôr porozmýšľala nad jahňatami/ovcami, tie fakt len spásajú. a na jeseň môže byť jahňacina :no:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod merri » Štv 04.04.2019 13:01

Tam je vsetko len nie trava, takze ovca by tam vobec nemala co jest, ja chcem prave nieco co by to tam totalne zrovnalo so zemou, preto ma zaujali tie kozy. Bud su tam naletove kriky ktore tam ajtak nechcem, alebo obrovske stromy ktorym koza neublizi. Viem, ze tie "normalne" velke aj znicia pletivo alebo preskocia hocico, ale aj tie mini? Pozemok je oploteny 150cm pletivom, dokaze sa to cez to dostat? Keby to bolo niekde v strede luky len za ohradnikom tak mi je jasne ze by to bez dozoru nechcelo byt na jednom mieste, ale tam je normalny plot z oboch stran od susedov.

Margita ziadna tramtaria, Modra Harmonia.

Pride mi to proste zbytocne trapit sa tam s kosenim kazdych par tyzdnov, pozemok prazdny nevyuzity, ak to kosit nebudeme tak za rok, dva je tam zase naletovy les a likvidovat to potom naraz zase pojde strasne do penazi, teraz je to ako-tak udrziavatelne, len nie je cas.
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Štv 04.04.2019 13:32

Mne sa skor nepozdava to, ze by ste ich kontrolovali 1-2x za tyzden. Ci to sa tak bezne chova? :nwm: ved keby sa nieco stane, tak sa tam chudak koza m9ze trapit aj tyzden. Jedine zeby susedia aspon nakukli kazdy den ci je vsetko ok :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Štv 04.04.2019 13:39

Noo, určite by ich bolo treba skontrolovať každý deň. Môže sa stat
Hocičo
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 04.04.2019 13:49

Je to hlavne proti zákonu o ochrane zvierat. Hospodárske zvierat musí chovateľ ASPOŇ raz denne skontrolovať.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod merri » Štv 04.04.2019 18:18

Hm no tak som to myslela, ze ak by nieco tak susedia skontroluju, nebudu niekde mimo civilizaciu same. Akoze ja len uplne hypoteticky toto zatial riesim, takze ak sa to tak nezvykne robit ze sa taketo zvieratka chovaju aj mimo bydliska a len sa za nimi dochadza, tak to asi nie, ozaj neviem nakolko je to samostatne. Alebo nechce niekto docasne pozemok na chov koz? :heh: Ponukam. :lol: Alebo hladam dobrovolnika na dochadzanie ku kozam. :heh: No nevadi, asi to teda pustim z hlavy.
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Štv 04.04.2019 18:21

pusti tam na par hodin bager, ten ti to tam zrovna :joint:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší