Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod janajka » Uto 03.09.2019 19:49

Kellee. Ja som posielala krv do Ameriky. Nebol s tym problem. Bola na to urcena skumavka, skumavka sa otoci parkrat, aby sa krv nezrazila, nalepi sa na bublinkovu obalku stitok, ze ide o biologicky material. Posielala som slovenskou postou. Mozem najst postup dakde este. Napisem ti.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod hewča » Štv 05.09.2019 14:49

Prosím vás, ORL ambulancia v BA, kde ma vezmú zajtra aj bez objednania?

Všetko su pondelkové alebo utorkové termíny, ale mám celkom akútnu bolesť..
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Štv 05.09.2019 16:54

keby ides na pohotovost dnes vecer, mali by ti bud pomoct alebo poradit kam ist rano
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hewča » Štv 05.09.2019 16:58

uz som na ceste.. som myslela ze vydrzim, ale nie
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Štv 05.09.2019 20:28

janajka píše:Kellee. Ja som posielala krv do Ameriky. Nebol s tym problem. Bola na to urcena skumavka, skumavka sa otoci parkrat, aby sa krv nezrazila, nalepi sa na bublinkovu obalku stitok, ze ide o biologicky material. Posielala som slovenskou postou. Mozem najst postup dakde este. Napisem ti.

budem ti vdacna :smile:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Pia 06.09.2019 20:58

Robila som objednavku a ked mi dalo na vyber 100 možností platby, tak neviem sice co som vybrala, ale viem, ze som to nechcela platit hned, lebo som nemala kartu pri sebe. Ale aj tak ma to presmerovalo do go pay. Tak som to zavrela, ze ved nechcem platit teraz :D no tym padom mi nedosli udaje k platbe. Tak som si ich vyziadala. Ale aj tam je spominany go pay. Tak mozem to aj napriek tomu zaplatit normalne prevodom? To uz som sa nedozvedela a neviem ci sa cez vikend dozviem.
Uz mi to zacina liezt na nervy vsetko :D ja ani neviem aky je rozdiel medzi vsetkymi tymi moznostami, nechapem na co ich je tolko :D
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod janajka » Sob 07.09.2019 8:36

Kelle, toto bol moj postup.
Vzorka krvi isla v skumavke EDTA (fialovy uzaver), ktore mal veterinar u seba. Vyzadovalo sa minimálne 1 ml nezrazenej krvi.
Zabalila som to do papierovej vreckovky a nasledne do zip-lock sacku (uzatvaratelny sacok). Oznacene to bolo 2 bielymi samolepkami, kde bolo moje meno, meno testovaneho psa a datum odobrania vzorky - jedna samolepka sla na skumavku, druha na sacok. Predtym som vyplnala na nete formular, cize cakali uz len na moju krv. Druhy formular podla instrukcii daneho zariadenia bol vytlaceny a vyplnal ho aj veterninar. (http://www.optigen.com/opt9_shipsubpg2.html). Este som prikladala aj čestny formular, ze neposielam nic nebezpecne alebo infekcne (ten bol dva krat - jeden v obalke vo vnutri, druhy nalepeny na obalke vonku https://www.bcccz.cz/chov/optigen/optig ... laseni.doc Cele to slo v bublinkovej obalke.

Aby to neslo cez vikend, posielala som to v pondelok slovenskou postou a na postovne stacili kovove mince.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Sob 07.09.2019 14:27

dakujem, velmi si mi pomohla
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Sob 07.09.2019 17:22

Videli ste niekto niekde pepitove kabaty v dlzke tak Po zadok ,zapinanie ná gombíky v dvoch radoch a v primeranej cene? :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Sob 07.09.2019 17:36

Moja teta cca 40 rokov dozadu. Mozno ho este ma :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 09.09.2019 17:48

Pigie, co to mal fry za srajdu, vie sa? Lebo to postihlo Nyxa :plac: jeho z nicoho neprehana, len par dni sa mi nezdalo :kak: uplne oka a mala som akurat ist ockovat po roku, tak ze pockam. A dnes doma prekvapenie... aj grcka schovana za zavesom, aj vodova srajda uprostred obyvacky. Chudak :ua: tak ci mam chytat paniku, alebo este mozem pockat chvilu, lebo tie norske clanky ma dost desia...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 09.09.2019 18:01

Neviem, ale viem, ze k vetovi som s tym ist nemala lebo nepomohol, lebo ATB mi nedal, len urobil krv za vela eur, popichal injekcie proti zvracaniu a bolesti, dal mi konzervu, z ktorej na druhy den mal dalsiu krvavu hnacku... Lya som brutalne oddelovala od neho a Fry teraz po vyse tyzdni mal konecne volno zo svojho vazenia, lebo aj tak mal byt v klude a co najmenej pohybu. A jemu sa to prejavilo tiez takou prvotnou hnackou, potom to vypadalo, ze je to OK 1 ci 2 dni a potom to z nicoho nic udrelo plnou silou, kedy zo psa sla cista krv a to tak, ze v priebehu hodiny som sa zdvihla a upalovala k veterinarovi, pretoze z toho psa kvapkala krv aj ked len siel a mnostvo krvi ktore z neho slo na takeho maleho psa bolo obrovske. Mala som on vazny strach, to mnozstvo krvi bolo desive aj ta farba - cisto cervena, ale co to zachranovalo bolo, ze okrem toho, ze pes bol v strese z toho, ze urobil potrebu kde nemal bol inak v pohode, nebol vobec apaticky, bol len vydeseny. V aute sa nam dva krat dogrcal kym sme dosli k vetovi a u neho na rohozke zahnackoval opat krvavo, takze to mali online, co sa deje. Pokracovalo to potom este par hodin, po injekcii uz nevracal, vecer v ten den som mu mala dat trochu z tej konzervy, hoc uz nemal co kakat a podla mna by sa zacal liecit, tak som mu na prikaz veta teda dala z konzervy, kedze nehnackoval a aby neoslabol, lebo uz tri dni predtym vlastne nebol uplne OK, do par hodin sla z neho opat krvava hnacka... To uz som sa na veta vykaslala, psovi som dala striktnu trojdnovu hladovku postaru (lebo ako hovorim a taky bol po cely cas, nic mu psychicky nebolo, vesely poskakovaci pes celu dobu, chut do zradla velka), len cista voda, ci predtym x dni nezral ma netrapilo, vyzraty sice nebol, ale normalnu vahu chvalabohu mal, nebol jak kostra chodiaca (a neni ani teraz po tej kure :heh: ) No a po 3 dnoch som dala po lyziciach ryzu, pridala maso a pes je jak novy chvalabohu. Lyo to nechytil, dnes som Frya okupala a vydezinfikovala klietku. A ja prave upodozrievam napitie z mlaky... Bo bolo jedno vencenie, kde sa nenapil pred prechadzkou a potom som ho nasla nad kaluzou, ale takou hnusnou, ale netusila som, ci sa napil, zhucala som ho a potom som uz davala pozor, ale je mozne, ze to stihol a mozno chytil cosi... Ale neviem, ci to je infekcne, lebo to by Lyo podla mna okamzite chytil tiez, kedze vencim na rovnakych miestach... Netusim teda z coho to bolo, jediny rozdiel bola kaluz... Lyo z nej isto nepil, Fry predpokladam, ze na 90% ano, bo bol velmi smadny, ked prisiel domov strasne vela pil.
Takze drzim palce, nech to zostane pri normalnej srajde a neprejde to do tej krvavej, bo to ta isto vydesi k smrti - ale kym je pes OK, nerob paniku. Ja som urobila a bolo to zbytocne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 09.09.2019 18:13

Akoze aj tymto opisom si ma brutalne vystrasila... hlavne preto, ze s nim nema kto ostat doma :ua: musim to nejsk vymysliet... uvarim mu ryzu a uvidim do rana... a teda teraz nepil z takej mlaky zrovna :nwm: v lete teda z o dost horsich. Ale tak moze byt. Len nech to nie je parvo zmutovane..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 09.09.2019 18:24

Ono to bolo bohuzial fakt brutalne :ua: Ja som v zivote predtym nic take nevidela a Fry! Prvy krat hnacka v zivote... A takato... Ale naozaj, jedine, co ma nechavalo kludnou bolo to, ze on si z toho nic nerobil. Urcite mu nebolo 2x dobre, ale on pri kazdom vyjdeni von sa tocil ako blby ako vzdy... A skackal si, tak som si hovorila, ze to nemoze byt hadam vazne, ked sa pes tvari, ze mu nic nie je...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 09.09.2019 18:52

Jo a uz ta hnackova predzvest zacala s chuchvalcami hlienu, hoc nebola krvava, bola dost hlienovita a to bolo po celu dobu, cast krv, cast hlien. Aj ked uz nemal co tlacit, tak tieto 2 veci z neho vychadzali, potom uz len krv.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia