Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Žblebt, kec, žvást

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Žblebt, kec, žvást

Poslaťod hriva » Str 11.07.2018 21:51

Tak ja by som moje baby zverila bez obáv jedine nisus.. ale keby ona nemôže tak neviem čo by som robila.
Nemám mi kto strážiť. To by som išla jedine asi zase so psami na dovolenku
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Sunny » Štv 12.07.2018 7:11

A to tí ľudia nevedeli, že psy budú len v kotcoch? :oo: Lebo ak nie, to by bolo tak na žalobu toho hotelu :nwm: Ja pri prevzatí psa vždy podpisujem zmluvu, kde sa zavazujem psa kŕmiť/venčiť a ubytovať podľa dohody doma/v kotci. A potom už je režim podľa psa - buď len prechádzky, alebo výbeh, sám alebo s mojimi psami, ak sa znesie. Ale tak ja to nemám ako hlavný zárobok, beriem si vždy jedného max. dva psy, tak to možno beriem nejak inak. :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lucy » Štv 12.07.2018 7:18

Inac to nebol pri Slimaku hotel v BA? Bo tam som bola este nazaciatku vysky na pohovore a z toho co pises by mi to sedelo aj
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 12.07.2018 7:55

Napriek tomu, že som v hoteli robila, psa by som do hotela nedala. Nikam. Max. nisus by mohla postrážiť a možno teda merri. Lebo v hoteli sa chorý pes proste ustrážiť nedá. Ako dá, ale nie na 100%, pretože sú tam aj ostatní psi a tí tiež potrebujú dozor.
A dovolenka bez psa pre mňa moc nie je - neužijem si ju. Ale zas nemám deti a na krku celý chod domácnosti - to je asi iné.

Ariskovi šibe. :ha: Včera zas vrčal na známu návštevu, ale aspoň išiel hneď sám do búdy, kde ostal, kým neodišli. To som rada, že si to takto aspoň sám zmenežoval. Začali bu vadiť niektorí ľudia a niektorí, čo vadili predtým (poväčšine deti), tak tí prestali. Divný je.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Štv 12.07.2018 8:40

Lindchen píše:Napriek tomu, že som v hoteli robila, psa by som do hotela nedala. Nikam. Max. nisus by mohla postrážiť a možno teda merri. Lebo v hoteli sa chorý pes proste ustrážiť nedá. Ako dá, ale nie na 100%, pretože sú tam aj ostatní psi a tí tiež potrebujú dozor.
A dovolenka bez psa pre mňa moc nie je - neužijem si ju. Ale zas nemám deti a na krku celý chod domácnosti - to je asi iné.

Ariskovi šibe. :ha: Včera zas vrčal na známu návštevu, ale aspoň išiel hneď sám do búdy, kde ostal, kým neodišli. To som rada, že si to takto aspoň sám zmenežoval. Začali bu vadiť niektorí ľudia a niektorí, čo vadili predtým (poväčšine deti), tak tí prestali. Divný je.

a preto ja nikam ani nechodim, moje okolie to nechape, ale som ochotna ozeliet vylety a dovolenky, len kvoli psom. Jediny komu psa zverim a aj som zverila bola Eliska Brozova, ona ich pozna a vie ako na nich, nikomu inemu uz neverim, som sa poucila na vlastnych chybach
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 12.07.2018 8:48

Lieky sme dávali, boli tam psi, ktorí mali aj 6 liekov denne, v rôznych časoch. To sa dalo zvládnuť v pohode. Ale oni len dostali lieky podľa rozpisu a len som naňho dozerala ako aj na ostatných. Horšie je to so psami, na ktorých musíš chodiť pozerať. To bol dosť stres. Lebo čo keď sa niečo deje zrovna, keď naňho nepozerám?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Štv 12.07.2018 8:55

Na ňu netreba chodiť kukat, ale ma mat elimininovany stres a emočne vypäté situácie,čo teda pre ňu ako stresmena už len samotný hotel by bol asi obrovský stres. Minule som ju nechala u veterinára kým jej robili vyšetrenia a že bola dve hodiny úplne paralyzovaná zo stresu :ach: ale tak vet je niečo iné.
Ale takej Masi by sa podľa mna v hoteli aj páčilo :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Štv 12.07.2018 13:06

sunny jasne ze vedeli :yes: vsetko dobrovolne; bohati ludia s velkymi psami a vela peniazmi. ale tak co ti poviem, tam majitelia ani krmivo nenosili, lebo mali fitmin v cene hotela. a zasa, nam bolo jednoduchsie rozhadzat vsetkym psom tie iste granule. neviem ci mali v zmluve, ze ich budeme vencit, ale predpokladam, ze tie psy boli aj doma vacsinou v kotcoch.

lucy nebol. mimo BA. ale blizko.

clupko ze sa nehanbi ze nechala psa u mna, len u nisus alebo u merri! :nie: :joint:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 13.07.2018 7:26

Planujem cestu do Rumunska, planujem a zistujem, ze ja mam ist cez uplne najmenej zaujimavu cast Rumunska. Akoby som sla cez nas vychod krajiny. Precooooooo
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pia 13.07.2018 7:41

Ešte k tým hotelom psím - tak pred dvoma mesiacmi cca mi volala pani, že by chceli ubytovať psa. Povedala som podmienky (medzi iným aj to, aby sa prišli ukázať a že ten víkend kedy sa oni vracajú idem na taký menší festival, ale psa tam keď tak viem zobrať so sebou. Príďte, dohodneme. Ok, zavoláme, prídeme. Dlho dlho nič, potom mi len príde SMS, že dúfa, že s tým ich psom počítam. To bolo prvé wtf... Som myslela, že si to rozmysleli, keď sa neozvali. Ale ok, tak nech prídu a dohodneme sa. Prišli - otvorím bránu a pes sa skoro obesil na konci vodítka v panike :oo: Tak si k nemu drepnem, nech si ma skontroluje - a panička infarkt, že takto zblízka na cudzích nie je zvyknutý a sa bála, čo spraví? Akože takého psa mi chcela spokojne šupnúť na fesťák medzi milión ľudí? Po chvíľke sa rozkukal, ale stačil prudší pohyb a panika zdrhal. Takže som teda rázne zatrhla branie so sebou, psa postrážim, ale max. do toho piatku. Nasledovala ďalšia perlička - ukazujuem im kotce a zrazu sa dozviem, že pes je horolezec, ktorý im doma prelieza plot a pravidelne zdrhá. To mi tiež nejak zabudli povedať... Ale OK, nejak by som si s tým poradila. Ešte som pani posielala odkazy, kam by sa pes dal dať na ten jeden deň (ja odchádzam v piatok, oni sa vrátia v piatok večer), nech si to nejako premyslia/zariadia - a odvtedy ticho. Od dnes by som psa mala mať doma a nič, ticho, žiadne info. Je toto normálne? :prd:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 13.07.2018 9:50

jasné. poskytuješ službu, máš byť na gumičke 24/7. to sú predstavy niektorých "zákazníkov" nielen pre hotel pre psy.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pia 13.07.2018 9:57

By ma zaujímalo, či aj svoje ubytovanie v hoteli na dovolenke riešia takto :heh:
Ale fakt nechápem, nie len kvoli mne, ale aj kvoli tomu psovi, však chcem aby oňho bolo dobre postarané, aby bol v bezpečí - takže info o tom, že zdrhá, takže kotec musí byt nadštandardne zabezpečený, je fakt podstatná :nwm: Neviem si predstaviť, jak volám majiteľom, že som im stratila psa.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 13.07.2018 10:02

Sunny píše:Neviem si predstaviť, jak volám majiteľom, že som im stratila psa.

Nebola by si prvá ani posledná. :ua: Jedna z vecí, prečo sa psy v hoteloch strácajú. Potom sa vypisuje po nete, aký hrozný hotel alebo dogsitting, ale nepovedia, že pes je majster sveta v úniku. :pac:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 13.07.2018 10:13

Inak tu na ulici - rozumej v okoli - majitelia vacsich psov sa dohodnu so susedmi - tiez psickarmi a pes je doma, chodi ho niekto vencit a nakrmit, pes ma defacto uplne rovnaky rezim ako ked je doma majitel - mozno trosku okresanejsi. A na oplatku zase on postrazi psa cez jeho dovolenku. Tiez najprv panikarili s hotelmi - psi, co poznaju len svoj dvor + vencplac na poli u nas a nakoniec sa takto vynasli a vsetci su spokojni. Vyhoda "komunity" a kazdy vie na co si u ktoreho psa dat pozor. Ja teda nevyuzivam, ale vidim, ze im to uz niekolko rokov funguje. Aj ja som bola tak par dni opatrovat. A komunikacie uplne inde teda, nez to co popisuje Sunny. Mna by drblo :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pia 13.07.2018 10:20

Keby aspoň upozornili, človek sa nejak zariadi, alebo odmietne, ale keď nevie, tak... :nwm:
Inak zatiaľ som vždy narazila na nejaké "detaily" - napríklad že psovi nenechávajú doma v byte voľne misku s vodou, pretože sa s ňou hrá a vylieva ju (fajn zistiť to tým, že mi pláva polka izby s drevenou podlahou... :prd: ).
Pigie - toto presne by som potrebovala, ja som to tak mala v BA - psy som nechala doma, kamaráti bývajúci kúsok odtiaľ za nimi dva krát za deň zbehli a super, úplný ideál.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia