Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Život po tridsiatke :)

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Život po tridsiatke :)

Poslaťod usagi » Štv 15.10.2015 15:46

Neuveriteľné,ale zakladám novú tému na DF :heh:
Už len necelé dva roky ma delia od tejto pomyselnej hranice a mňa mátajú rôzne myšlienky, prehodnocujem doterajši život,premýšľam nakoľko som spokojná s tým ako to je a čo všetko by som rada dosiahla a čo by som zmenila. Snažím sa nájsť nejaký cieľ aj do budúcich rokov, ale úprimne mam z toho celého veľmi zmiešané pocity :ua: ani nechápem ako som sa už k takemuto vysokému veku dopracovala a popravde mám z toho aj miernu depku,ktorá má z času na čas prepadne.

Ako ste na tom Vy,čo si už píšete ako prvé číslo trojku, čo sa vo vašom živote zmenilo,hodnotíte tento posun novú životnú etapu pozitívne? trápili Vás tiež rôzne chmáry pred tým,alebo ste to brali ako prirodzenu vec a neriešili? :nwm:
Zmenili sa Vaše záluby, pohľad má svet, priority? Cítite na svojom tele vek? Nemyslím,tým vrásky,skôr fyzicky komfort a hranicu "koľko toho zvládnem" a i.

:hi:
Pozornému nie je príroda ani mrtva,ani nemá... (Goethe)

Живи, и жить давай другим...

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Život po tridsiatke :)

Poslaťod hruska » Štv 15.10.2015 16:05

ano, zobudila som sa a 30 citila :D
vek je len cislo
hruska
Multišampión

Poslaťod pigie » Štv 15.10.2015 16:06

Tak ano, po 30tke je telo uz zhumplovanejsie, ale zivot si uzivam viac :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Štv 15.10.2015 16:10

ani nechápem ako som sa už k takemuto vysokému veku dopracovala
:heh: :heh:
akurat som si uvedomila, ze je neskoro.. Na take tie studenske sny (napr odist prec do zahranicia). ALe vlastne to je skor tou materskou... :heh:

Moje zaluby, pohlady na svet sa nezmenili, len som sa trochu prisposobila... Mna ozaj desia skor tie fyzicke veci na sebe.. Ci zvladnem, ci nie, to zalezi aj od treningu a ten si teraz nemozem nejako dopriat, aj keby som chcela, bo neviem co s dietatom... A teda od 25tky to s kondickou slo dolu vodou. Clovek potrebuje aj spat dokonca.. Vtedy sa dalo zit bez spanku..

a inak mam asi rovnake pocity a tie zeny v HIMYM
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod usagi » Štv 15.10.2015 16:48

No ta veda,že na niečo je už neskoro krásne vyjadruje moje pocity...ale zároveň aj také zamyslenie nad tým,kde by som už mala byť a ešte nie som...napr.je normálne v 28 rokoch ísť na súťaž so psom,kde bude kopec pubertiacok, študentov a proste...fakt,možno som zaostala,ale ja sa neviem vtesnať do predstavy o plnohodnotnom a uzitocnom človeku a voľakedy som to brala ako devizu, že "nepodlieham skatulkam " :joint:, ale teraz stále viac vo mne hlodaju myšlienky, či je to správne a či tie škatuľky nemajú aj určitý zmysel. 30tku vnímam ako obrovský medzník, kedy si už proste musím uvedomiť,že je zo mňa skutočne dospelý človek a mala by som zaujať primeraný postoj.

Ja neviem,no
...možno som proste len odsúdená na lobotomiu :heh:

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod usagi » Štv 15.10.2015 17:13

Som dúfala že sa nájdu viacerí čo zažili,alebo momentálne práve zažívaju takéto obdobie plne otázok :plac: Ale tak asi to bude leb diagnózou "ja" :heh:

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hruska » Štv 15.10.2015 17:17

neviem, nic sa nemeni, vsetko stale rovnake. Akurat som opotrebovanejsia, ale to som zacala citit uz pred tridsiatkou. Moj zivot je jedna velka kriza :ha:
Mne vseobecne vadi starnutie, ale skor preto, ze vidim jak starnem a stale sa neviem nikam pohnut, nic nemam, nic neviem.
A hej, nabehnite a povedzte, ze je to v mojich rukach :D
hruska
Multišampión

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 15.10.2015 17:32

no ja náhodou tú tridsiatku cítim aj psychicky. práca, otázky do budúcna, zakladanie rodiny, riešenie skôr domácnosti a vecí "dospeláckych", než takých študentských "kam pôjdeme v piatok?". chodíme s kamošmi na pizzu, či k susedom posedieť. rozmýšľam skôr s víziou dlhodobosti, než rozmarnosti ako pred tým. už rozmýšľam nad vecami inak. je pravda, že si plním svoje sny, ale už sa zamýšľam nad tým trocha inak. možno je to len číslo, ale napr. u žien je to taký zlomový rok, kedy už treba aj nad rodinou premýšľať, potom to už bude len a len ťažšie. takže to chce zariaďovať bývanie, partnerstvo utužovať,... ja si myslím, že život po 30 je iný.
http://www.tobrok.sk
Home of breeds - Czechoslovakian wolfdog and Hovawart
Plánujeme vrh F (CsW) - 2018
Plánujeme vrh G (CsW) - 2018
Plánujeme vrh H (CsW) - 2018
Plánujeme vrh CH (CsW) - 2018
Plánujeme vrh I (CsW) - 2018
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod usagi » Štv 15.10.2015 17:42

Och Leila presne také to príde aj mne,to už nebude o fazulkach, že čo veď nevyšlo tovo, podarí sa tamto...a nechcem to,ale mala by som to chcieť a zmieriť sa s tým...tak mam na to dva roky :heh:

Inak bože keď mi niekto v detstve povedal, že ten a ten ma tridsať, som ho už v myšlienkach pomaly pochovavala :hi:

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Štv 15.10.2015 17:51

Ja mám na to síce ešte "až" 4 roky, ale tiež mi nie je jedno, že budem mať 30. Cítim sa ešte len na 20 - som moc mladá psychicky. Teraz si začínam užívať len život. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Štv 15.10.2015 17:53

usagi píše:napr.je normálne v 28 rokoch ísť na súťaž so psom,kde bude kopec pubertiacok, študentov a proste...

Sup na sportovku a budes si pripadat ako mlada zaba :heh: :heh:

Ale inak si tiez vravim ze sakra, takmer 30, to by som uz mala aj nejake potomstvo planovat ne?? A vobec sa na to necitim, nechcem, dajte pokoj, vsak neviem ani len psa vychovat :ach:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Štv 15.10.2015 17:54

Sranda, jak to ilustruje, že je "jiná doba".....

Leila Tobrok píše:ale napr. u žien je to taký zlomový rok, kedy už treba aj nad rodinou premýšľať

za nás už jsme dávno sedávali na třídních schůzkách a zlom to nebyl žádný. Ten až za dlouho......
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 15.10.2015 18:22

nebojte, mladez, ono vas to prejde :heh:
ja osobne som tak 5 rokov pozadu, takze sa v podstate len blizim k 30-tke :joint: ale citim sa lepsie ako kedykolvek predtym :no: vobec sa necitim staro. citim sa tak spokojne, vyzreto je taky blby hanlivy vyraz, ale sedi to. je to presne to, ze uz neriesim malichernosti typu "ako to vyzera", " co si ostatni pomyslia"... proste som sama sebou a nehanbim sa za svoje nazory, za vzhlad a tak...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Štv 15.10.2015 18:50

Celkom usmevna tema :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Isiel som spat ako 29 rocny, zobudil som sa 30 rocny a....

....isiel som na wc, naranajkoval sa a nedela ako kazda ina...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Štv 15.10.2015 18:59

ja to nejako neriešim.
v podstate ok, len nejaké čuňa prezradilo môjmu telu vek a už sa nemôžem ládovať ako kedysi, bo sa to na mňa lepí :lol: .
tiež už som nejaký rok cez. určite človek rieši iné veci ako v dvadsiatke, ale to bude skôr prechodom do zamestnania ako vekom.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Voľná Diskusia