Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Žblebt, kec, žvást

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Žblebt, kec, žvást

Poslaťod pigie » Uto 14.08.2018 7:55

Ano, je to nad ramec, s tym suhlasim. Zase si nemyslim, ze take v zmluve dostane hocikto... To sa isto nerozdava tam, kde clovek ocakava zneuzitie. To bolo na dohode... Ja to vobec neocakavam. A presne, dopredu nevie nikto nic, ale ak ma pes nejaku vadu uz pri preberani, tak vtedy sa uplatni zlava hned. Ja som Huga povodne chcela ako nechovne stena, ale ziadne nechovne neboli :heh: Som platila plnu sumu a nakoniec aj tak bol nechovny.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Shel-chan » Uto 14.08.2018 8:01

my sme mali dohodu o doplatku po zbonitovaní, lebo som chcela psa na chov a výstavy (a nemala peniaze).
až neskôr som zistila, že sa u nás bonitácie nerobia :joint: ale nejako sme sa dohodli. uchovnený bol, ale zuby nemal a prerástol, tak to bolo také, hm, nie čiernobiele :heh:
a veľmi si vážim chovateľku, lebo kľudne mohla povedať "uchovnený je? je. nech sa páči, plná suma, nie je o čom," a bola by v práve, aj keď do chovu nakoniec nikdy nešiel.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 14.08.2018 8:18

A to ako funguje u vas? Ze nema zuby, prerasteny a uchovneny? U nas nemas zuby (resp. ano uz sa zmenilo, niektore uz mozu chybat :pac: ), nie si uchovneny. Prerasteny fundel byt nemoze :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 14.08.2018 8:48

wer píše:dopredu to vie tak sibyla si myslim, ze ked ma uz stena viditelnu vadu, tak je lacnejsie, inak sa rata s tym, ze hej, bude splnat standard. predavat stence za polovicu ceny a potom pytat doplatok po dosiahnuti dospelosti, by bolo vcelku narocne

me je jasne, ze jsou vady které při odberu maleho stenete odhadne jen sibyla :ha:
i vim jak to funguje většinou - jen jsou to vicepocetne plemena. a jde si vybrat :yes:
a tady me jen zajímalo, jestli za 2-3 tisice eur se muze stat, ze bude mit nakonec stejne doma clovek pet zvire
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 14.08.2018 8:56

pigie píše: A pokial viem, v zmluve mali, ze ak neuchovnia zo zdravotnych dovodov...

me tohle prijde ale docela fer.
i u te dysplazky -kde samo nemá vliv jen dedicnost ale i odchov, pece.
aspoň třeba i tech molossu - ti se uchovni do 3. takze pokud ma pes 4 -mela by se cast penez vracet, pokud jsem kupovala psa na chov - pro me to je neuchovneni ze zdrav. duvodu :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 14.08.2018 9:07

Inak s tou dysplazkou... Zo psa, co nepodedil DBK, tak 4kara neurobis... :angel: Proste ak nema v sebe predispozicie, tak to mozes krmit aj srotom, ale 4 z toho nevykopes. Aspon tak sa u nas hovori... A ja som celkom tomu naklonena verit...
Edit: Nasla som dalsieho odchovanca po tej "mojej" fenke. Musi mat psa, musi :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Uto 14.08.2018 9:19

pigie píše:A to ako funguje u vas? Ze nema zuby, prerasteny a uchovneny? U nas nemas zuby (resp. ano uz sa zmenilo, niektore uz mozu chybat :pac: ), nie si uchovneny. Prerasteny fundel byt nemoze :heh:

ako to u nas funguje? ...jaaaaj, myslis "ako to u vas NEfunguje?" :joint:
no vtedy to tak bolo - dve vyborne alebo VD, z toho jedno z klubovky, a mas chovneho psa. kedze nebola bonitacia, nikto ho necheckol, ci ma zuby alebo vysku. a vies jak to na vystavach chodi - vsetko co je pekne dostane V, co je skarede dostane prinajhorsom VD... :pac:

pred par rokmi sme schvalili nove podmienky chovnosti. v podstate sa nezmenilo nic, len pes musi mat aspon jednu vybornu (tusim), a musi byt plnochrupy.
ale kto checkne plnochrupost??? tipni si. no hej, musi to mat pes napisane v posudku. vies si predstavit, aku kredibilitu asi maju tie posudky a ako rozhodcovia checkuju M3-ky? nijak. aj ja mam posudok, kde je napisane ze sheimi je plnochrupy - a to mu chybali 4 (slovo STYRI) zuby!
najvacsi gol na tom je, ze podla standardu seltia NEMUSI byt plnochrupa! (je tam napisane, ze plnochrupost je vysoko ziaduca, ale seltia nema vylucujuce vady.) a veru vela seltii plnochrupych ani nie je (podla udajov z mojej bakalarky). takto si my zuzujeme genofond uz u nas aj tak dost vzacneho plemena na niecom, co ani standard nevyzaduje. (a nie, nemame povinne zdravotne vysetrenia a aj ked ich niekto urobi, zly vysledok z chovu nevylucuje.)
a tak. vobec nie som nastvana, nieeee.

ceresnicka nakoniec:
edina kolegyna si kupila nedavno seltiu zo slovenskej chovky. chovka hladala domov pre odrastene stena, ktore si chcela nechat ale ktoremu nevysli vsetky zuby A PRETO nemoze ist do chovu.
tak ede pisala, ze ci aj my sme mali take problemy, ako oni, lebo ze ona sice vedela, ze seltie "byvaju plachsie", ale netusila, ze AZ TAK. ze ten ich pes sa boji uplne vsetkeho, ze pri zvukoch a inych necakanych podnetoch panikari, a ze aj ked doma je ok tak vonku chodit nechce, s inymi psami sa nehra len sa schovava za majitelov, a v noci za tmy ju vobec nevedia ani na dvor dostat lebo odmieta vyjst z domu ako sa boji.
ale to je ok. keby mala vsetky zuby, tak v pohode do chovu. preco nie. ine/vacsie problemy predsa aj tak u seltii nemame.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 14.08.2018 9:27

pigie píše:Inak s tou dysplazkou... Zo psa, co nepodedil DBK, tak 4kara neurobis... :angel: Proste ak nema v sebe predispozicie, tak to mozes krmit aj srotom, ale 4 z toho nevykopes. Aspon tak sa u nas hovori...

a z trojky stvorku..? :angel:

elis, cast sumy vratit je, by som povedala, standard. ale tu hovoria o plnej vyske a to uz sa mi nezda ani fer voci chovatelovi. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 14.08.2018 9:29

Trojku neuchovnis u nas, takze detto :nwm:
Len teda zahul, ked kupis psa za x tisic a potom das x tisic za operaciu. Taky pes podla mna fakt zadarmo, sorry. Aj ked to bezne nie je...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 14.08.2018 9:35

no niektore plemena uchovnis... a u niektorych sa to napr vobec nesleduje. :nwm: a ked si niekto kupi po takych rodicoch stena, tak to je uz jeho zodpovednost. :nwm: cakat, ze z 2kovych/3kovych rodicov vylezie 0 je cira naivita.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 14.08.2018 9:39

Shel-chan píše:ze ci aj my sme mali take problemy, ako oni, lebo ze ona sice vedela, ze seltie "byvaju plachsie", ale netusila, ze AZ TAK.

Som si dnes rano citala maily prve od Fryovho chovatela a tiez som sa pobavila, co sa mu zdalo skvele a z coho som ja vysilovala :haha:

wer, jasne... ale toto nie su chovatelia 2 ci 3kovych... ale ked chcem na chov, tak chcem na chov a ak chovu veri, tak da zaruku :nwm: Len to obcas vyjst nemusi :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 14.08.2018 9:44

inak to ma prekvapuje s tymi seltiami... som myslela, ze to je oka plemeno, ved ich je prave vcelku dost, je z coho vyberat...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 14.08.2018 9:45

Ja sa stavim, ze cinancov je viac :heh: Ale aj tak by som si nevybrala uz :haha: Ludia, co to chovaju maju pokriveny pohlad na to, co ma zvladnut pes podla mna :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 14.08.2018 9:50

tak ale seltiu som mala za take pracovnejsie plemeno - vsak v agi je to dost rozsirene. ked uz nehladia na zuby, tak aspon na zdravie a povahu by mohli.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 14.08.2018 9:55

To je fakt :yes:
Inak, naozaj nechapem tymto "ulavam" pri zaradovani do chovu :ua:
U nas teda bonitacia tiez nie je, ale poradca chovu si psa zmeral, pozrel mu zuby (psom semeniky) + vystavy + vysetrenia. Na klubovke. Problem je teraz, lebo niekto chce uchovnit, ale na klubovku sa prihlasi malo ludi, tak sa zrusi a clovek nema ako v podstate uchovnit...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia