Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Žblebt, kec, žvást

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Žblebt, kec, žvást

Poslaťod elfinka » Str 31.01.2018 14:08

Mne hlavne nejde o to chudnut za kazdu cenu, urcite nie za cenu toho ze pre schudnutie par kil budem chodit cely den ako ziva mrtvola lebo ako prve telo uberie z energie ktoru posiela do hlavy :smile:
Podstatne je byt fit, zdrava, takze chudnem hlavne preto aby ma neboleli kolena pri behani a obcas srdce.

Ad bielkoviny, hm, vymenit cast priloh za strukoviny je dobry napad, teda cez vikend a vecer aby som nepotrebovala vlastny kanclik v praci :prd:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod wer » Str 31.01.2018 14:09

tak zacalo to clankom o detoch... a tam tie navyky robia rodicia....

co sa tyka nadvahy 20 kg, tak riesenim isto nie je napriklad - moja "oblubena" macingovej dieta. :ha: nechutne jedla, aj ked zdrave, ktore ledva clovek dodrzi jest tych predpisanych neviemkolko dni... a najviac sa tesi, ked si da poriadny rezen s hranolkami. :heh: ked, tak to chce zmenit navyky, ale neodopierat si, proste nahradit zdravsimi variantmi. a ked clovek zhresi, tak sa neumarat vo vycitkach svedomia a teraz nasilu ist behat okolo bloku kvoli tomu... aj z cvicenia ma byt zabava, nie trest.

a haleth, jasne, ze je to individualne. ked to tebe funguje a spaluje ti dobre, tak super. len niekomu to nefunguje, aj ked sa toho tvrdosijne drzi, lebo si zas precital na nete, ze je dobre jest 1x denne.. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 31.01.2018 14:28

Kolegovi napr. zas super funguje prerušované hladovanie. Je o 12tej a potom niekedy neskoro večer a medzi tým nič. A teda intenzívne cvičí. Offtopic: Minule som ho objala (narodky, tuším?) a dalo sa to celkom :angel: .
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Str 31.01.2018 14:34

elfinka, ja mám rovnaký problém, aj keď úprimne, vôbec to neriešim, bo ti nijak nepociťujem. Len mi to tabuľkovo nevychádza. Ty to aj reálne pociťuješ vo svojom živote? Inak by som volila pre mňa najjednoduchšiu cestu a to proteín.
wer píše:len niekomu to nefunguje, aj ked sa toho tvrdosijne drzi, lebo si zas precital na nete, ze je dobre jest 1x denne.. :nwm:

Tak, ako niekto sa trápi aj x rokov a pokúša sa jesť šesťkrát denne, pretože je o tom presvedčená väčšina populácie, že takto je to správne :lol: Ja inak začínam veriť, že najväčším faktorom v tomto všetkom je psychika...

K článku... Neviem, okrem toho, že na mňa ten doktor pôsobil ako totálny pedofil, teda minimálne nejaký -fil, ani len vyjadrovať sa nevie ako profesionál. A celkovo, ja už neverím, že existuje nejaký odborník, ak ti každý odborník povie niečo iné. Keď sa konečne zhodnú na jednom prístupe, potom začnem nad niečim uvažovať.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 31.01.2018 14:38

Haleth píše: A celkovo, ja už neverím, že existuje nejaký odborník, ak ti každý odborník povie niečo iné. Keď sa konečne zhodnú na jednom prístupe, potom začnem nad niečim uvažovať.

vsak lebo ako si sama povedala - kazdemu funguje cosi ine..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Str 31.01.2018 14:47

Áno? Už si bola u nejakého odborníka, ktorý ti toto povedal? A je jedno či to bol diétológ alebo osobný tréner alebo hocikto. Alebo lekári?
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 31.01.2018 14:49

citujem teba :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Str 31.01.2018 14:49

Ja som pozerala minule nejaku besedu a sama poradkyna vravela, ze nexistuje nic univerzalne, ale treba skusat co komu vyhovuje
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Str 31.01.2018 14:56

wer píše:citujem teba :heh:

Áno, a úplne zbytočne :ach:
Ja hovorím, že každé telo potrebuje individuálny prístup. A taktiež hovorím, že toto som nikdy od žiadneho odborníka nepočula. Čo je na tom nepochopiteľné? Ak prídem za výživovým poradcom a on mi povie, jedávaj 6x denne, inak neschudneš, lebo tak schudnú všetci, je to blbosť. Ak prídem za trénerom a ten mi povie, že schudnem jedine, ak budem najprv min. 45 minút robiť kardio a potom hodinu na strojoch, je to blbosť.
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Str 31.01.2018 17:13

haleth,ocividne ti funguje intermittend fasting. zavidim :joint:
ale ten individualny pristup je napr u toho poradcu samozrejmy podla mna. ved to nie je o tom ze prides k nemu a on ti povie co mas robit.najskor mu povies co a kedy a kolko jedavas,aku mas aktivitu,co jest nebudes a anopak coho sa nevzdas,na zaklade toho by ti spravil ten jedalnicek. ked mu lovies ze nestihas/nechces jest 6x denne,aj tomu to prisposobi :nwm:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Str 31.01.2018 17:54

elfinka, ci kto sa to pytal na doplnenie bielkovin - akurat trefne som hladala pre seba nieco aj - a co tuniak ? v konzerve, vo vlastnej stave. ten ma mrrrte bielkovin a ziadne tuky ani sacharidy. aspon podla kalorickych tabuliek. a vies to dat do salatov, ja som ho prave dotlacila s brokolicovym pyre napr
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod akuk » Str 31.01.2018 19:14

Bielkoviny je naj kombinivat, zivocisne vs rastlinne, pre obsah aminokyselin, k tvorbe svalstva ich je len par. Teda ak to chcete na svaly :rocky: zas citam len koniec :angel: rychlovka :ha:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sim » Str 31.01.2018 21:12

weron píše:
ale ten individualny pristup je napr u toho poradcu samozrejmy podla mna. ved to nie je o tom ze prides k nemu a on ti povie co mas robit.najskor mu povies co a kedy a kolko jedavas,aku mas aktivitu,co jest nebudes a anopak coho sa nevzdas,na zaklade toho by ti spravil ten jedalnicek. ked mu lovies ze nestihas/nechces jest 6x denne,aj tomu to prisposobi :nwm:

Presne tak by to malo byť! Ak prídete k niekomu kto povie že musíš jesť 5krát denne, choďte k niekomu inému. Kto má na to naozaj kompetencie a vedomosti.
U každého jedného klienta sa prihliada na finančné, časové, chuťové, či hoci len podmienky z pohodlnosti. Jedálniček musí byť maximálne personalizovaný, inak nemá žiadnu cenu. Vyhodené peniaze.

A Mačingovu ja neuznávam, ani keby som chcela schudnúť tri kilá. Celé celé celé zle. :pac:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Annabell a Dingo » Str 31.01.2018 23:29

Pomer: prijem/vydaj dolezity je, ale este dolezitejsie je ako clovek dycha, pretoze cele spalovanie tukov je o dychani.

Nic nieje pausalne, kazdemu vyhovuje nieco ine. Moj priatel jedava viac krat za den, je stihly. Ked som sa zacala stravovat ako on, zacala som kysnut. Mne vyhovuje ked rano nejem, mam viac energie, citim sa lepsie.

Ako pise Sim, vela ludi si mysli, ze zjedia denne malo, ale castokrat nemaju tusenie, ktora potravina co obsahuje a obcas by sa cudovali, keby do tych tabuliek nakukli. Podla mna je ideal, ked sa clovek privelmi nesleduje, ked stravu konzumuje vtedy ak ma hlad, ale treba rozlisovat hlad a chut mlsat. Ale ak sa kilecka zacnu hromadit, je vhodne sa pozriet na to, kde sa chybicka vloudila.

Ak ma clovek po uprave stravy mdloby, znamena to, ze si ubral privela. Hovori sa ze strava je 70% uspechu... hmotnost sa da upravit aj tak, ale moj osobny nazor je rovnakym podielom strava/ pohyb/oddych .... tieto 3 zlozky su rovnako dolezite.

Wer....opytaj sa este kamarata kolko hodin spava. Pri nedostatocnom spanku sa ovela tazsie spaluju tuky.

A este posledna vec k clanku ktory to zacal.....ak je dieta baculate a aj baculate ostane, vzdy ma sancu neskor schudnut, len recidiva je zial dost casta koli procesom v mozgu, tak ako alkoholik vzdy lahsie prepadne opat alkoholu ako clovek, ktory alkoholikom nebol. ..... ale nemyslim si ze ta obezita je z kojenia, skor z "umeleho mlieka".
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Štv 01.02.2018 7:53

Zlé jazyky vravia, že športový pes je pre majiteľa len športové náčinie.
Ale je to vlastne zle? Ľudia čo poznám a robia niečo polo-až-profi sa o svoje vybavenie starajú nadštandardne. Hudobníci milujú svoje nástroje, cyklisti sa starajú o bicykle a tak ďalej...
Také športové náčinie sa teda nemá moc zle :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia