otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod straka17 » Ned 05.04.2020 13:41

Keď už sa tu rozoberali zajačiky... Prosím vás neviete o nejakom OZtku alebo dobrom človekovi pre hospodárske zvieratá? Mám možnosť zachrániť zanedbávaného oslíka. Mám preňho dočasku aj prevoz, jediný problém tkvie v papierovačkách. Musí byť vedený na nejakej registrovanej farme (s tou legislatívou je to vcelu zložité, aspoň toľkoto som pochopila).
Prosím vás neviete o niekom na koho by som sa mohla obrátiť? Už mu veľa času neostáva. Chcú ho utratiť pretože mu už viac nemá kto dávať lieky. Pritom na liečbu reaguje, radosť zo života má.
Priateľ opustí priateľa už vo vetre, pes svojho pána neopustí ani vo víchrici
straka17
Junior
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod zuzka:) » Ned 05.04.2020 13:46

Skus pozriet na fb "oz zvierata v nudzi", nepoznam ich, ale maju aj kone napr
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Ned 05.04.2020 15:36

Ďakujem, pravdepodobne si ho vezmú :jupi: :jupi: :jupi:
Priateľ opustí priateľa už vo vetre, pes svojho pána neopustí ani vo víchrici
straka17
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nisus » Pon 06.04.2020 13:39

Ako je to s tým právom na náhradu škody v prípade zrušenia letu? Tuším niečo so 14timi dňami sa spomína, ale neviem čo. Letenku mám o 15 dní a aerolinka, od ktorej mám letenku (iná ako prepravca) mi ešte nič neoznámila, ale Austrian (prepravca) už zrušil všetky lety do 3. mája, takže je jasné, že sa tak stane.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Pon 06.04.2020 14:00

Čo myslíš náhradou škody? To, že si mala zaplatené ubytovanie a pod.? Či len refundáciu letenky? Každopádne toto je tzv. vyššia sila (vis major), čiže ti môže buď vrátiť peniaze za letenku alebo ponúknuť prebookovanie.
Mne sa tiež stále neozvali kvôli refundácii. Písala som im pred dvoma týždňami.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nisus » Pon 06.04.2020 14:08

Jo mala som na mysli refundáciu, len sa po zobudení neviem vyjadriť veľmi :heh: No prebookovanie u mňa veľmi neprichádza do úvahy, keďže neviem, či bude už pokoj dokým ešte budem schopná lietať. Tak dúfam, že budú normálni a vrátia nám :money:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Pon 06.04.2020 14:15

Vlastne ešte niektorí ponúkajú voucher v rovnakej alebo o trochu vyššej hodnote, ktorý môžeš využiť po dobu povedzme jedného roka. Ale myslím, že zo zákona by si mohla od nich vymáhať refundáciu, ak by ťa do toho tlačili.
Pokiaľ si nekupovala priamo cez prepravcu, môže ti sprostredkovateľ odpočítať nerefundovateľný administratívny poplatok/y (lebo myslím, že za každú letenku ho môžu účtovať, ak to bolo s prestupmi), čo bude asi môj prípad :ach: Každopádne furt mlčia. A pripravila by som sa asi na to, že budeš na tie peniaze čakať trochu dlhšie...
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nisus » Pon 06.04.2020 14:36

Akože v pohode, ja si počkám. No United ponúka voucher, ktorý môžeme využiť až 2 roky od vystavenia (sedadlá máme United, prepravca je Austrian).
Letenky boli kupované cez sprostredkovateľa a oni majú tuším ten administratívny poplatok napr pri zmene letenky 55 eur a tuším to tak je aj pri zrušení letu, tak to sa dá prežiť.
Akože ja chápem, majú teraz toho veľa, tak uvidíme. Dík každopádne :smile:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wewerica » Str 08.04.2020 7:16

Mne tiež prišlo od sprostredkovateľa cez ktorého som kupovala letenku že mi zrušili let a budú ma informovať o ďalšom postupe. Neskôr mi prišlo opäť od sprostredkovateľa že môžem žiadať priamo spoločnosť o refundáciu plnej výšky vrátením na účet, alebo voucherom na iný let, jasné že som si vybrala plné vrátenie peňazí.
Na stránke spoločnosti som vyplnila také tlačivko, kde som zadala podrobnejšie údaje (číslo letu, meno, adresu atď) a že mi poplatok vrátia. Bolo ale písané kvôli veľkému počtu takýchto refundácii to bude trvať 1-2 mesiace kým mi peniaze na účet vrátia.
wewerica
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Str 08.04.2020 7:23

No tak mne tiež prišiel mail, že sa zmenil status môjho letu, mám si to overiť a refundáciu pýtať buď od leteckej spoločnosti alebo od sprostredkovateľa. Ale čo najskôr to mám spraviť. Tak som poslala mail leteckej spoločnosti, ktorá mi po týždni odpísala, že to musím od sprostredkovateľa. Ten sa mi do teraz neozval. Uži sú to tri týždne.
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Str 08.04.2020 8:39

Haleth píše:No tak mne tiež prišiel mail, že sa zmenil status môjho letu, mám si to overiť a refundáciu pýtať buď od leteckej spoločnosti alebo od sprostredkovateľa. Ale čo najskôr to mám spraviť. Tak som poslala mail leteckej spoločnosti, ktorá mi po týždni odpísala, že to musím od sprostredkovateľa. Ten sa mi do teraz neozval. Uži sú to tri týždne.

ja som mala mať seminár a posudzovať preteky v Rusku o tri týždne, letieť som mala tiež s Austrian, a tiež žiadam o refundáciu. Spostredkovateľ si odpočíta vraj ten svoj poplatok (lenže ani vo faktúre nie je napísané, koľko to je!), refundáciu si mám žiadať SAMA (načo ty vole som to teda kupovala cez nich?), vyplniť aj komunikovať s Austrian mám sama, a možno mi vrátia peniaze o 8 týždňov :ach:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Štv 09.04.2020 8:24

Opakovane na mna pipa jeden dom. Dnes som si vsimla, ze ked vojdem do zorneho uhla nejakemu senzoru. To co moze byt? A preco to na mna pipa? :D snad to nepipa im doma vzdy ked prejde niekto okolo :D To je iba slabé pipanie, nie ako poplašné
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 10.04.2020 7:05

Neviem ako inde, ale tu u nas vsade sadia obilie. Dost nezvyk po tych vsetkych repkach, kukuriciach a slnecniciach. Vsimli ste si? Ci to len co ja som si mala moznost vsimnut a inde je to inak?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 10.04.2020 7:11

Ja, ako stopujuca :heh: , si to teda vsimam (aj kade cestujem, tak ochkam nad krasnymi terenmi :haha:) Mame tu ale na mojich oblubenych najblizsich poliach zrovna repku :ach: ale minuly rok bolo urcite viacej kukurice, ktora je pre nas tiez nepouzitelna totalne... aj ked kukurica asi este nevzchadza, takze uvidime, co vyrastie na tych pooranych...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Pia 10.04.2020 8:50

Aj tu vsade obilie. Chodim na bicykel kolo mesta a fakt repka len sem tam.
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia